ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) را بهتر بشناسید!

ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) را بهتر بشناسید!
1400/01/23
| 611

تمام ارزهای دیجیتالی کوین، انشعاب های مختلفی هستند که از بیت کوین گرفته شده اند. ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) نیز یکی از ارزهای دیجیتالی است، که به منظور برطرف کردن نواقص بیت کوین ایجاد شد. ارز دیجیتالی بیت کوین پس از ورود به دنیای دیجیتال موفق شد به سرعت رونق گرفته و محبوبیت خاصی به دست آورد.

این فناوری بلاک چین در ابتدا به منظور ایجاد یک پول غیر متمرکز جهانی خلق شد. اما پس از گذشت مدت زمان کوتاه، کاربران بیت کوین دریافتند که این ارز دیجیتالی دارای نواقص زیادی است. این مسئله توسعه دهندگان را برآن داشت تا به دنبال راه حلی برای مشکلات بیت کوین گردند. آنها انشعاب های زیادی از بیت کوین به وجود آوردند، که برخی از آنها موفق شدند به محبوبیت دست یابند.

یکی از این انشعاب های بیت کوین، ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) است که امروزه به عنوان یکی از قدرتمندترین رمز ارزها در سطح جهان شناخته می شود. حریم خصوصی فوق العاده بالایی که این ارز دیجیتالی دارد یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن به شمار می رود. این ارز دیجیتالی از سال 2014 موفق شد وارد بازار شده و شناخته شود. 


ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) یک شبکه همتا به همتا و غیر متمرکز است، که با بیت کوین تفاوت های زیادی دارد. در ابتدا دش کوین با نام XCoin وارد بازار گردید اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی این ارز دیجیتالی به نام دارک کوین تغییر یافت. در نهایت نیز از سال 2015 تاکنون با نام دش کوین شناخته می شود. 

ارزهای دیجیتالی
ارزهای دیجیتالی

علت ایجاد ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) چه بود؟

 

تیمی به سرپرستی ایوان دو فیلد در سال 2014، پروژه دش کوین را آغاز کردند. دو فیلد از سال 2010 با ارز دیجیتالی بیت کوین آشنا بود. تاثیر پذیری این شخص از بیت کوین منجر تا او به فکر خلق ارز دیجیتالی جدیدی باشد، که نقص ها بیت کوین را برطرف کند. او با الهام گیری از کدهای بیت کوین، موفق شد ارز دیجیتالی دش را ایجاد کرده و توسعه دهند. 

دش کوین به گونه ای طراحی شده است که تنها 18 میلیون واحد از آن در دسترس کاربران قرار دارد. یعنی با تولید 18 میلیون واحد دش، دیگر نمی توان اقدام به تولید این ارز دیجیتالی نمود. آنگونه که پیش بینی شده است، 18 میلیون واحد ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) تا سال 2300 به اتمام خواهد رسید. همین امر منجر شده است تا استخراج این رمز ارز هر سال سخت تر شده و پاداش استخراج آن نیز هر ساله حدود 7.1 درصد کاهش یابد. 

می توان در هر 2.5 دقیقه یک بلاک از بلاک چین های دش را ساخت. استخراج این بلاک چین ها 4 برابر سریعتر از بیت کوین انجام می شود. دش کوین را با این هدف طراحی و ایجاد کردند، که قادر باشد نواقص ارز دیجیتالی بیت کوین را برطرف کند. به همین دلیل دش موفق شد در زمانی کوتاه به محبوبیت دست یابد. 

یکی از مهمترین دلایل ایجاد دش کوین، این مسئله بود که دو فیلد بر این عقیده بود بیت کوین تراکنش های شفاف و قابل اندازه گیری دارد. بسیاری از مردم دنیا تصور می کنند که بیت کوین غیر شفاف بوده و می توانند از آن برای پولشویی و قاچاق استفاده کنند. اما باید بگوییم چنین باوری غلط است. در حالی که ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) قابلیت انجام تراکنش های غیر قابل ردگیری را دارد. 

در کنار این مسئله، سرعت بالای انجام تراکنش توسط ارز دیجیتالی دش کوین، دلیل دیگری است که کاربران تمایل دارند از این ارز دیجیتالی برای انجام تراکنش های مالی خود استفاده کنند. 

ارز دیجیتالی دش کوین (DASH)
ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) 

الگوریتم ارز دیجیتالی دش کوین و استخراج آن

 

دش کوین از الگوریتم اثبات کار برای استخراج بلاک های استفاده می کند. می توان برای استخراج دش از پردازنده ها، دستگاه های مخصوص ASIC، و کارت گرافیک استفاده کرد. کاربران زیادی هستند که تمایل دارند اقدام به استخراج این ارز دیجیتالی نمایند. اما برخی دیگر با مراجعه به صرافی های معتبر اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) می نمایند. 

استخراج این ارز دیجیتالی مسلما می تواند مزایای زیادی برای کاربران در پی داشته باشد. از جمله دریافت پاداش از شبکه، که تنها به ماینرها تعلق نمی گیرد. اما به طور کلی این رمز ارز با داشتن ویژگی های خاص نسبت به بیت کوین، برای انجام تراکنش های برون مرزی مناسب است. می توان به راحتی از طریق دش اقدام به ارسال فورس تراکنش در کمتر از دو ثانیه نمود. 
البته ارسال فوری تراکنش ها در شبکه دش از کارمزد بیشتری نیز برخوردار هستند. اما با این حال کاربران زیادی تمایل دارند از ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) برای انجام تراکنش های خود استفاده کنند. 

ارز رمزنگاری شده دش
ارز رمزنگاری شده دش

کیف پول‌های مناسب برای خرید و فروش دش کوین

 

دش کوین نیز همچون ارزهای دیجیتالی دیگر با روش های مختلفی خریداری و ذخیره می شود. صرافی های معتبر داخلی و خارجی زیادی از این ارز دیجیتالی پشتیبانی می کنند. یکی از این صرافی های معتبر، صرافی چنج پاندا در ایران است. می توان با مراجعه به صرافی یا مراجعه به سایت صرافی به صورت آنلاین اقدام به خرید دش کوین نمود.

اما مسلماً خرید و فروش ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) و ذخیره آن نیاز به کیف پول دیجیتالی مناسب خواهد داشت. از جمله محبوب ترین و بهترین کیف پول های دیجیتالی که می توانید برای ذخیره و نگهداری دش کوین از آنها استفاده کنید، باید به کیف پول رسمی دش اشاره کنیم. این کیف پول قابلیت نصب بر روی دسکتاپ را داشته و مستقیما با بلاک چین دش در ارتباط است. 

این کیف پول از ارسال خصوص و ارسال فوری پشتیبانی می کند، و از سرعت تراکنش بالایی نیز برخوردار است. اما با این وجود کاربرانی که تمایل دارند به میزان قابل توجهی از این ارز دیجیتالی خریداری کنند، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری بهره مند شوند. این کیف پول ها از امنیت بالاتری نسبت به کیف پول های دیجیتالی دیگر برخوردار هستند.

علاوه بر آن کیف پول های سخت افزاری هم از ارز دیجیتالی دش کوین (DASH) پشتیبانی می کنند، و هم از نمونه های دیگر ارز دیجیتالی. از این رو اگر تمایل داشته باشید اقدام به خرید ارز بیت کوین یا اتریوم نمایید و سپس آن را به دش تبدیل کنید، می توانید از این کیف پول ها استفاده کنید.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://