آیا می‌دانید ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) چیست؟

آیا می‌دانید ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) چیست؟
1400/01/23
| 564

در طی ده سال اخیر که ارزهای دیجیتالی موفق شده اند وارد عرصه اقتصادی شوند، شاهد ایجاد رمز ارزهای مختلفی بوده ایم. در این میان باید به ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) اشاره کنیم، که در اصل یکی از ارز های رمزنگاری شده مجازی بوده و تحت فناوری بلاک چین است. این رمز ارز نیز همچون دیگر ارزهای دیجیتالی غیر متمرکز بوده و در نقطه ای مقابل نظام بانکداری قرار دارد. 

سایت رسمی آنتولوژی این پلتفرم را نوعی بلاک چین خاص توصیف می کند که برای همسازی با دیگر بلاک چین ها ایجاد شده است. تا شرکت ها قادر باشند از نوآوری های جدیدتری برای ایجاد پروژه های خود بهره مند شوند. در واقع این بلاک چین به شرکت ها این امکان را می دهد که بتوانند به راحتی اقدام به ذخیره سازی داده های خود به صورت عمومی و خصوصی نمایند. 

معماری ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) منحصر به فرد بوده، و از ویژگی های خاصی برخوردار است. این ارز دیجیتالی برای کاربران خود امتیازاتی را در نظر گرفته است، که منجر می شود تا در زمینه تجارت بین المللی موفق شوند از مزایای بیشتری برخوردار گردند. می توانیم آنتولوژی را نوعی نوآوری در زمینه بلاک چین به شمار آوریم که رقیبی برای دیگر رمز ارزها در آینده باشد. 

ارز دیجیتالی آنتولوژی
ارز دیجیتالی آنتولوژی

کاربرد و مزایای ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology)

 

شبکه آنتولوژی با این هدف طراحی شده است، که بتواند تمامی نهاد ها و بیزینس های را به سمت خود جذب کند. تا برای انجام کسب و کار و معاملات خود از این شبکه استفاده کنند. این شبکه قصد دارد تمامی کسب و کارها را درگیر فناوری بلاک چین نموده و سرویس های همچون قراردادهای هوشمند، برنامه های کاربردی غیر متمرکز و مدیریت احزار هویت توزیع شده را برای آنها عرضه کند. 

توسعه دهندگان ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) تاکنون تنها یک میلیارد از واحد های این رمز ارز را در اختیار کاربران خود قرار داده اند. از این یک میلیارد واحد 12 درصد آن برای کاربران و 15 درصد آن در اختیار توسعه دهندگان است. یکی از مهمترین دلایلی که منجر شده است تا این ارز دیجیتالی نسبت به رمز ارزهای دیگر همچون اتریوم به محبوبیت دست یابد، ایمن نگه داشتن اطلاعات آن است. 

می دانیم که اتریوم به عنوان یک فناوری بلاک چین محبوب، از متن باز برخوردار است. این مسئله برای شرکت هایی که تمایل دارند اطلاعات خود را مخفی نگه دارند، امر نامطلوبی است. در حالی که شبکه ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) چنین مشکلی نداشته و به همین دلیل کاربران زیادی تمایل دارند از این ارز دیجیتالی استفاده کنند. 

از سوی دیگر باید به برخی از مهمترین مزایایی که می توانیم برای این رمز ارز بیان کنیم، اشاره نماییم. ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) از امنیت بالایی برخوردار بوده و دارای توانمندی نامحدودی است. این رمز ارز موفق شده است رشد قیمت چشمگیری داشته باشد و به راحتی وارد کسب و کارها و بیزینس های مختلف شود. 

ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology)
 ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) 

تمامی این ویژگی ها و مزایا منجر شده است تا ارز دیجیتالی آنتولوژی موفق به کسب محبوبیت در سطح جهانی شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که صرافی های محدودی از رمز ارزهای جدید پشتیبانی می کنند. از این رو در انتخاب صرافی مطمئن برای خرید و فروش ارز آنتولوژی دقت زیادی نمایید. می توانید با مراجعه به صرافی چنج پاندا در زمانی کوتاه و به راحتی ارز مورد نظر خود را خریداری کنید. 

تاریخچه ایجاد ارز دیجیتالی آنتولوژی 

 

اولین بار پروژه آنتولوژی در سال 2017 توسط یک شرکت چینی به نام آن چین راه اندازی گردید. این پروژه در واقع به منظور سرمایه گذاری بر روی تمامی مزایایی که بلاک چین های با خود به همراه داشتند راه اندازی شد. دو نفر به نام های اریک ژانگ و دا هانگ فی خالقان ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) بودند. این دو فرد موفق شدند در سال 2016 اقدام به ساخت بلاک چین نئو نمایند. 

اما پس از آن توسعه این رمز ارز را کنار گذاشته و به سراغ ارز دیجیتالی آنتولوژی رفتند. نسل دوم رمز ارزهایی که توسط توسعه دهندگان ایجاد شدند، در اصل برطرف کردن مشکلاتی بود که نسل اول رمز ارزها به آنها دچار بودند. اما نسل سوم ارزهای دیجیتالی که ایجاد شدند، بیشتر بر روی همکاری بین بلاک چین ها و شبکه های سنتی متمرکز شدند. 

ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) یکی از رمز ارزهای ایجاد شده از نسل سوم بلاک چین ها است، و از این رو می توانیم این رمز ارز را نوعی تجربه جدید در مسیر جدید به شمار آوریم. سیستمی که در واقع ترکیبی از داده های توزیع شده، جوامع توزیع شده، سیستم تشخیص هویت توزیع شده و پروتکل های رویه توزیع شده است. 

زمانی که این ویژگی ها در کنار هم قرار می گیرند، شبکه ای با اعتماد بیشتر ایجاد می کنند. تا کاربرانی که از حساسیت بیشتری نسبت به کسب و کار خود برخوردار هستند، بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری از شبکه مورد نظر استفاده کنند. 

شبکه بلاک چین آنتولوژی
شبکه بلاک چین آنتولوژی

علت محبوبیت ارز دیجیتالی آنتولوژی 

 

دلایل مختلفی وجود دارد که منجر شده است تا این ارز رمزنگاری شده موفق شود به محبوبیت بالایی دست یابد. یکی از مهمترین دلایلی که می توانیم در این خصوص بیان کنیم، انعطاف پذیری بیشتر این ارز نسبت به رمز ارزهای دیگر است. شرکت هایی که از ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) برای انجام معاملات خود استفاده می کنند، این نکته را می دانند که می توانند بسته به نیاز های خاص خود، بر روی این بلاک چین تغییرات ایجاد کنند. 

این ویژگی خاص باعث شده است تا ارز آنتولوژی به عنوان رقیب سرسختی برای نئو و اتریوم شناخته شود. علاوه بر آن باید بگوییم شبکه آنتولوژی به گونه ای طراحی شده است که در برابر هک شدن از مقاومت بالایی برخوردار است. 

یعنی اگر شخصی بخواهد اقدام به هک کردن این ارز دیجیتالی نماید، باید نیمی از سیستم های متصل به شبکه آنتولوژی را در دست بگیرد. از آنجایی که چنین مسئله ای امری محال به شمار می رود، پس هک کردن ارز دیجیتالی آنتولوژی (Ontology) نیز تقریباً ناممکن است. از سوی دیگر تمامی تراکنش هایی که توسط این شبکه انجام می شود غیر متمرکز بوده، و توسط هیچ دولت یا ارگان خاصی نظارت نمی شود. 

به طور کلی کسب و کارهایی که از حساسیت ایمنی بالایی برخوردار هستند، نسبت به دیگر رمز ارزها تمایل بیشتری دارند تا با ارز آنتولوژی معاملات خود را در سطح بین الملل انجام دهند.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://