ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) را بیشتر بشناسیم!

ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) را بیشتر بشناسیم!
1400/01/22
| 545

در میان شبکه های مبتنی بر بلاک چین، باید به شبکه کاردانو اشاره کنیم. این شبکه دارای ارز دیجیتالی ADA است و برای نقل و انتقال پول دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد. ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) همچون دیگر ارزهای دیجیتالی غیر متمرکز بوده و از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. می توانیم این رمز ارز را  یک رقیب سرسخت برای ارز اتریوم، ایاس و ارز های دیگر به شمار آوریم. 

کاردانو همچون اتریوم است و امکان ایجاد قراردادهای هوشمند را دارد. اما میان این دو ارز دیجیتالی یک تفاوت وجود دارد، و آن هم امنیت بیشتر ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) نسبت به اتریوم است. زیرا این ارز نسل سوم بلاک چین بوده و از لایه های امنیتی بالایی برخوردار است. سرعت انجام تراکنش در این شبکه نسبت به بلاک چین قدیمی اتریوم بهتر بوده و کارمزد آن نیز کمتر است. 

این ارز دیجیتالی از سال 2017 ایجاد شده و به صرافی های معتبر عرضه گردید. از این رو می توانید به راحتی با مراجعه به صرافی های معتبر همچون صرافی چنج پاندا اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) نمایید. غیر متمرکز بودن این برنامه یک دلیل عمده برای محبوبیت کاردانو به شمار می رود. اما بیشتر مردم دنیا این ارز را با نام اتریوم ژاپنی می شناسند.

 ارز دیجیتالی کاردانو (ADA)
ارز دیجیتالی کاردانو (ADA)

نحوه ایجاد و پیدایش شبکه کاردانو 

 

در سال 2015 شبکه کاردانو به عنوان یک رمز ارز پایه فعالیت خود را آغاز کرد. این ارز دیجیتالی موفق شد پس از گذشت 2 سال، در سال 2017 توسط شخصی به نام چارلز هاسکیسون که یکی از بنیانگذاران قبلی اتریوم بود، برنامه های خود را راه اندازی نماید. دو شرکت بزرگ در توسعه ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) فعالیت داشتند. 

این دو شرکت که هر دو در سوئیس مستقر بودند، شرکت های IOHK و شرکت Emurgo هستند. هاسکیسون که پس از اختلاف نظر با دیگر توسعه دهندگان اتریوم از این پروژه خارج شد، اقدام به تاسیس شبکه کاردانو نمود. قابلیت های جدیدی که این شبکه نسبت به اتریوم داشت، منجر به کسب محبوبیت این ارز دیجیتالی شد.

به گونه ای که بسیاری از کاربران از سراسر دنیا تمایل دارند از ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) برای انجام معاملات خود استفاده کنند. در ابتدا شبکه کاردانو با عرضه کوین های اولیه خود موفق شد بیش از 62 میلیون دلار سرمایه به دست آورد. پس از آن این رمز ارز در دنیا به محبوبیت رسید و امروزه کاربران زیادی در دنیا با استفاده از ارز دیجیتالی کاردانو اقدام به انجام معامله می نمایند. 

پیشرفت فوق العاده ای که ارز کاردانو به دست آورد، منجر شده تا ارزش سکه های این رمز ارز هر روز بیشتر شود. به گونه ای که در پایان سال 2017، ارزش توکن کاردانو که 600 میلیون دلار ارزش داشت، به 10 میلیارد دلار افزایش یابد. حتی در سال 2018 نیز این رمز ارز موفق شد بیش از 33 میلیارد دلار ارزش گذاری شود.

شبکه کاردانو
شبکه کاردانو

نحوه عملکرد ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) 

 

همانطور که می دانیم بیشتر ارزهای دیجیتالی از روش ماینینگ یا اثبات کار برای انجام تراکنش های مالی خود استفاده می کنند. در حالی که شبکه کاردانو از الگوریتم اثبات سهام استفاده نموده و عملکرد این ارز دیجیتالی به این صورت است. اثبات کار در اصل یک الگوریتم امنیتی است که با هدف بازدارندگی از حمله به شبکه طراحی گردیده است. 

در حالی که اثبات سهام یک روش متفاوت برای انجام تراکنش های مالی ایجاد کرده است. در این روش کاربرانی که تمایل دارند اقدام به انجام تراکنش نمایند، باید در ابتدا اقدام به خرید مقداری ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) نمایند و آن را در کیف پول اختصاص شبکه کاردانو قرار دهند. با انجام این کار آنها می توانند واحدهای جدیدی از این رمز ارز را دریافت کنند. 

این روش از سوی دیگر نیز منجر می شود تا کاربران شبکه کاردانو دیگر نیازی به خرید و استفاده از سخت افزارهای گران قیمت نداشته باشند. علاوه بر آن می توانند با سرعت و کارمزد بالایی نیز در شبکه تراکنش انجام دهند. کاربرانی که تمایل دارند ارز دیجیتالی ADA خریداری کنند باید این نکته را بدانند، که این شبکه از امنیت بالایی برخوردار است.

زیرا در صورتی که شخصی بخواهد به این شبکه حمله کند، ابتدا باید بیش از 51 درصد از ارزهای دیجیتالی این شبکه را خریداری کند. از آنجایی که خرید تمام واحد های ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) امری غیر ممکن است، پس اگر کسی در فکر حمله به این شبکه باشد، به هیچ عنوان موفق نخواهد شد. حتی در صورت حمله خود اولین کسی است که ضرر سنگینی متحمل می شود.

دلیل این امر نیز، این مسئله است که اگر شبکه کاردانو مورد حمله قرار گیرد و امنیت آن از بین رود، قیمت رمز ارزهای این شبکه به شدت کاهش خواهد یافت. 

خرید و فروش ارز دیجیتالی ADA
خرید و فروش ارز دیجیتالی ADA

هدف از ایجاد ارز دیجیتالی کاردانو

 

تمامی ارزهای دیجیتالی که در دنیا طراحی و ایجاد می شوند، در اصل هدف خاصی را دنبال می کنند. ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) نیز با این هدف ایجاد شد که بتواند قابلیت های نظام مالی سنتی را بهبود بخشد. یعنی سه مانع اصلی که در نظام مالی سنتی است را به نوعی بهبود بخشد. این سه مانع در اصل فراداده، انطباق و اسناد بودند. 

منظور از فراداده در واقع داستانی است که پشت معاملات دیجیتالی وجود دارد. این که کاربران چطور می توانند با استفاده از ارزهای دیجیتالی به راحتی اقدام به انجام معامله در دنیای اینترنتی نمایند. یا این که در صورت بروز مشکلی در سیستم بانکداری دیجیتالی، کاربران چه اقدامات می توانند انجام دهند. باید بگوییم ارزهای دیجیتالی در فضای برنامه ریزی شده ای قرار ندارند. 

اما این بدان معنا نیست که نمی توان از آنها برای بهبود بخشیدن به سیستم بانکداری سنتی استفاده کرد. دلایل زیادی وجود دارد که کاربران مختلف در سراسر دنیا تمایل دارند از ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) و دیگر رمز ارزها برای انجام تراکنش های مالی خود استفاده کنند. یکی از مهمترین این دلایل نیز غیر متمرکز بودن این ارزها است. 

زیرا کاربرانی که در کشورهای تحریم شده قرار دارند، می توانند به راحتی اقدام به انجام معامله و تجارت برون مرزی نمایند. دومین مانعی که با استفاده از رمز ارزها می توان آن را برطرف کرد، اسناد است. خرید و فروش به کاربران ارز دیجیتالی کاردانو (ADA) این اجازه را می دهد که هر زمان بخواهند، قادر باشند اسناد معامله خود را پخش کنند. 

در نهایت نیز باید به انطباق اشاره کنیم. از انطباق معمولا برای بررسی مشروعیت یک معامله استفاده می شود. یعنی افرادی که قصد دارند پولشویی کنند، با استفاده از رمز ارزها قادر به این کار نخواهند بود. از این رو این ارز دیجیتالی موفق به کسب محبوبیت شده است.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://