منظور از بلاک چین وی چین (VeChain) چیست؟

منظور از بلاک چین وی چین (VeChain) چیست؟
1400/01/18
| 560

یکی از اکوسیستم های تجاری که با قابلیت ایجاد اعتماد، همکاری کارآمد، انتقال ارزش و موارد دیگر بر روی بستر بلاک چین طراحی شده، بلاک چین وی چین (VeChain) است. این بلاک چین فرایند کسب و کار در سراسر جهان را تسهیل می نماید، و به کاربران این اجازه را می دهد که به راحتی و از طریق این فناوری اقدام به انجام تراکنش های مالی نمایند. 

شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) توسط توکن های مختلفی به کاربران خدمات ارائه می دهد. از جمله توکن های این شبکه توکن گس و بومی وت (VET) است. می توان با خرید این توکن ها از طریق صرافی های معتبر در سراسر جهان، عضو شبکه بلاک چین وی چین شد. می دانیم که در حال حاضر شبکه های بلاک چین بسیاری در سطح جهان ایجاد شده اند.

حتی بیشتر کشورهای دنیا در سطح بین المللی اقدام به استفاده از شبکه های بلاک چین برای انجام تراکنش های مالی خود می نمایند. از جمله صنایعی که از شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) استفاده می کنند، باید به کالاهای لوکس، لجستیک، کشاورزی، دارو، غذا و دولت ها اشاره کنیم. این شبکه بلاک چین از کارایی فوق العاده زیادی برخوردار است.

به همین دلیل بیشتر صنایع حساس و مهم در سطح جهان، ترجیح می دهند با استفاده از شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) اقدام به انجام معامله و فعالیت نمایند. می توان با استفاده از این شبکه اقدام به رهگیزی هر کالایی در زنجیره تامین نمود. از سوی دیگر نیز می توان از طریق این فناوری کیفیت محصولات و کالا را نیز مورد بررسی قرار داد. 

بلاک چین وی چین (VeChain)
بلاک چین وی چین (VeChain)

نحوه شکل‌گیری شبکه بلاک چین وی چین

 

در سال 2015 شرکت وی چین برای ارائه راه حل هایی مبتنی بر بلاک چین، تاسیس شد. از آنجایی که این شرکت با دولت و صنعت چین رابطه نزدیکی داشت، به دنبال آن بود که بتواند با این کشور رابطه قوی تری ایجاد کند. در اصل باید بگوییم شبکه وی چین زیر شاخه ای از شرکت بیت سی چینی است. 

شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) در سنگاپور تاسیس شد، و بر روی خدمات و مدیریت های خاص نظارت داشت. این شرکت را می توانیم اولین شرکتی به شمار آوریم که دارای مجوز 5 ستاره ارائه خدمات است. بیشتر سرمایه گذاران و مدیران شرکت های بزرگ با استفاده از این فناوری، در سطح جهانی مطرح شده اند. 

اولین هدفی که منجر به ایجاد شبکه وی چین گردید، بهینه سازی زنجیره تامین و محافظت از تراکنش ها در برابر تقلب بود. به گونه ای که کاربران با استفاده از توکن های این شبکه می توانستند به راحتی اقدام به انجام تراکنش در سطح بین المللی نمایند. تمامی مزایا و ویژگی های خاصی که شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) با خود به همراه داشت، منجر شد تا این بلاک چین موفق شود در کسب و کارهای مختلف جهان به محبوبیت دست یابد. 

یکی از اولین پروژه های شبکه بلاک چین وی چین، ادغام شدن آن با بلاک چین های حکومت چین بود. زمانی که وی چین اقدام به عرضه اولیه سکه های خود نمود، حکومت چین فروش توکن ها و عرضه اولیه کوین را در کشور خود و برای شهروندان ممنوع اعلام کرد. این اتفاق منجر شد تا شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) مجبور شود تمامی پول سرمایه گذاری شهروندان چینی را که برای خرید عرضه اولیه سکه این شبکه پرداخت کرده بودند، مجددا به آنها بازگرداند. 

شبکه وی چین
شبکه وی چین

بلاک چین وی چین (VeChain) چگونه کار می‌کند؟ 

 

وی چین از جمله بلاک چین هایی است که بر پایه بلاک چین اتریوم بوده، و نوعی پلتفرم غیرمتمرکز به شمار می رود. این بلاک چین برخی از بلاک های فنی خود را از اتریوم دریافت کرده است. از جمله بلاک هایی همچون توازن بلاک چین، ماشین مجازی اتریوم و موارد دیگر. برای ایجاد یک بلاک چین جدید در این شبکه تنها نیاز به 10 ثانیه خواهید داشت. 

از سوی دیگر باید بگوییم استفاده از بلاک چین وی چین (VeChain) به کاربران این اجازه را می دهد که در هر ثانیه تا 10000 تراکنش را انجام دهند. برای انجام این تراکنش ها نیز از مکانیسم توافق جمعی پی او ای استفاده می شود. در ابتدا این پلتفرم با ظرفیت 50 تراکنش در ثانیه ایجاد شد، پس از آن سرعت تراکنش های خود را افزایش داد.

یکی از ویژگی های اصلی که منجر شده است تا شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) در سطح جهان به شهرت برسد، این نکته است که این شبکه برای یکپارچه سازی بلاک چین ها در کسب و کار طراحی شده اند. از این رو این شرکت به دنبال آن است که از روش هایی استفاده کند که کسب و کار را در سطح جهان آسان نماید. 

در میان تمامی ارزهای دیجیتالی که در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرند، باید به آینده بلاک چین وی چین امیدوار باشیم. زیرا این ارز دیجیتالی راهکارهای موضوعی مناسبی را برای سازمان های سنتی در نظر گرفته است. بلاک چین وی چین (VeChain) دارای مدل چند مرحله ای پرداخت بوده، و از این رو کاربران می توانند با هر ارزی که بخواهند، اقدام به انجام تراکنش های مالی نمایند. 

خرید و فروش بلاک چین وی چین
خرید و فروش بلاک چین وی چین

تمامی ارزهای دیجیتالی که در حساب کاربران وجود دارد، مستقیما از طریق شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) قابلیت انتقال و تبدیل شدن خواهد داشت. این ویژگی در شبکه وی چین منجر شده است تا اگر معامله گران تمایلی به انجام معامله با استفاده از ارزهای دیجیتالی ندارند، قادر باشند با استفاده از ارزهای فیات اقدام به انجام معامله نمایند. 

انواع توکن‌های شبکه بلاک چین وی چین 

 

دو توکن مجزا در شبکه وی چین وجود دارد، که کاربران می توانند از طریق صرافی های معتبر از جمله صرافی چنج پاندا اقدام به خرید و فروش آنها نمایند. توکن های این شبکه عبارتند از:

• VTHO یا توکن وی ثور: این توکن بلاک چین وی چین که به توکن انرژی نیز شهرت دارد، قابلیت انجام تراکنش بر روی بلاک چین را داشته و افرادی که دارای آن هستند، می توانند به راحتی از طریق شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) اقدام به انجام معامله نمایند. این توکن قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را داشته، و شباهت زیادی به ارز دیجیتالی نئو (NEO) دارد. 

• VET یا توکن وی چین: این توکن نیز برای انجام معامله و تراکنش های مالی بر روی شبکه وی چین انجام می شود. می توان با استفاده از آن در بازار ارزهای دیجیتالی اقدام به انجام معامله نمود. این توکن جایگزینی برای توکن ERC20 بوده و شرکت هایی که از آن استفاده می کنند، از توکن وی چین به عنوان پول پرداختی هوشمند یاد می کنند. شرکت هایی که دارای توکن های VET بلاک چین وی چین( VeChain) هستند، حق بیشتری برای انجام تراکنش بر روی بلاک چین دارند. 

شبکه بلاک چین وی چین
شبکه بلاک چین وی چین

شرکت ها و صرافی‌های معتبر وابسته با وی چین

 

شرکت ها و صرافی های زیادی در جهان وجود دارند که به شبکه وی چین متصل هستند. از جمله مهمترین این شرکت ها و صرافی ها باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

• گروه بی ام و: شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) به دنبال آن است که یک راهکار مناسب برای ذخیره اطلاعات شرکت های خودرو سازی و انتقال آن به مراکز دیگر است. از این رو گروه بی ام و با این شبکه در ارتباط است تا بتوان از طریق آن اطلاعات مناسب را در محیطی ایمن به مراکز دیگر منتقل نماید. 

• شرکت پرایس واترهاوس کوپرز: این شرکت که یکی از بزرگترین شرکت های مالی چند ملیتی است، مشتریان زیادی دارد. از این رو از شبکه وی چین پشتیبانی می کند. تا برای انجام تراکنش های مالی خود نیز از توکن های این شبکه استفاده کند. 

• شراکت ملی چین: حکومت چین و شرکت بلاک چین وی چین با استفاده از تکنولوژی بلاک چین اقدام به همکاری می نمایند. از جمله شرکت های معتبری که قرار است در منطقه تازه تاسیس گوئیان فعالیت خود را آغاز نمایند، عبارتند از شرکت مایکروسافت، فاکس کام، آی بی ام، اپل، هواوی و موارد دیگر. 

• صرافی بیت اوشن: این صرافی را می توانیم اولین صرافی معتبری به شمار آوریم که از وزارت امور مالی ژاپن مجوز فعالیت دریافت کرده است. صرافی بیت اوشن از عابربانک برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی استفاده کرده است. 

البته در کنار تمامی این شرکت ها و صرافی های معتبر، باید به 39 شرکت استراتژی دیگر نیز اشاره کنیم که شبکه بلاک چین وی چین (VeChain) با آنها همکاری می کند. البته لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم، که بسیاری از شرکت ها وجود دارند که قادر نیستند با استفاده از این شبکه اقدام به انجام تراکنش های مالی نمایند. همین مسئله نیز در آینده وی چین تاثیر گذار است. 

توکن‌های وی چین
توکن‌های وی چین

در انتها 

اطلاعاتی که در مورد شبکه وی چین به دست آوردید، به کاربران این اجازه را می دهد که برای انجام تراکنش های خود از ارزهای دیجیتالی و شبکه معتبری استفاده کنند. توکن های وی چین توسط صرافی های محدودی در سطح جهان عرضه می شود. از این رو شرکت هایی که تمایل دارند بر روی این شبکه اقدام به انجام معامله نمایند، لازم است به صرافی های معتبر برای خرید توکن های وی چین مراجعه کنند. 

در حال حاضر حکومت چین از بلاک چین وی چین (VeChain) به خوبی پشتیبانی می کند، و از این شبکه برای انجام فعالیت های مختلفی استفاده می کند. پس می توانیم برای این شبکه آینده روشنی پیش بینی کنیم.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://