ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) چیست؟

ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) چیست؟
1400/01/17
| 412

یکی از جدیدترین استیبل کوین هایی که می توانیم در بازار رمز ارزها با آن مواجه شویم، ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) است. این ارز دیجیتالی با دلار آمریکا قیمت گذاری شده است و در سال 2018 وارد بازار شد. در میان ارزهای دیجیتالی قدیمی که موفق شده اند به محبوبیت زیادی دست یابند، باید به رمز ارزهای جدید نیز اشاره کنیم. 

از میان جدیدترین رمز ارزهای محبوب در دنیا، می توانیم به ارز یو اس دی کوین اشاره کنیم. این رمز ارز نیز همچون نمونه های دیگر ارزهای دیجیتال از جمله تتر و ترو یو اس دی، تحت حمایت دلار آمریکا است. به طور کلی می توانیم ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) را نوعی ارز رمزنگاری شده  معرفی کنیم، که به راحتی از طریق اینترنت می توان آن را با دلار آمریکا خرید و فروش نمود. 

برخی از ارزهای دیجیتالی هستند که بسته به قیمت دلار در دنیا قیمت گذاری می شوند. تا برای معامله از آنها استفاده کنند. از این میان نیز، باید به ارز یو اس دی کوین اشاره کنیم. می توان به راحتی توکن های این ارز دیجیتالی را به دلار تبدیل نموده، و در بازار به فروش رساند. البته بهتر است این نکته را نیز در مورد این ارز های دیجیتالی بدانید، که توکن های ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) از قراردادهای هوشمند برای اجرای معامله برخوردار پشتیبانی می کنند. 

یو اس دی کوین
یو اس دی کوین

اهمیت ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) در بازار رمز ارزها 

 

در دنیای حاضر که بسیاری از تراکنش های مالی برون مرزی توسط دولت های مختلف پیگیری می شوند، استفاده از ارزهای دیجیتال برای معامله محرمانه یک راهکار ایده آل به شمار می روند. بسیاری از کاربران به دلیل مزایایی که استفاده از این ارزهای دیجیتالی دارند، مایل هستند از آنها برای معاملات برون مرزی استفاده کنند. 

ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) یکی از جدیدترین ارزهای دیجیتالی است که همچون تتر، بر پایه دلار آمریکا است. این ارز توسط دو شرکت معتبر مدیریت می شود و هر توکن آن را می توان به راحتی در یک حساب مشخص ذخیره کرد. به طور کلی باید ارز یو اس دی کوین را توکنی به شمار آوریم، که میتوان آن را در هر زمانی به دلار تبدیل کرد. 

معاملات بیشتر کشورهای دنیا با استفاده از ارز دلار انجام می شود. اما مسلما انجام تراکنش و نقل و انتقال دلار به کشورهای دیگر، امری دشوار است. افرادی که از ارزهای دیجیتالی استفاده می کنند، می توانند در عرض چند دقیقه به راحتی دلار را به هر کجای جهان که بخواهند منتقل نمایند. علاوه بر آن با این روش فرصت های جدیدی برای وام دهی و ترید نیز برای کاربران به وجود خواهد آمد. 

پس باید بگوییم اهمیت استفاده از ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) در بازار دیجیتال، می تواند بیش از ارزهای دیجیتالی دیگر باشد. زیرا این ارز با نرخ دلار در کشورها مورد محاسبه قرار می گیرد، و نیازی به تبدیل کردن آن به بیت کوین یا اتریوم نیز نخواهد بود. از این رو به راحتی کاربران قادر هستند از ارز یو اس دی کوین برای معاملات خود استفاده کنند. 

ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20)
ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20)

تاریخچه ایجاد ارز دیجیتالی یو اس دی کوین 

 

در تاریخ 28 سپتامبر سال 2018، استیبل کوین جدیدی بر پایه دلار توسط همکاری دو شرکت Circle و Coinbase راه اندازی شد. این استبل کوین جدید، ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) است که جایگزین جدیدی برای استیبل کوین هایی همچون تتر است. تمامی چارچوب مدیریت و فناوری این ارز دیجیتالی بر عهده منتشر کنندگان توکن های آن است. 

شرکت Circle که در سال 2013 توسط شان نویل و جیمی الایر تاسیس شده است، در واقع یک شرکت رسمی برای انتقال پول به شمار می رود. طبق قانون کشور آمریکا، تمامی شرکت هایی که در زمینه نقل و انتقال پول فعالیت دارند، لازم است از قوانین و مقررات فدرال تبعیت نمایند. از این رو ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) که توسط این شرکت منتشر شده است، شفاف، مرتب و قابل پیگیری است. 

این دو شرکت با همکاری یکدیگر اقدام به ایجاد ارز دیجیتالی جدیدی نمودند، که می تواند به جای دلار در معاملات برون مرزی مورد استفاده قرار گیرد. لازم است به این نکته اشاره نماییم که ارز یو اس دی کوین قابلیت استخراج ندارد. این دسته از توکن ها معمولا ابتدا توسط خالق آنها استخراج می شوند، و سپس برای عرضه به عموم وارد بازار رمز ارزها می شوند. 

ارز دیجیتالی یو اس دی کوین
ارز دیجیتالی یو اس دی کوین

این ارز دیجیتالی همچون نمونه های دیگر استیبل کوین پایدار بوده، و گذر زمان تغییر خاصی در افزایش یا کاهش ارزش این دسته از رمز ارزها نمی کند. از این رو خرید و فروش این دسته از ارزهای دیجیتالی کمترین ریسک را در پی دارد. از سوی دیگر نیز نمی توان منتظر کسب سود بالایی از سرمایه گذاری بر روی این ارزهای دیجیتالی نیز بود. 

افرادی که تمایل دارند ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) خریداری کنند، می توانند از آن برای خرید محصول و خدمات استفاده نمایند. این بهترین مورد استفاده از ارزهای استیبل کوین است. یکی از ساده ترین روش های دستیابی به ارزهای دیجیتالی، مراجعه به صرافی است. صرافی چنج پاندا در ایران از این ارز پشتیبانی می کند. از این رو می توانید به راحتی این ارز را تهیه کنید. 

 

انواع استیبل کوین های در حوزه ارزهای دیجیتالی 

 

استیبل کوین ها که امروزه در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، و از آنها برا انجام معاملات برون مرزی استفاده می شود، به چهار دسته کلی تقسیم شده اند. از جمله: 

• استیبل کوین با پشتوانه ارز دیجیتال

 استیبل کوین با پشتوانه ارز فیات 

• استیبل کوین های ترکیبی که تمامی روش های دیگر در آن با هم ترکیب می شوند

استیبل کوین بدون پشتوانه و الگوریتمی 

هر یک از این نمونه استیبل کوین ها دارای ویژگی های خاصی هستند، و می توان از آنها برای انجام معاملات استفاده کرد. از میان استیل کوین هایی که از ارز فیات پشتیبانی می کنند، باید به تتر، ارز دیجیتالی یو اِس دی کوین (ERC20) و موارد دیگر اشاره کنیم. این رمز ارزها نسبت به نمونه های دیگر از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند، و توسط کاربران بیشتری برای انجام تراکنش های مالی مورد استفاده قرار می گیرند.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://