انواع روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش

انواع روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش
1400/01/17
| 335

در میان فورک های بیت کوین که موفق شدند در دنیای اقتصادی به محبوبیت برسند، باید به ارز دیجیتالی زیر کش اشاره کنیم. این ارز شباهت های بسیاری به بیت کوین دارد، اما داشتن ویژگی های خاص این رمز ارز منجر شده است تا خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش به محبوبیت بیشتری نسبت به بیت کوین دست یابد. 

زی کش را در اصل باید یک شبکه غیر متمرکز به شمار آوریم که همتا به همتا عمل می کند. این ارز با نام اختصاری ZEC در دنیا شناخته می شود، و واحدهای آن بسیاری محدود هستند. برای خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش تنها می توان بر روی 21 میلیون واحد سرمایه گذاری کرد، که از این میان تنها بخش محدودی در دسترس سرمایه گذاران قرار گرفته است. 

ویژگی هایی که منجر به محبوبیت این رمز ارز گردیده، شفافیت تراکنش های آن است. افرادی که اقدام به خرید و فروش و سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتالی می نمایند، در اصل افرادی هستند که به حریم خصوصی کاربری خود بسیار اهمیت می دهند. این دسته از افراد بدون هیچ نگرانی می توانند ارز زی کش خرید و فروش نمایند. 

یکی از اختلافات بزرگی که بین ارز بیت کوین و زی کش وجود دارد، رهگیری تراکنش های آن است. توسعه دهندگان ارز زی کش به گونه ای این شبکه را طراحی نموده اند، که بتوان بدون هیچ رهگیری اقدام به انجام تراکنش نمود. افرادی که تمایل دارند بدون هیچ گونه رهگیری در دنیا اقدام به سرمایه گذاری نمایند، بهتر است اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش کنند. 

ارز دیجیتالی زی کش
ارز دیجیتالی زی کش

روش‌های استخراج ارز دیجیتالی زی کش (ZEC)

 

می دانیم که برخی از ارزهای دیجیتالی قابلیت استخراج ندارند و تنها توسط توسعه دهندگان به سرمایه گذاران ارائه می شوند. اما باید بگوییم ارز زی کش از جمله رمز ارزهایی است که قابلیت استخراج داشته و مورد معامله قرار می گیرد. از جمله روشهایی که می توان برای استخراج این ارز دیجیتالی در نظر گرفت، عبارتند از:

• نصب نرم افزارهای مورد نیاز برای اتصال به شبکه و استخراج زی کش 

• انتخاب سخت افزار مناسب برای استخراج و ذخیره زی کش 

• ایجاد کیف پول دیجیتال برای ذخیره و خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش

 

نصب نرم افزارهای مورد نیاز برای اتصال به شبکه و استخراج زی کش 

 

بدون تردید همانطور که از نرم افزارهای مختلفی برای استخراج ارزهای دیجیتالی استفاده می شود، برای استخراج زی کش نیز از نرم افزارهای خاصی همچون Optiminer، Claymore و موارد دیگر می توان استفاده کرد. بیشتر افرادی که تمایل دارند ارز دیجیتالی مورد نیاز خود را استخراج کنند، در ابتدا اقدام به ایجاد یک کیف پول دیجیتال می نمایند. 

کیف پول های دیجیتال قابلیت آن را دارند که تمام ارزهای خریداری شده را در خود ذخیره نمایند. علاوه بر آن می توان با استفاده از این کیف پول ها به راحتی اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش و انجام تراکنش نمود. اگر تمایل دارید این ارز دیجیتالی را استخراج نمایید، بهتر است به جای شرکت کردن تنهایی در قرعه کشی، با چند تن از اعضای خانواده در قرعه کشی شرکت کنید. 

در چنین حالتی شما شانس بیشتری برای کسب جایزه از استخر استخراج زی کش به دست خواهید آورد. 

استخراج زی کش
استخراج زی کش

انتخاب سخت افزار مناسب برای استخراج و ذخیره زی کش 

 

استخراج این ارز دیجیتالی از طریق دستگاه های ماینر و کارت های گرافیک، روش دیگری برای دستیابی به ارز دیجیتالی زی کش است. می توانند با دو روش اقدام به استخراج و ذخیره ارز زی کش نمایید. تا با استفاده از آنها در بازار رمز ارزها اقدام به انجام تراکنش مالی نمایید. در روش استخراج با دستگاه های ماینر نیاز به مصرف برق کمی خواهید داشت و البته این روش بهتر از کارتهای گرافیک برای استخراج ارز دیجیتالی زی کش مناسب است.

به هیچ عنوان برای استخراج و خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش از طریق ماینرها نیاز به نرم افزار نخواهید داشت. زیرا این دستگاه خود به استخر استخراج رمز ارز متصل بوده و به راحتی می توان از آن استفاده کرد. با این حال بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند با مراجعه به صرافی های معتبر اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی نمایند. 

در ایران صرافی چنج پاندا از جمله معتبرترین صرافی هایی است که از ارز زی کش پشتیبانی می کند. از این رو می توان به راحتی از طریق این صرافی اقدام به خرید و فروش ارز زی کش نمود. با این حال افرادی که تمایل به استخراج زی کش دارند، می توانند از کارت گرافیک نیز استفاده کنند. کارت های گرافیک خاصی برای انجام این فرایند وجود دارد، که می توانیم به بهترین آنها اشاره کنیم. 

ریگ کارت گرافیک از جمله کارتهای گرافیک مناسبی است که با اتصال به سخت افزارها، به راحتی برای استخراج ارز دیجیتالی زی کش استفاده می شود. البته استفاده از این کارت های گرافیک دشوار بوده و افراد محدودی قادر هستند با استفاده از این کارت های گرافیک اقدام به استخراج و خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش نمایند. از این رو بهتر است از روش های دیگری برای دسترسی به ارز زی کش استفاده کنند. 

رمز ارز زی کش
رمز ارز زی کش

ایجاد کیف پول دیجیتال برای ذخیره و خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش

 

کیف پول های دیجیتالی ساده ترین و معتبرترین روش برای ذخیره و انجام تراکنش با ارزهای دیجیتالی به شمار می روند. افرادی که دسترسی به صرافی معتبر برای سرمایه گذاری و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی ندارند، به سراغ استفاده از کیف پول های دیجیتال می روند. هر شبکه ارز دیجیتالی تعدادی کیف پول مناسب که از رمز ارز خود پشتیبانی می کند، به کاربران معرفی می نماید.

اما صرافی های معتبر در دنیا نیز برای کاربران کیف پول های دیجیتالی مختلفی معرفی می نمایند. پس برای آنکه بدانید در کشور کدام کیف پول های دیجیتالی از ارز زی کش پشتیبانی می کنند، لازم است به صرافی های معتبری از جمله صرافی چنج پاندا مراجعه کنید. تمام کیف پول هایی که برای ذخیره و خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرند، به دو دسته کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری تبدیل می شوند. 

کیف پول های نرم افزاری به راحتی بر روی گوشی های هوشمند و سیستم عامل ها نصب می شوند. اما از آنجایی که امنیت فوق العاده بالایی ندارند، برای سرمایه گذارانی که تمایل دارند حجم بالایی از سرمایه خود را جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مورد استفاده قرار دهند، مناسب نیستند. پس اگر تصمیم دارید هزینه بالایی برای سرمایه گذاری بر روی ارز زی کش نمایید، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. 

ذخیره زی کش در کیف پول
ذخیره زی کش در کیف پول

انواع کیف پول های دیجیتالی زی کش 

 

کیف پول های مختلفی که توسط سایت رسمی زی کش به کاربران معرفی شده اند، عبارتند از:

 

• کیف پول رسمی زی کش

 

این کیف پول رسمی تنها قادر است بر روی سیستم عامل های 64 بیتی نصب شود. کیف پول رسمی زی کش نرم افزاری بوده و هنوز نسخه مک و ویندوز آن در دسترس نیست. در صورتی که بخواهید از این کیف پول برای خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش استفاده کنید، نیاز به اینترنت پرسرعت و حداقل رم 2 گیگ خواهید داشت.

 
افرادی که از این کیف پول نرم افزاری استفاده می کنند، قادر هستند تراکنش های مخفی بسیاری انجام دهند. در صورتی که از اینترنت پرسرعت برخوردار نیستید و کامپیوتر قدرتمندی ندارید، بهتر است از این کیف پول استفاده نکنید. سیستم عاملی که برای استفاده از کیف پول رسمی زی کش مناسب است، سیستم عامل لینوکس بوده و نیاز به دانلود کل بلاک چین ها خواهید داشت. 

 

• کیف پول zec-qt-wallet

 

در میان دیگر نمونه های کیف پول نرم افزاری، باید به کیف پول zec-qt-wallet اشاره کنیم. این کیف پول قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های ویندوز و مک را نیز داشته و قادر است تراکنش های مخفی را پشتیبانی کند. اما با این حال استفاده از این کیف پول دیجیتال نیاز به اینترنتی پرسرعت داشته و باید برای استفاده از آن، از کامپیوترهای قدرتمندی استفاده کنید. 

کیف پول دیجیتال زی کش
کیف پول دیجیتال زی کش

• کیف پول های سخت افزاری

 

کیف پول های سخت افزاری که برای خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش استفاده می شوند، تعداد محدودی دارند. اما از آنجایی که مزایای زیادی را برای کاربران در پی دارند، توسط بیشتر کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این کیف پول ها باید به کیف پول ترزور، لجر نانو اس، کیپ کی و موارد دیگر اشاره کنیم. 

در صورتی که تمایل دارید با حجم بالایی اقدام به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی نمایید، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. این کیف پول ها از کلید های خصوصی برخوردار بوده و به دلیل داشتن ایمنی بالا می توان از آنها برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین نیز استفاده کرد. برای خرید این نوع کیف پول های دیجیتال باید بالایی معادل 100 دلار بپردازید. 

 

• کیف پول های موبایلی

 

از جمله کیف پول های مناسبی که صرافی های معتبر همچون صرافی چنج پاندا به کاربران خود معرفی می کند، کیف پول های موبایلی هستند. از جمله این کیف پول ها باید به کیف پول کوینومی، گوادرا،  جکس، آی بیتکام، موبی و موارد دیگر اشاره کنیم. این کیف پول های موبایل همگی از ارز دیجیتالی زی کش پشتیبانی می کنند، و به همین دلیل قابلیت استفاده برای خرید و فروش ارز دیجیتالی زی کش و ذخیره آن را دارند.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://