آشنایی با ارز دیجیتالی ایاس (EOS)

آشنایی با ارز دیجیتالی ایاس (EOS)
1399/12/24
| 607

چند سالی است که استفاده از ارزهای دیجیتالی در سطح جهان رونق یافته اند. اما آیا شما با انواع ارزهای دیجیتالی همچون ارز دیجیتالی ایاس (EOS) آشنا هستید؟ در میان ارزهای دیجیتالی معروفی همچون بیت کوین و اتریوم، رمز ارزهای مختلف دیگری نیز وجود دارند، که از جمله آنها باید به ارز ریپل (XRP)، ایاس (EOS)، لایت کوین و موارد دیگر اشاره کنیم‌.

تمامی این ارز های دیجیتالی که هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود، در واقع رقبای اصلی بیت‌کوین و اتریوم شمار می‌روند. بیت کوین که به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده در سطح جهان به شمار می رود، از ویژگی های بسیاری برخوردار است.

اما ارز دیجیتالی با گذشت زمان به ایرادات خاصی رسیده است، که همین مسئله منجر شده تا ایجاد کنندگان و توسعه دهندگان ارزهای دیجیتالی، به فکر ایجاد رمز های جدید باشند.

ارز دیجیتالی ایاس (EOS) در اصل یکی از این ارزهای دیجیتالی جدید است، که موفق شده است به دلیل داشتن مزایای خاص در سطح جهان به محبوبیت بالایی دست یابد.


پیش از آنکه بخواهیم در مورد ارز دیجیتالی ایاس (EOS) توضیحاتی برای شما بیان کنیم، تا با نحوه عملکرد و کاربرد آن آشنا شوید، بهتر است در مورد تاریخچه ایجاد و ساخته شدن این ارز دیجیتالی  اطلاعاتی را برای شما بیان کنیم.

ارز دیجیتالی ایاس (EOS)
 ارز دیجیتالی ایاس (EOS)

تاریخچه ایجاد بلاک چین و ارز دیجیتالی ایاس (EOS)

 

یکی از رمز ارزها و توکن های مشهور در سطح جهان که در سال ۲۰۱۷ میلادی موفق شد منتشر شده و در سطح جهان به محبوبیت دست یابد، ارز دیجیتالی ایاس بود. در واقع این بلاک چین مبتنی بر White Paper) مقاله سفید (است و توسعه دهندگان آن به دنبال آن بودند، که بسیاری از مشکلات رمز ارز اتریوم را برطرف نمایند.

پس با این تفاسیر باید بگوییم یکی از جدیدترین پروژه های بلاک چین در سطح جهان ارز دیجیتالی ایاس (EOS) است. بیشتر توکن ها و بلاک چین هایی که پس از بیت کوین و اتریوم طراحی و ایجاد شدند، در واقع به دنبال این هدف بودند که بتواند تراکنش های بیشتری در ثانیه انجام داده و از کارمزد کمتری نیز برخوردار باشند.

به همین دلیل تیم توسعه دهنده ارز دیجیتالی ایاس (EOS) که متشکل از افراد متخصص زیادی همچون برندن بلومر و دنیل لاریمر بودند اقدام به طراحی و ایجاد این ارز دیجیتالی نمودند.

دنیل لاریمر موفق شد با طراحی پروژه این ارز دیجیتالی در سطح جهان به شهرت دست یابد. ارز دیجیتالی ایاس (EOS) امروزه بیش از میلیاردها دلار ارزش دارد. این ارز رمزنگاری شده موفق شده است در کنار دیگر ارزهای دیجیتالی در سطح جهان به محبوبیت برسد.

رمز ارز ایاس
رمز ارز ایاس

به طور کلی می توانیم دو دلیل مهم را برای محبوبیت این ارز دیجیتالی در سطح جهان بیان کنیم. از جمله:

نکته اولی که منجر به موفقیت ارز دیجیتالی ایاس (EOS) در سطح بین الملل گردید، جمع آوری سرمایه بیش از ۴ میلیارد دلار در زمان عرضه اولیه سکه توسط توسعه دهندگان بود. که این میزان سرمایه اولیه در زمان عرضه اولیه سکه، بیانگر آن بود که این رمز ارز می تواند آینده روشنی داشته باشد و در سطح جهان به خوبی شناخته شود.

• نکته دیگری که باعث شد تا ارز دیجیتالی ایاس (EOS) موفق شود در جهان به شهرت برسد، تاریخ عرضه اولیه آن بود. این سکه در ۲۵ ژوئن سال ۲۰۱۷ سکه های خود را عرضه نمود در حالی که در سال ۲۰۱۸ عرضه اولیه سکه های آن به پایان رسید. قریب به یک سال طول کشیدن عرضه اولیه سکه ایاس منجر شد، تا بسیاری از مردم به موفقیت این ارز در آینده اعتقاد پیدا کنند.

از سوی دیگر تمامی افرادی که موفق شدند در سال ۲۰۱۷ اقدام به خرید عرضه اولیه سکه ایاس نمایند، در حال حاضر از سرمایه بالایی برخوردار هستند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که بیش از ۷۲ درصد از مقدار کل عرضه اولیه ارز دیجیتالی ایاس (EOS) در همان سال به فروش رفته است. که تقریبا معادل ۷۰۰ میلیون توکن است‌.

ارز رمز نگاری شده ایاس
ارز رمز نگاری شده ایاس

با ارز دیجیتالی ایاس بیشتر آشنا شویم

 

رمز ارزهای بسیاری هستند که شاید پلتفرم های خوبی در سطح جهان به شمار می روند. اما بیشتر این ارزهای رمزنگاری شده ممکن است از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نکنند. به همین دلیل ضرورت انجام تراکنش با آنها پایین بوده و کارمزد بالایی از مشتریان دریافت می کنند.

مسئله ای که منجر شده است ارز دیجیتالی ایاس (EOS) موفق به کسب محبوبیت در سطح جهان شود، پشتیبانی از قراردادهای هوشمند اتریوم و البته توانایی بالا در انجام تراکنش با سرعت زیاد است.

توسعه دهندگان ارز دیجیتالی ایاس (EOS) زمانی که این بلاک چین غیرمتمرکز را طراحی نمودند، به دنبال رمز ارزی بودند که موفق شود سرعت پردازش بسیار بالایی داشته باشد. در حالیکه کارمزد آن بسیار پایین است.

علاوه بر آن قادر باشد از قراردادهای هوشمند در سطح جهان نیز بهره مند شود پس به طور کلی باید بگویم هدف بلند مدت ارز دیجیتالی ایاس (EOS) ساخت نوعی پلتفرم خاص بود، که بتواند نسبت به ارزهای رمزنگاری شده دیگر بهتر عمل کند.

این ارز دیجیتالی در واقع کارایی آسانی نیز داشته و از این رو بسیاری از کاربران در جهان، تمایل دارند از آن استفاده کنند.باید بگویم تمامی این مزایا مربوط به شبکه ایاس است.

اما با این حال توکن ایاس که به عنوان یک ارز دیجیتالی در سطح جهان مورد معامله قرار می گیرد، قادر است از تمامی این مزایا برخوردار باشد. در دنیای که همه چیز بر پایه اینترنت است، احتمال موفقیت ارزهای دیجیتالی جدید نسبت به ارزهای دیجیتالی قدیم بیشتر است.

زیرا این شبکه ها و سیستم ها به صورت غیر متمرکز قادر هستند تراکنش های مالی انجام دهند و از حضور شخص ثالثی در قراردادها ممانعت نمایند.

رمز ارز EOS
رمز ارز EOS

مهم‌ترین مزایای معامله با ارز دیجیتالی ایاس

 

بدون تردید هر رمز ارز دیجیتالی که در دنیا ایجاد می شود، از مزایای خاصی برخوردار است. از این رو موفق می شود کاربران زیادی را در سطح جهان به سمت خود جذب کند‌.

ارز دیجیتالی ایاس (EOS) یکی از ارز های جدید به شمار می‌رود که موفق شده است در مدت زمان کوتاهی در سطح جهان به محبوبیت بالایی برسد. از جمله مزایایی که می‌توانیم برای این ارز رمزنگاری شده بیان کنید عبارت است از:

• رایگان بودن تمامی تراکنش های آن 

• سرعت پردازش بالا

• پشتیبانی از تمامی قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز

• کاربران بسته به میزان توکنی که در شبکه ایاس دارند می توانند مالک این شبکه شوند، و به همان میزان نیز از پهنای باند شبکه برای انجام تراکنش های خود استفاده کنند.

• کار با ارز دیجیتالی ایاس (EOS) بسیار ساده بوده، از این رو هر کسی می تواند با استفاده از این ارز رمزنگاری شده در سطح بین المللی اقدام به انجام معامله نمایند.

• استفاده از الگوریتم گواهی اثبات سهم

ارزهای دیجیتالی ایاس
ارزهای دیجیتالی ایاس

مهم‌ترین معایب ارز دیجیتالی ایاس (EOS)

 

به همان میزان که ارز های دیجیتالی از مزایای مختلفی برخوردار هستند، از معایب خاصی نیز برخوردار می باشند. مثلاً ارز دیجیتالی بیت کوین در طی سالهای اخیر به علت پایین بودن سرعت تراکنش، بسیاری از کاربران خود را از دست داده است. اما با این حال نیز هنوز  از آن به عنوان ارز دیجیتالی محبوب در سطح جهان یاد می شود.

ارزهای دیجیتالی جدید که پا به دنیای معاملات دیجیتالی گذاشته اند، موفق شده اند نسبت به ارزهای دیجیتالی قدیمی‌تر همچون بیت کوین و اتریوم از  قابلیت‌های بیشتری برخوردار باشند.
 اما با این وجود معایب آنها را نیز باید در نظر بگیریم. از جمله معایبی که ارز دیجیتالی ایاس (EOS) به عنوان یکی از رمز ارزهای جدید دارد، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

• ارز دیجیتالی ایاس (EOS) به گونه ای طراحی شده است که از تمرکز شبکه خاصی برخوردار است. از سوی دیگر عملکرد این شبکه بسته به رای سهامداران میتواند تغییر کند.

• یکی دیگر از معایبی که می توانیم برای ارز دیجیتالی ایاس (EOS) بیان کنیم، داشتن رقبای متعدد این رمز ارز است. هنوز  نمی‌توانیم بیان کنیم که در میان رقابت بین اتریوم و ایاس کدام یک می تواند به پیروزی برسد. در حالی‌ که ارز دیجیتال ایاس با ارزهای رمزنگاری شده دیگری همچون ترون و موارد دیگر نیز رقابت می کند، و برای اینکه در رقابت خود شکست نخورد هر روز به توسعه پلتفرم خود اقدام می کند.

• در نهایت نیز باید به یکی دیگر از معایب ارز دیجیتالی ایاس (EOS) اشاره کنیم. این پروژه بدون ارائه یک نمونه اولیه از شبکه اصلی خود موفق شد در سطح بین الملل بیش از یک میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه سکه سرمایه جمع آوری کند. که این مسئله انتقادات شدیدی را برای این رمز ارز  به همراه داشت.

تمامی این معایب و مزایایی که بیان کردیم نشان دهنده حساسیت کاربران نسبت به ارز دیجیتالی ایاس (EOS) است. پس در صورتی که قصد دارید وارد بازار رمز ارزها شوید بهتر است در مورد ارز دیجیتالی مورد نظر خود اطلاعات دقیقی به دست آورید.

شبکه ارز دیجیتالی ایاس

شبکه ارز دیجیتالی ایاس

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که بسیاری از ارزهای دیجیتالی توسط صرافی های معتبر در جهان پشتیبانی نمی شود. اما اگر قصد خرید و فروش ارز دیجیتالی ایاس (EOS) را دارید، می توانید با مراجعه به صرافی چنج پاندا به راحتی این ارز را خریداری و یا به دیگر ارزهای دیجیتالی آن را تبدیل نمایید.

 

تفاوت ارز دیجیتالی اتریوم و ایاس

 

همانطور که پیش از این بیان نمودیم، ارزهای دیجیتالی اتریوم و ایاس با یکدیگر تفاوت های ساختاری بسیاری دارند. از جمله مهمترین تفاوت هایی که می توانیم در مورد این دو رمز ارز بیان کنیم، عبارتند از:


1. میزان ارزش رمز ارزهای اتریوم و ایاس

 

اتریوم در حال حاضر در بازار ارزهای رمزنگاری شده، دارای ارزشی معادل 44 میلیارد دلار است. در حالی که ارز دیجیتالی ایاس (EOS) در بازار ارزهای دیجیتالی دارای ارزشی معادل 6.9 میلیارد دلار است. 


2. میزان کارمزد تراکنش‌ها

 

ارز دیجیتالی اتریوم دارای کارمزدی کمتر از 1 دلار است، در حالی که رمز ارز ایاس از کارمزد رایگانی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران در سطح جهان تمایل دارند از این رمز ارز برای انجام معاملات خود استفاده کنند. 

 

3. میزان عرضه کل ارز

 

تاکنون در دنیا تنها 100 میلیون اتریوم عرضه شده است و احتمال دارد این میزان عرضه کل ارز دیجیتالی اتر باشد. در حالی که ارز دیجیتالی ایاس (EOS) تاکنون تقریبا 896 میلیون دلار در جهان عرضه شده است.

ارز رمز نگاری شده ایاس
ارز رمز نگاری شده ایاس

4. زمان لازم برای انجام تراکنش‌های مالی

 

ارز دیجیتالی اتریوم، برای انجام هر تراکنش نیاز به 5 تا 40 ثانیه زمان دارد. در حالی که هر تراکنش ارز دیجیتالی ایاس، تنها در 1.5 ثانیه انجام می شود. 


5. پهنای باند شبکه اتریوم و ایاس

 

یکی دیگر از تفاوت های فاحشی که می توانیم برای ارز دیجیتالی ایاس (EOS) و اتریوم بیان کنیم، میزان پهنای باند شبکه این دو رمز ارز است. ارز اتریوم در ثانیه قادر است تنها 10 تراکنش مالی انجام دهد، در حالی که ارز دیجیتالی ایاس در هر ثانیه بیش از 300 هزار تراکنش مالی انجام می دهد. 


6. نوع مکانیزم شبکه

 

مکانیزم شبکه اتریوم بر گواهی اثبات کار استوار است، در حالی که مکانیزم شبکه ایاس، بر پایه گواهی اثبات سهام محول شده است. 

تمامی این موارد یاد شده، در اصل تفاوت هایی هستند که می توانیم میان ارز دیجیتالی اتریوم و ایاس بیان کنیم. البته با وجود تمامی مزایایی که این رمز ارز نسبت به ارزهای دیجیتالی دیگر دارد، مشکلاتی نیز در ارز دیجیتالی ایاس (EOS) وجود دارد که می تواند برای معامله گران و سرمایه گذاران مشکل آفرین شود. از جمله این مشکلات باید به کاربردپذیری ایاس اشاره کنیم. 

همانطور که بیان کردیم ایاس قادر است از تکنولوژی قراردادهای هوشمند استفاده نموده، و در هر ثانیه بیش از 100 هزار تراکنش مالی انجام دهد. اما همین ویژگی ها منجر شده است تا توسعه دهندگان برای انجام برنامه ریزی در این پلتفرم و بازیابی حساب، با مشکلات زیادی مواجه شوند. زیرا این فرآیند ها کار دشواری بوده و از حساسیت نیز برخوردار است. 

زمانی که کاربران از ارز دیجیتالی ایاس (EOS) برای انجام تراکنش های مالی خود استفاده می کنند، به توسعه دهندگان این امکان را ارائه می دهند، که بتوانند به راحتی توابع کاربردی خود را بر روی این شبکه پیاده سازی کنند. در کل استفاده از این ارز دیجیتالی جدید برای انجام معاملات غیر متمرکز، می تواند ایده خوب و مناسبی باشد.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://