ارز دیجیتالی استلار (Stellar) چیست؟

ارز دیجیتالی استلار (Stellar) چیست؟
1399/12/17
| 566

هر روز ارزهای دیجیتالی جدیدی در جهان رمزنگاری ظاهر می شوند، که به راحتی نمی توان اطلاعات درستی در مورد آنها به دست آورد. اما در این میان، ارزهای دیجیتالی خاصی هستند که لازم است در مورد آنها همیشه اطلاعات لازم را به دست آوریم. از جمله این رمز ارزها باید به ارز دیجیتالی استلار (Stellar) اشاره کنیم. ارز دیجیتالی جدید که موفق شده است در بازار رمز ارزها به محبوبیت بالایی دست یابد. 

این ارز دیجیتالی موفق شده است در مدت کوتاهی که از ایجاد آن می گذرد، به عنوان یکی از رقبای جدید بیت کوین پا به عرصه جهان بگذارد. بیشتر افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند، به دلیل اطلاعاتی که در مورد رمز ارزها دارند، به سراغ ارز دیجیتالی استلار (Stellar) می روند. اما رمز ارزهای دیگری نیز وجود دارند که مسلما در کنار این ارزها، محبوبیت دارند. 

توسعه دهنده‌های ارز دیجیتالی استلار (Stellar) تلاش کردند، تا رمز ارزی را وارد جهان کنند که بتواند بیشتر ایرادات دیگر ارزهای دیجیتالی را برطرف نماید. از این رو آنها در سال 2014 استارت ایجاد ارز استلار را زده و موفق شدند با رشد 41.900 درصدی توکن های این رمز ارز، آن را به یکی از ارزهای دیجیتالی محبوب در سطح جهان تبدیل کنند. 

در صورتی که تمایل دارید در بازار ارزهای دیجیتالی وارد معامله شوید، می توانیم ارز دیجیتالی استلار را به عنوان یک انتخاب مناسب به شمار آوریم. این ارز دیجیتالی تنوع سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها را برای معامله گران در پی خواهد داشت. 

ارز دیجیتالی استلار (Stellar)
ارز دیجیتالی استلار (Stellar)

تاریخچه ایجاد ارز دیجیتالی استلار (Stellar) 

 

جد مک کالب، یکی از بنیانگذاران ارشد ارز دیجیتالی ریپل، پس از آن که بر سر برخی مسائل با توسعه دهندگان دیگر ارز ریپل به اختلاف برخورد، تصمیم گرفت ریپل را رها کرده و به سراغ ارز دیجیتالی دیگری رود. او در سال 2014، استار ایجاد ارز دیگری با ماهیتی شبیه به ماهیت ریپل نمود. که نام آن را استلار نهاد. 

اگر در مورد ارز دیجیتالی ریپل اطلاعات داشته باشید، می دانید که این ارز به ارائه راه حل های مختلف برای انتقال بین بانک های جهانی می پردازد. تا بهترین روش را برای انتقال بین بانکی به کاربران رمز ارزها ارائه دهد. در حالی که ارز دیجیتالی استلار (Stellar) با این هدف ایجاد شد، که پرداخت های بین افراد را در جهان تسهیل نماید. تقریبا باید بگوییم که نحوه کار این دو ارز دیجیتالی شباهت های زیادی به یکدیگر دارند. 

واحد ارزی که در شبکه استلار مورد استفاده قرار می گیرد، در اصل لومن با نام اختصاری XLM است. این واحد ارز تاکنون موفق شده است 100 میلیارد شده و به صورت خودکار در بازار رمز ارزها به محبوبیت دست یابد. یکی دیگر از دلایلی که منجر شده است تا این ارز دیجیتالی در سطح جهانی به محبوبیت برسد، کارمزد 0.0001 آن است و می توان کمتر از 6 ثانیه اقدام به انجام تراکنش در این شبکه نمود. 

اگر وارد سایت رسمی ارز دیجیتالی استلار (Stellar) متوجه این نکته می شوید که ایجاد کننده این ارز، زیر بنای پرداخت خود را متن باز معرفی نموده است. در حالی که پروتکل آن از پرداخت های برون مرزی استفاده می کند، و امکان تبادل این ارز با ارزهای سنتی و تبدیل آن به دیگر ارزهای دیجیتالی را نیز به صورت خودکار برای کاربران فراهم می کند. 

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این رمز ارز دیجیتالی نیز همچون ارزهای دیجیتالی دیگر، دارای ویژگی غیر متمرکز بودن است. اما به هیچ عنوان برخلاف بیت کوین بر روی بلاک چین ها فعالیت نمی نماید. از این رو نحوه عملکرد آن بسیار به ارز ریپل شباهت دارد. از سوی دیگر باید به این نکته اشاره کنیم که این ارز قابلیت استخراج ندارد و تنها مقداری که شرکت مشخص می کند، قابلیت استفاده دارد.

رمز ارز استلار
رمز ارز استلار

ویژگی‌های مناسب ارز دیجیتالی استلار

 

بدون تردید هر ارز دیجیتالی که ایجاد شده و وارد بازار جهانی می شود، دارای ویژگی های خاصی است. از این رو باید بگوییم ارز دیجیتالی استلار (Stellar) نیز همچون دیگر رمز ارزها، دارای ویژگی های خاصی است. از جمله این ویژگی ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

• این رمز ارز جدید دارای تورم سالانه 1 درصد است. 

• استلار دارای پایگاه داده ای غیر متمرکز بوده و متن باز است. 

• با استفاده از ارز دیجیتالی استلار می توان اقدام به انجام تراکنش های چند ارزی نمود. به این معنی که شخصی در آن سوی دنیا قصد دارد با ارز دلار اقدام به انجام معامله و تراکنش نماید، در حالی که در دیگر سوی دنیا فردی قصد دارد این معامله را با واحد ارزی یورو دریافت کند. 

• زمان تایید تراکنش ها درون شبکه ارز دیجیتالی استلار (Stellar) تقریباً بین 3 تا 5 ثانیه متغیر است. 

• این ارز دیجیتالی قابلیت چند امضایی و قراردادهای هوشمند را دارد.

• می توان از طریق شبکه استلار اقدام به انجام هزاران تراکنش به صورت همزمان نمود.

• شبکه استلار از پروتکل اجماع استلار استفاده می کند. 

• تمامی سرورهای ارز دیجیتالی استلار به صورت خودکار هر چند ثانیه یک بار به روز رسانی می شوند. از این رو می توانید سرمایه ایجاد شده خود را به راحتی ثبت و ذخیره نمایید. 

• تمامی سرورهای شبکه ارز دیجیتالی استلار (Stellar) معاملات و خرید و فروش ها را ثبت کرده و یک کپی از آنها را نگهداری می کنند. 

با وجود تمامی این ویژگیهای یاد شده، باید بگوییم که کاربران می توانند در تمام شبکه ها اقدام به جستجوی استلار نمایند. هر چه میزان سرور های این شبکه بیشتر باشد، انجام تراکنش بر روی آن نیز پرقدرت تر خواهد بود. برای آن که با ساده ترین روش بتوانید اقدام به خرید و فروش ارز استلار نمایید، می توانید به صرافی چنج پاندا مراجعه کنید. این صرافی از ارز دیجیتالی استلار (Stellar) پشتیبانی می کند و قدرت خرید این رمز ارز را برای کاربران ایرانی بیشتر نموده است. 

ارز دیجیتالی استلار
ارز دیجیتالی استلار

هدف ایجاد شبکه بلاک چین استلار 

 

بسیاری از کاربرانی که تمایل دارند از این رمز ارز برای انجام معاملات برون مرزی خود استفاده کنند، درگیر آن می شوند که اطلاعات مناسبی در خصوص این شبکه رمزنگاری شده به دست آورند. باید بگوییم استلار در اصل یک پلتفرم بلاک چین است، که برای تسهیل در انجام تراکنش های مالی برون مرزی و بانکی ایجاد شده است.

 تا کاربران در تمام جهان قادر باشند اقدام به انجام خدمات مالی و معاملات برون مرزی با سرعت بالا و مقرون به صرفه نمایند.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://