آموزش خرید و فروش لایت کوین؛ استفاده از کیف پول دیجیتالی

آموزش خرید و فروش لایت کوین؛ استفاده از کیف پول دیجیتالی
1399/12/02
| 2382

از میان تمام ارزهای دیجیتالی که در دنیا وجود دارند، باید به یکی از قدیمی ترین این ارزها با نام لایت کوین اشاره کنیم. ارز دیجیتالی لایت کوین در میان تمام ارزهای دیجیتالی موفق شده است در رده های بالا قرار گیرد. علاوه بر آن این ارز دیجیتالی موفق شده است از سال ۲۰۱۷ تاکنون محبوبیت زیادی نیز بدست آورد. اما آیا می دانید که چگونه می توان اقدام به خرید و فروش لایت کوین نمود؟

بدون تردید برای خرید و فروش این ارز دیجیتالی همچون دیگر ارزهای دیجیتالی نیاز به کیف پول های خاص خواهیم داشت،  تا بتوانیم ارز لایت کوین را دریافت و ذخیره نموده و هر زمان که قصد انجام معامله تراکنش با این ارز داشته باشیم از آن استفاده کنیم. از سوی دیگر استفاده از کیف پول های دیجیتالی میتوان برای خرید و فروش لایت کوین بدون نیاز به صرافی ها نیز مناسب باشد.

با این تفاسیر باید بیان نماییم، ارز دیجیتالی لایت کوین را به دو طریق کلی می‌توان خرید و فروش کرد. از جمله این روش ها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

• خرید مستقیم ارزهای دیجیتالی از طریق صرافی های معتبر با ارزهای فیات از جمله دلار

• تبدیل ارزهای دیجیتالی دیگر  پس از خرید به لایت کوین

خرید و فروش لایت کوین
خرید و فروش لایت کوین

نحوه خرید و فروش لایت کوین از طریق صرافی های معتبر

 

صرافی های معتبر بسیاری در سطح جهان وجود دارند که از ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می‌کنند. از این رو می‌توان به راحتی و با مراجعه به وب سایت صرافی ها اقدام به خرید و فروش این ارزهای دیجیتالی نمود. یکی از صرافی های معتبر ایران که از ارز های دیجیتالی جدید پشتیبانی می‌کند، باید به صرافی چنج پاندا اشاره کنیم.

می توان با مراجعه به سایت این صرافی، به راحتی ارز دیجیتالی مورد نظر خود را خریداری نموده و پس از آن ارز خود را در کیف پول معتبر ذخیره نمود. البته لازم به ذکر است که بیشتر صرافی ها در ایران از ارزهای دیجیتالی دیگر همچون بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کنند. اما قادر نیستند از لایت کوین پشتیبانی کنند.  به همین دلیل برای خرید و فروش لایت کوین در این صرافی ها احتمال بروز مشکل وجود خواهد داشت.

دلیل این مسئله آن است، که بسیاری از صرافی ها این ارز دیجیتالی را پشتیبانی نمی کند یا آنکه موجودی آنها همیشه صفر است. پس باید یک روش دیگر را برای خرید این ارز دیجیتالی در نظر بگیرید. مثلاً می توانید اقدام به خرید لایت کوین با دلار نمایید. خرید مستقیم این ارزهای دیجیتالی با دلار یکی از متداول ترین و ساده ترین روش های دستیابی به لایت کوین است.

اما همانطور که می‌دانید برای خرید ارزهای دیجیتالی با دلار نیاز به مستر کارت و ویزا کارت خواهیم داشت. از آنجایی که کاربران ایرانی درگیر تحریم‌های بین‌المللی  هستند، قادر نیستند که از طریق مستر یا ویزا کارت اقدام به خرید و فروش لایت کوین نمایند. حتی اگر افرادی نیز وجود داشته باشند، که قادر به خرید این ارز باشند، باید هزینه سنگینی بپردازند.  از این رو ساده ترین روش برای آنها مراجعه به صرافی های معتبر خواهد بود.

ارز دیجیتالی لایت کوین
ارز دیجیتالی لایت کوین

تبدیل ارزهای دیجیتالی دیگر به رمز ارز لایت کوین 

 

از دیگر روش های معتبر و متداول خرید و فروش لایت کوین، تبدیل رمز ارزهای دیگر به این رمز ارز است. در این روش کاربرانی که قصد خرید یا فروش لایت کوین را دارند، باید  ابتدا اقدام به خرید بیت کوین یا اتریوم نموده و پس از آن این ارزهای دیجیتالی را به لایت کوین تبدیل کنند. شاید بهتر است بگوییم این روش خرید ارزهای دیجیتالی برای کاربران ایرانی بهترین روش است.

کاربران می‌توانند به سایت های معتبر جهت خرید ارزهای دیجیتالی مراجعه نموده پس از سرمایه گذاری بر روی ارزهایی همچون بیت کوین و اتریوم، آن را تبدیل به ارز لایت کوین نمایند.


 مراحل خرید و فروش ارز دیجیتالی LTC

 

به طور کلی برای خرید و فروش لایت کوین باید سه مرحله اصلی را طی کرد از جمله:

• کسب اطلاعات در مورد قیمت رمز ارز لایت کوین

• ایجاد کیف پول برای ذخیره و نگهداری لایت کوین

• خرید و فروش ارز لایت کوین از یک مکان مناسب


کسب اطلاعات در مورد قیمت رمز ارز لایت کوین

 

اولین و مهمترین قدم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی همچون لایت‌ کوین کسب اطلاعات در مورد قیمت آن است.  در صورتی که کاربران در مورد قیمت  لحظه‌ای ارزهای دیجیتالی اطلاعات داشته باشند، می‌توانند بسته به هزینه و سرمایه ای که در اختیار دارند لایت کوین خریداری نمایند و یا این ارز دیجیتالی را با قیمت مناسب به فروش برسانند.

برای کسب اطلاعات در مورد قیمت ارزهای دیجیتالی ساده ترین روش مراجعه به صرافی های معتبر و آنلاین است. صرافی ها قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتالی را در معرض دید کاربران قرار داده و به آنها کمک می کنند تا بسته به سرمایه ای که دارند اقدام به خرید رمز ارز مناسب نمایند. از سوی دیگر در صورتی که بخواهند اقدام به خرید و فروش لایت کوین نمایید نیز، می‌توانند با بررسی قیمت مناسب در زمان انجام معامله، بهترین زمان را برای فروش آن انتخاب کنند.

لایت کوین
لایت کوین

ایجاد کیف پول برای ذخیره و نگهداری لایت کوین

 

یکی دیگر از اقدامات مهم برای خرید و فروش لایت کوین، ایجاد کیف پولی مناسب با ارز دیجیتالی است. همانطور که میدانید کیف پول های  مختلفی در جهان وجود دارند که برای ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتالی مناسب هستند. برخی از آن ها به صورت نرم افزار و برخی دیگر به صورت سخت افزار در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. 

کیف پول های نرم افزاری معمولاً از امنیت کمتری نسبت به کیف پول های سخت افزاری برخوردار هستند. اما با این حال به خاطر استفاده ساده آنها، کاربران ترجیح می دهند از این دسته کیف پول ها برای ذخیره و نگهداری  ارزهای خود استفاده کنند. با این تفاسیر، باید بگوییم در صورتی که قصد دارید سرمایه گذاری زیادی بر روی ارز دیجیتالی لایت کوین نمایید، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. 

برای آنکه بتوانید اقدام به انتخاب کیف پول مناسب جهت خرید و فروش لایت کوین نمایید بهتر است به چند نکته توجه کند:

• کیف پولی را انتخاب کنید که دارای رابط کاربری ساده و مناسبی باشد.

• حتماً بهتر است کیف پولی را برای ذخیره و نگهداری لایت کوین انتخاب نمایید، که از این ارز دیجیتالی پشتیبانی کند.

• در نظر داشته باشید کیف پول شما باید از امنیت بالایی برخوردار باشد.

خرید ارز لایت کوین
خرید ارز لایت کوین

انواع کیف پول های مناسب برای خرید و فروش لایت کوین

 

نرم افزار CGMiner

 

یکی از پرکاربردترین و مناسب‌ترین نرم افزارها جهت خرید و فروش لایت کوین، نرم افزار CGMiner است.  این نرم افزار قابلیت پشتیبانی از ارزهای دیجیتالی مختلف را داشته و تنها با یک نوع کارت گرافیک سازگاری نیست. از این رو می توان آن را بر روی سیستم های مختلف نصب کرده و اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی نمود.


نرم افزار CUDAminer

 

یکی دیگر از نرم افزارهای مناسب برای خرید و فروش لایت کوین نرم افزار CUDAminer است. این نرم‌افزار برای کاربرانی که دارای کارت گرافیک Nvidia هستند مناسب بوده، و برای نگهداری و استخراج ارزهای دیجیتالی از الگوریتم Scrypt استفاده می کند.


کیف پول ledger Nano

 

این کیف پول سخت افزاری قابلیت ذخیره سازی و نگهداری از ارزهای دیجیتالی مختلفی را دارد. حتی می‌توانیم این  کیف پول را یکی از محبوب ترین کیف پول های دیجیتالی برای ذخیره سازی و نگهداری لایت کوین نیز به شمار آوریم. این کیف پول ساخته شده کشور فرانسه است، و بیش از ۷۰۰ ارز دیجیتالی را پشتیبانی می کند. از این رو کاربران زیادی اقدام به استفاده از آن می نمایند. 

به طور کلی می توانیم کیف پول لجر را از جمله کیف پول های دیجیتالی مناسب و  ایمن با هزینه کم به شمار آوریم.

کیف پول نگهدارنده ارز دیجیتالی
کیف پول نگهدارنده ارز دیجیتالی

کیف پول دیجیتالی اتمیک

 

یکی از از مهمترین دلایلی که منجر شده است تا کاربران برای خرید و فروش لایت کوین از کیف پول والت اتمیک استفاده کنند طراحی ساده و مینیمال آن است. این کیف پول نرم افزاری بوده، و دارای یک کانال امن برای معامله و انجام تراکنش است. کیف پول اتمیک غیر متمرکز عمل می کند، یعنی نیازی نیست برای استفاده از آن به صرافی های معتبر جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مراجعه کنید.


 کیف پول والت

این کیف پول تحت وب بود و کاربران می توانند از آن به راحتی استفاده کنند. کیف پول های دیجیتالی والت، برای نگهداری توکن های لایت استفاده می شوند، اما بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید کیف پول های والت بسیار در معرض هک قرار دارند. از این رو امنیت آنها اثبات شده نیست. اگر حجم سرمایه شما برای خرید و فروش لایت کوین کم است بهتر است به جای استفاده از کیف پول های سخت افزاری از این کیف پول استفاده کنید. اصولاً از این کیف پول های دیجیتالی برای نگهداری واحدهای لایت کوین استفاده می شود.

رمز ارزهای بیت کوین و لایت کوین

رمز ارزهای بیت کوین و لایت کوین

چگونه اقدام به خرید ارز دیجیتالی لایت کوین نماییم؟

 

به طور کلی می توانیم به سه روش این ارز دیجیتالی را خریداری نموده و یا به فروش برسانیم. در روش اول بهتر است به سراغ افرادی رویم که در این زمینه تجربه کافی دارند. مثلا افرادی که اقدام به استخراج رمز ارز لایت کوین می نمایند. اگر چنین شخصی نیافتید می توانید به صرافی چنج پاندا مراجعه نموده و از این طریق به راحتی اقدام به خرید و فروش لایت کوین نمایید.

در روش دوم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی، باید به سایت های معتبر در ایران مراجعه کرد. این سایتها به گونه ای طراحی شده اند که بتوان به راحتی از طریق آنها ارز های دیجیتالی را خرید کرده یا به فروش  رساند. در انتها نیز باید به روش سوم اشاره کنیم، که در این روش با مراجعه به صرافی های بزرگ دنیا همچون بایننس، می توان اقدام به خرید و فروش لایت کوین نمود. البته در این روش لازم است ابتدا اقدام به خرید تتر نموده و پس از آن این ارز دیجیتالی را به لایت کوین تبدیل کنید.  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://