ارز دیجیتالی لایت کوین (Litcoin) چیست؟

ارز دیجیتالی لایت کوین (Litcoin) چیست؟
1399/11/27
| 2366

لایت کوین یکی از ارزهای دیجیتالی معتبری است، که در حال حاضر در کشورهای مختلف دنیا خرید و فروش می شود. این ارز دیجیتالی همتا به همتا بوده، و با کمترین هزینه ای تراکنش ها را انجام می دهد. از سوی دیگر سرعت ارسال تراکنش ها با استفاده از این ارز دیجیتالی نسبت به دیگر ارزها نیز، بیشتر است. باید این رمز ارز را نوعی شبکه متن باز بر بلاک چین به شمار آوریم. 

تمام کاربرانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتالی هستند، می توانند دارایی های دیجیتالی خود از جمله لایت کوین را، بدون هیچ واسطه ای در سراسر دنیا مورد معامله قرار داده و از کشوری به کشور دیگر منتقل کنند. این ارز دیجیتالی نیز همچون بیت کوین موفق شده است به عنوان یکی از ارزهای دیجیتالی مناسب در سطح جهان شناخته شود. 
اما نکته ای که باعث شده است ارز لایت کوین نسبت به ارزهای دیجیتالی دیگر به محبوبیت دست یابد، سرعت بالای آن در انجام تراکنش است. این ارز دیجیتالی تقریباً 4 برابر سریع تر از بیت کوین تراکنش انجام می دهد. از این رو می تواند با شرایط بهتری در سطح جهان اقدام به معامله نمود. 

لایت کوین
لایت کوین

خالق ارز دیجیتالی لایت کوین

 

بسیاری از مردم دنیا در تلاش هستید که بدانند بیت کوین اولین بار توسط چه کسی ساخته شد؟ هنوز هویت خالق بیت کوین مشخص نشده است. اما خالق Litcoin شخصی به نام چارلی لی است که یک جوان چینی الاصل بوده و اولین بار در سال 2011 موفق شد این ارز دیجیتالی را ایجاد کند. ایشان تغییراتی را در پروتکل بیت کوین ایجاد کرد و در نهایت ارز جدیدی را تولید و به بازار عرضه نمود. 

به صراحت می توانیم بگوییم ارزش و اعتبار لایت کوین تنها درصد کمی با بیت کوین متفاوت است. مثلا اگر بیت کوین را به عنوان طلا در دنیا به شمار اوریم، دقیقا با همان ارزش و اعتبار، Lit coin را می توانید در سطح نقره بیان کنیم. این ارز به دنبال آن بود که ارزان تر و بهتر از بیت کوین باشد، تا سرمایه گذاران قادر باشند در کنار استفاده از مزایای بیت کوین، از هزینه کمتری برای سرمایه گذاری بهره مند شوند. 

البته لازم به ذکر است که به همان میزان که بیت کوین محدود است و در آینده ای نزدیک امکان تمام شدن آن وجود دارد، لایت کوین نیز از محدودیت استخراج برخوردار است. از این رو بهتر است این ارز دیجیتالی را پیش از به اتمام رسیدن انتخاب و بر روی آن سرمایه گذاری کنید. می توانید ارزهای دیجیتالی مختلف را از صرافی چنج پاندا خریداری کرده و یا به فروش برسانید. 

ارزهای دیجیتالی
ارزهای دیجیتالی

تفاوت‌های لایت کوین و بیت کوین

 

همانطور که می دانیم، ارزهای دیجیتالی ممکن است با یکدیگر شباهت های بسیاری داشته باشند. در میان این ارزها، بیت کوین و Lit coin بسیاری به هم شبیه بوده و از این رو استفاده از آن نیز ساده است. در اصل باید بگوییم ارز دیجیتالی لایت برای برطرف کردن مشکلات ارز بیت کوین طراحی و ایجاد شد. اما با این وجود چون این ارز هویت مستقلی دارد، پس ممکن است با بیت کوین تفاوت هایی داشته باشد. 

تفاوت های لایت کوین با بیت کوین یکی از مهمترین دلایلی بود که منجر شد تا این ارز دیجیتالی در میان دیگر ارزهای دیجیتالی موفق به کسب محبوبیت شود. از جمله مهمترین تفاوت ها میان این دو ارز دیجیتالی، باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

• تفاوت در نحوه استخراج بیت کوین و Lit coin

• تفاوت در سرعت معامله این دو ارز دیجیتالی 

• تفاوت در الگوریتم های استخراج بیت کوین و لایت کوین

• تفاوت در هزینه های معامله با این دو ارز دیجیتالی 

• تفاوت در حداکثر عرضه رمز ارزهای لایت و بیت کوین

• تفاوت در میزان سرمایه بازار در این دو ارز دیجیتالی 

به طور کلی باید میزان سرعت معامله در بیت کوین را هر 10 دقیقه یک بار بیان کنیم. در حالی که سرعت معامله در لایت کوین هر 2 و نیم دقیقه یک بار است. از این رو لایت نسبت به بیت کوین از سرعت معامله بیشتری برخوردار بوده و می تواند برای انجام معاملات برون مرزی بسیار مناسب باشد. از طرف دیگر هزینه معاملات این دو ارز دیجیتالی نیز متفاوت است. 

معامله گرانی که از بیت کوین استفاده می کنند، برای هر معامله باید هزینه بالایی بپردازند، که این هزینه بالا در مقابل سرعت پایین آن مسئله مشکل آفرین است. در حالی که لایت کوین را می توان با استفاده از الگوریتم Skrypt  با هزینه پایین در جهان منتقل نمود. 

رمز ارز بیت کوین
رمز ارز بیت کوین

شباهت‌های رمز ارز بیت کوین و LTC

 

همانطور که اشاره کردیم، این دو ارز دیجیتالی در کنار تفاوت های عمده ای که دارند، شباهت های خاصی نیز دارند. که از جمله آنها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

• عرضه اولیه بیت کوین و Lit coin به صورت استخراج بلاک جنسیس است.

• هر دو رمز ارز کوین از پروتکل بلاک چین اثبات انجام کار بهره می برند. 

• هر دو ارز دیجیتالی بیت کوین و لایت کوین در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و توسط سرمایه گذاران بسیاری انتخاب می شوند. 

• امنیت این دو ارز دیجیتالی در سطح بالایی قرار دارد، و کاربران می توانند تراکنش ها و عملیات این ارزهای دیجیتالی را به راحتی رهگیری نمایند. 

• در هر دو کوین ها ویژگی مقیاس پذیری وجود دارد. به این صورت که شبکه بیت کوین و لایت کوین قادر هستند نسبت به افزایش میزان بار کاری خود اقدام کنند. 

ارز دیجیتالی لایت کوین
ارز دیجیتالی لایت کوین

آیا سرمایه گذاری بر روی LTC خوب است؟

 

با تمام این تفاسیر به این سوال میرسیم که آیا سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتالی مناسب و پر سود است؟ باید بگوییم مسلماً در میان ارزهای دیجیتالی مختلفی در که دنیا وجود دارند، لایت کوین موفق شده است وضعیت خوبی را در طی سالهای اخیر پشت سر بگذارد. از این رو با استخراج یا خرید و فروش این ارز دیجیتالی می توان انتظار کسب سود خوب و مناسب را داشت.

البته افرادی که قصد دارند بر روی ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنند، بهتر است این نکته را در نظر داشته باشند که استفاده از کیف پول های سخت افزاری می تواند امنیت سرمایه گذاری انها را افزایش داده و به کسب موفقیت بیشتر آنها کمک کند.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://