شکل‌گیری ارز دیجیتالی زی کوین (Zcoin)

شکل‌گیری ارز دیجیتالی زی کوین (Zcoin)
1399/11/18
| 2524

سالهای تقریبا زیادی از طراحی و ایجاد ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین و اتریوم می گذرد. با ان که این ارزها به عنوان ارزهای پیشرو شناخته می شوند، اما هر روز ارزهای جدید وارد بازار دیجیتال شده و رقابت این بازار جهانی را بیشتر می کنند. ارز دیجیتالی زی کوین (Zcoin) یکی از این ارزهای دیجیتالی جدید است که وارد بازار شده و از ویژگی های خاصی برخوردار است. 

این التکوین امنیت بالایی برای اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده در بر داشته، و به کاربران این اجازه را می دهد که به صورت محرمانه اقدام به انجام تراکنش های مالی نمایند. به صراحت می توانیم بیان کنیم که شکل‌گیری زی کوین (Zcoin) به دلیل برطرف کردن مشکلات امنیتی و حریم خصوصی ارز بیت کوین آغاز شد. بیشتر مردم دنیا تصور می کنند که ماهیت استفاده از ارزهای دیجیتالی، نامشخص بودن و ناشناس بودن آن است.

اما باید بگوییم چنین باوری غلط بوده و این خصوصیت تنها به ارز دیجیتالی بیت کوین تعلق دارد. زیرا این ارز محدودیت های خاصی داشته و برای خود حریم مشخص نکرده است. اما اگر زی کوین (Zcoin) در زمینه امنیت حریم خصوصی عملکرد مناسبی داشته باشد، می تواند در دنیا به محبوبیت زیادی دست یابد. تا کاربران بتوانند با خیال راحت اقدام به خرید ارزهای دیجیتالی نموده و آنها را معامله کنند. 

ارز دیجیتالی زیرو کوین

ارز دیجیتالی زیرو کوین

ویژگی‌های ارز دیجیتالی زی کوین (Zcoin)

 

زیرو کوین در اصل رمز ارزی غیر متمرکز بوده و قادر است به صورت کاملا محرمانه تراکنش انجام دهد. می دانیم که دنیای ارزهای دیجیتال، دنیای بدون مرزی است. از این رو داشتن حریم خصوصی در چنین دنیایی برای بیشتر سرمایه گذاران حائز اهمیت است. هر چه در این عرصه بیشتر پیش می رویم، شاهد آن هستیم که رمز ارزهای جدید به نوعی درگیر بیشتر کردن امنیت خود برای خلاص شدن از دست هکرها هستند. 

زی کوین (Zcoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتالی جدید، با استفاده از رمزنگاری پیشرفته و شبه نام ها، باعث شده است که مانعی ریاضی به وجود آید که حتی رایانه های مدرن و سخت در دنیا نیز قادر به حل آن نباشند. این نکته باعث شده است تا این ارز از نظر امنیت نسبت به دیگر ارزها شرایط بهتری داشته باشد. اما نباید این مسئله را نادیده بگیریم که ناشناس بودن تراکنش ها، جزو فعالیت های غیر قانونی در سطح جهان به شمار می رود. 

داشتن حریم خصوص در اینترنت، نیاز به قواعد ریاضی باکیفیت دارد. از این رو کاربرانی که اقدام به خرید زیروکوین می نمایند، می توانند به راحتی در امنیت بالا تراکنش های محرمانه ای انجام دهند. صرافی های معتبر بسیاری اقدام به عرضه زیروکوین می نمایند که از جمله آنها می توانیم به صرافی های باینس، هوبی گلوبال، بیت رکس و موارد دیگر اشاره کنیم.

البته زی کوین (Zcoin) در ایران نیز، توسط صرافی های معتبری پشتیبانی می شود. صرافی چنج پاندا بهترین صرافی برای خرید و فروش زیروکوین است. می توانید با نصب کیف پول رسمی این ارز دیجیتالی، به راحتی اقدام به خرید زیرو کوین نمایید. از سوی دیگر شما قادر خواهید بود از کیف پول چند ارزه نیز برای خرید این رمز ارز استفاده کنید. 

زی کوین (Zcoin)
زی کوین (Zcoin)

نکات مهم در خصوص رمز ارز زیرو کوین

 

اگر بخواهیم میان این ارز دیجیتالی و ارزهای دیگر به دنبال شباهت باشیم، باید بگوییم زی کوین (Zcoin) شباهت زیادی به ارز دیجیتالی لایت کوین و بیت کوین دارد. این ارز از نودهای مجزایی به نام زی نود استفاده می کند و بر روی شبکه غیر متمرکز اجرا می گردد. هر زی نود که برای اجرای تراکنش های این رمز ارز استفاده می شود، یک کپی کامل از بلاک چین است. 

این زی نود ها به ازای 30 درصد از کوین های ماین شده، اقدام به پردازش تراکنش بر روی شبکه نموده و زیروکوین اجرا می شود. برای آنکه بتوانید از یک زی نود برای تراکنش استفاده کنید، نیاز به سهمی معادل 1000 XZC خواهید داشت. لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم که شبکه زی کوین (Zcoin) به شدت مخالف استخراج این ارز به وسیله ASIC است. 

زیرا استخراج با استفاده از این دستگاه ها، منجر به ایجاد تمرکز بر روی شبکه شده و آن را در معرض حمله 51 درصدی هکرها قرار می دهد. از طرف دیگر الگوریتمی که در این ارز دیجیتالی استفاده شده است، به دلیل داشتن حجم بالا، نیاز به حافظه بالایی نیز خواهد داشت. با این تفاسیر، برای امنیت بخشی به ارز زیرو کوین، بلاک چین های آن متمرکز بر رمزنگاری RSA هستند. 

اما باید این مسئله را نیز بدانید که RSA نامتقارن بوده و برای استفاده از آن باید حتما از کلید های خصوصی استفاده شود. این ارز دیجیتالی به دلیل خام بودن، تنها برای خرید و فروش به عنوان یک رمز ارز قابلیت استفاده دارد. از این رو نمی توان آن را برای انجام معاملات برون مرزی استفاده کرد. 

رمز ارز زی کوین
رمز ارز زی کوین

 

موجودی ارز دیجیتالی زی کوین (Zcoin) در بازار جهانی

 

کل موجودی که از این رمز ارز در دنیا وجود دارد، 21 میلیون و 400 هزار ZXC است. این رمز ارز از سال 2016 وارد بازار شده است و با تولید اولین بلاک چین، موفق شد در دنیا شناخته شود. تا سال 2020 تقریبا 14 درصد از کل موجودی زیرو کوین، در اختبار بنیانگذار آن بود. اما امروزه شاهد این مسئله هستیم که حدود 43 درصد از کل موجودی این ارز بین تیم زیرو کوین و سرمایه گذاران آن تقسیم شده و 14 درصد آن نیز به پورامین اینستوم (بنیانگذار زیرو کوین) تعلق دارد.  

خرید و فروش ارز زی کوین (Zcoin) در صرافی ها، با کارمزد 0.01 برای هر تراکنش انجام می شود. چیزی که در این تراکنش ها منتقل می شود، زیروکوین است. اما این مسئله که کدام زیروکوین به کدام تراکنش متصل است، ناشناس و پنهان است. نکته ای که باید در مورد این ارز دیجیتالی به آن اشاره کنیم، این مسئله است که به راحتی می توان آن را با کامپیوترهای خانگی استخراج کرد. 

زیرا الگوریتمی که برای اثبات کار آن استفاده شده است، الگوریتم MTP بوده و در برابر ASIC ها به شدت مقاوم است. زمان تقریبی برای پردازش بلاک زیرو کوین حدود 5 دقیقه خواهد بود که به ازای هر بلاک نیز شبکه 25 کوین به کاربر پاداش خواهد داد. می توانید با استخراج و خرید و فروش این ارز، در صرافی های معتبر آن را به ارزهای دیگر تبدیل کنید.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://