آموزش خرید و فروش ریپل و ایجاد کیف پول

آموزش خرید و فروش ریپل و ایجاد کیف پول
1399/11/04
| 2349

ریپل که در کنار دیگر ارزهای دیجیتالی از اعتبار بالایی برخوردار می باشد، امروزه در بیشتر صرافی های معتبر جهان خرید و فروش می شود. اما برای آن که بتوان اقدام به خرید و فروش ریپل نمود، همچون دیگر ارزهای دیجیتالی نیاز به کیف پول و استفاده از روش های دیگر است. می توان این رمز ارز را به صورت مستقیم یا از طریق وب سایت های اینترنتی خریداری کرد. 

البته بهتر است این نکته را مد نظر قرار دهید که ارز دیجیتالی ریپل، در ایران نسبت به سایر ارزها کمتر عرضه می شود. از این رو باید برای خرید و فروش ریپل به سراغ صرافی های معتبری روید که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. سرمایه گذارانی که در زمینه ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند، ابتدا اقدام به خرید رمز ارزهای دیگری همچون بیت کوین و اتریوم نموده، و سپس آن را به ریپل تبدیل می کنند. 

بیشتر صرافی هایی که از ارز ریپل پشتیبانی می کنند، خارجی هستند. اما از آنجایی که ایران جزء کشورهای تحریمی است، بهتر است پیش از خرید ریپل از صرافی های خارجی اطمینان کسب کنید که برای کشور تحریم شده نباشد. 

ارزهای دیجیتالی
ارزهای دیجیتالی

قیمت خرید و فروش ریپل (XRP)

 

نکته مهمی که باید پیش از خرید این رمز ارز بدانیم، قیمت آن است. به طور دقیق در سال 2013 ریپل با قیمتی معادل هر واحد 0.005 دلار در صرافی ها به فروش می رسید. اما پس از یک دوره کسب محبوبیت، در سال 2018 ارز ریپل موفق شد اوج گرفته و با قیمتی معادل هر واحد 3.8 دلار به فروش برسد. که این مسئله بیان گر افزایش رشد رمز ارز ریپل به میزان 70000 درصد بود. 

این اوج گیری قیمت خرید و فروش ریپل چندان دوام نداشت، و ریپل پس از دوران اوج خود با افت قیمت شدیدی مواجه شد. به گونه ای که امروزه این ارز در صرافی های معتبر جهانی با قیمت هر واحد 0.32 دلار مورد معامله قرار می گیرد. اما با این وجود افرادی که جزو اولین خریداران ارز ریپل بودند، رشد 5000 درصدی این ارز نسبت به قیمت اولیه آن را تجربه می کنند. 

قیمت ریپل ابتدا در سال 2017 روند صعودی خود را آغاز کرد. یعنی در این سال هر ریپل به قیمت هزار دلار خرید و فروش می شد. اما در سال 2018، دقیقا یک سال بعد با رشد بی نهایت روبه رو شد. که منجر به افزایش قیمت این ارز گردید. یعنی خریداران ریپل موفق شدند در عرض یک سال 700.000 دلار سرمایه خود را افزایش دهند. 

این میزان افزایش قیمت ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران را به وجد آورد. به گونه ای که تصمیم به خرید و فروش ریپل گرفته و بر روی این ارز دیجیتالی سرمایه گذاری کنند. اما باید بگوییم این رمز ارز با افت شدید قیمتی مواجه شد، که بسیاری از سرمایه گذاران تازه کار را به نابودی کشاند. سرمایه گذارانی که با خرید این ارز بخش زیادی از پول خود را استفاده نمودند و با سقوط قیمت آن، آنها نیز سقوط کردند. 

البته برخی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتالی بر این عقیده هستند، که احتمالا قیمت خرید و فروش ریپل دستکاری شده است. زیرا بخش زیادی از این ارز در دست شرکت ریپل می باشد، و این شرکت نیز با دستکاری کردن عرضه و تقاضا می توانند بر روی قیمت رمز ارز تاثیر زیادی بگذارند. 

خرید و فروش XRP
خرید و فروش XRP

نحوه کارکرد رمز ارز ریپل 

 

ریپل را باید یک دفتر بین المللی متشکل از بلاک چین به شمار آوریم، که شرکت ها، جوامع و موسسات مالی برای پیوستن به شبکه جهانی از آن استفاده می کنند. به این صورت که شرکت ها، موسسات و جوامع برای ان که بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، نیاز به شبکه ریپل خواهند داشت. در اصل این شبکه تمامی معاملات آنها را با سرعت بالا و کارمزد پایین انجام می دهد.

خرید و فروش ریپل با ارزهای فیات و دیگر ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین و اتریوم میسر است. به همین دلیل بسیاری از صرافی های معتبر از این ارز پشتیبانی می کنند. در ایران صرافی چنج پاندا، یکی از معتبرترین صرافی هایی است که از ارز ریپل برای خرید و فروش پشتیبانی می نماید. سرمایه گذاران به راحتی می توانند از این طریق اقدام به خرید و فروش ارز ریپل نمایند. 

در اصل ریپل پلتفرمی را برای شرکت ها، موسسات و اشخاص حقیقی ایجاد می کند، که قابلیت منتقل کردن مقدار زیادی از پول فراتر از مرز ها را دارد. مثلا شرکت های بزرگی همچون آمازون، اپل و .. با استفاده از ارز ریپل میلیاردها دلار پول به صورت برون مرزی منتقل می کنند. از طرف دیگر باید بیان نماییم که این رمز ارز از تمامی پول های نقد نیز پشتیبانی می کند. پس به راحتی می توان با آن معامله کرد. 

افت قیمت ریپل
افت قیمت ریپل

نحوه ایجاد کیف پول و استخراج ریپل 

 

نکته مهمی که باید در مورد ریپل بدانید این مسئله است، که ارز ریپل قابلیت استخراج ندارد. این ارز بخش زیادی از توکن های خود را که به میزان 100 میلیارد است، عرضه نموده. یعنی ارز ریپل در اصل توسط شرکت عرضه می شود و قابلیت استخراج نخواهد داشت. اما برای آن که بتوان اقدام به خرید و فروش ریپل نمود، همچون دیگر رمز ارزها، نیاز به کیف پول دیجیتالی مناسب است. 

بسیاری از سرمایه گذاران از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی استفاده می کنند. اما برخی دیگر نیز ترجیح می دهند ریپل های خود را در پلتفرم ها و اکسچنج های معاملاتی همچون بایننس نگهداری نمایند. 

می دانیم که نگه داشتن ارزهای دیجیتالی در صرافی ها، ریسک زیادی را برای سرمایه گذار به همراه دارد. زیرا صرافی ها همیشه یکی از اهداف هکرها برای از بین بردن سرمایه اشخاص بوده اند. از این رو بهترین روش برای نگهداری و خرید و فروش ریپل، ایجاد کیف پول است. که از میان کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری، بهتر است کیف پول های سخت افزاری انتخاب شوند. 

خرید و فروش ریپل
خرید و فروش ریپل

انواع کیف پول‌های ریپل 

 

ارز های دیجیتالی همچون بیت کوین، اتریوم و ... هر یک دارای کیف پول های رسمی می باشند. اما ریپل برخلاف آنها هیچ کیف پول رسمی نداشته و شبکه ریپل کیف پولی را برای نگهداری و خرید و فروش ریپل معرفی نکرده است. یکی از دلایل این امر عدم پذیرش مسئولیت نگهداری از سرمایه های کوچک است. اما با این وجود ما چند نوع از کیف پول ها سخت افزاری و نرم افزاری را معرفی می کنیم، که می توان از آنها برای نگهداری ریپل استفاده کرد. 

• کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس

یکی از امن ترین کیف پول هایی که میتوان از آن برای خرید و فروش ریپل و نگهداری از ارزهای دیجیتالی استفاده کرد، کیف پول لجر نانو اس است. این کیف پول از تمامی ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند. از این رو می توان برای خرید یا فروش ارز ریپل نیز از آن استفاده کرد. در صورتی که قصد دارید سرمایه گذاری سنگینی بر روی رپل داشته باشید، بهتر است از این کیف پول استفاده کنید. 

• کیف پول نرم افزاری کوینومی 

این کیف پول که بر روی سیستم عامل های اندروید، ویندوز، مک، آی او اس و مک به راحتی نصب می شود، از جمله کیف پول ها ایمن و با کیفیت است. کیف پول کوینومی علاوه بر خرید و فروش ریپل، برای خرید و فروش دیگر ارزهای دیجیتالی نیز مناسب می باشد. زیرا این کیف پول بیش از 125 ارز دیجیتالی را پشتیبانی می کند. 

تمام کاربرانی که از کیف پول کوینومی استفاده می کنند، رضایت داشته و همین مسئله منجر شده است تا این کیف پول دیجیتالی به یکی از کیف پول های معتبر در جهان شناخته شود. 

معامله برون مرزی با ریپل
معامله برون مرزی با ریپل

• کیف پول نرم افزاری توست والت

توست والت کیف پول دیجیتالی با ساختار متن باز است، که قابلیت استفاده آسانی دارد. می توان به صورت مستقیم کلید ها را بر روی دستگاه خود ذخیره نموده و از آن برای خرید و فروش ریپل و دیگر ارزهای دیجیتالی استفاده کرد. این کیف پول قابلیت نصب برروی سیستم عامل های مختلفی همچون اندروید، مک، ویندوز و آی او اس را دارد. 

• کیف پول Exarpy

در میان کیف پول هایی که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی انتخاب می شوند، کیف پول Exarpy از ایمنی و سرعت بالایی برخوردار است. یکی از مهمترین مزایایی که در استفاده از این کیف پول می توانیم بیان کنیم، قطع کردن اینترنت بعد از ورود به سایت برای ایجاد والت خواهد بود. این کار کمک می کند تا از هک شدن اطلاعات و فاش شدن آنها جلوگیری به عمل است. 

• کیف پول نرم افزاری اتمیک 

خرید و فروش ریپل با استفاده از کیف پول اتمیک ساده و سریع است. علاوه بر آن این کیف پول از ارزهای دیجیتالی مختلفی پشتیبانی می کند، که می تواند برای کاربران زیادی مناسب به شمار رود. کافیست اقدام به نصب ان بر روی سیستم عامل های مختلف نموده، و از آن استفاده کنید. این کیف پول هم بر روی گوشی های هوشمند و هم بر روی دسکتاپ نصب می شود. 

خرید ریپل در ایران
خرید ریپل در ایران

نحوه خرید و فروش ریپل در ایران 

 

برای خرید ارز ریپل در ایران، شما ابتدا باید تعیین کنید که قصد دارید از چه ارزی برای خرید ریپل استفاده کنید. در صورتی که بخواهید ریپل را با ریال خرید کنید، صرافی های معتبری همچون صرافی چنج پاندا وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند. شما ریال را به صرافی پرداخت کرده، و ریپل بر روی کیف پول دیجیتالی خود دریافت خواهید کرد.    • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://