آموزش انواع روش‌های خرید و فروش اتریوم

آموزش انواع روش‌های خرید و فروش اتریوم
1399/10/30
| 2451

اتریوم که به عنوان دومین ارز دیجیتالی محبوب در دنیا شناخته می شود، به راحتی قابلیت خرید و فروش دارد. می توان با روش های مختلفی اقدام به خرید و فروش اتریوم نمود. اما برای آنکه بتوانید اقدام به چنین سرمایه گذاری نمایید، بهتر است ابتدا بیشتر با این ارز آشنا شده و در مورد کیف پول ها، صرافی ها و مراکز خرید و فروش ارزهای دیجیتالی، اطلاعات به دست آورید. 

اتریوم به که به عنوان ملکه ارزهای دیجیتالی شناخته می شود، در سال 2015 توسط ویتالیک بوترین وارد بازار دیجیتالی گردید. این رمز ارز موفق شد در طی مدت کوتاهی به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فردی که داشت، بسیار محبوب شود. به گونه ای که امروزه بعد از بیت کوین، دومین ارز پرطرفدار در میان معامله گران ارز دیجیتالی شناخته می شود.

 اما مسئله مهمی که ذهن بیشتر سرمایه گذاران رمز ارزهای را به خود مشغول نموده است، این نکته است که به چه روش هایی می توان اقدام به خرید و فروش اتریوم نمود؟ آیا برای این کار نیاز به نرم افزار یا تکنیک خاصی است؟ باید بگوییم همانطور که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی دیگر لازم است از نرم افزارها و سخت افزارهای مختلف استفاده نمود، برای خرید اتر نیز لازم است از برخی نرم افزارها و سخت افزارها استفاده کرد. 

خرید و فروش اتریوم
خرید و فروش اتریوم

بهترین روش‌های خرید و فروش اتریوم

 

روش های مختلف بسیاری برای خرید و فروش این ارز دیجیتالی وجود دارد. البته این روش ها را می توان برای خرید و فروش هر نوع ارز دیجیتالی مورد استفاده قرار داد. تنها مسئله ای که در زمان خرید یا فروش این رمز ارزها باید به آن توجه نمایید، استفاده از کیف پول مناسب است. اجازه دهید بیشتر با روش های خرید اتر و فروش آن آشنا شویم.

• مراجعه به صرافی ها 

اولین و مناسب ترین روشی که به ذهن خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتالی می رسد، مراجعه به صرافی های ارز دیجیتال است. صرافی ها در اصل واسطه هایی هستند که می توان از طریق آنها به راحتی اقدام به خرید و فروش اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتالی نمود. امروزه بیشتر صرافی هایی که در استان ها قرار دارند، در زمینه ارزهای بیت کوین و اتریوم و ... نیز فعالیت می کنند.

پس کافی است به یکی از این صرافی های معتبر مراجعه نموده، و اقدام به خرید اتریوم یا فروش آن نمایید. در این روش، ابتدا لازم است فرد به صرافی مراجعه نموده، و حساب کاربری ایجاد کند. پس از آن بسته به قیمت های پیشنهادی برای ارزهای دیجیتالی، اقدام به خرید و فروش اتریوم یا دیگر رمز ارزها نماید. این روش ساده ترین و مناسب ترین روش خرید و فروش ارزهای دیجیتالی می باشد. 

نرم افزار خرید اتریوم
نرم افزار خرید اتریوم

• خرید مستقیم ارزهای دیجیتالی 

یکی دیگر از روش های مناسب برای خرید یا فروش رمز ارزها، روش مستقیم است. در این روش شخص می توان به سایت های محلی خرید و فروش ارز مراجعه نموده، و اقدام به ثبت سفارش برای خرید یا فروش اتریوم نماید. پس از این کار باید منتظر ماند تا شخصی که از نظر شرایط با شخص مورد نظر هماهنگ است، پیدا شود. در نهایت در طی یک ملاقات حضوری، روش انتقال و نحوه پرداخت تعیین می شود. 

به این طریق می توان بدون حضور واسطه برای انجام معامله، اقدام به خرید و فروش اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتالی نمود. 

• مراجعه به وب سایت‌ها و کانال های تلگرامی 

در روش سوم خرید و فروش اتریوم می توان به وب سایت ها و یا کانال های تلگرامی مراجعه کرد. برخی از وب سایت ها و کانال ها، در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند. فرد می تواند با مراجعه به این وب سایت ها یا کانال ها، ثبت نام کرده و پس از احراز هویت، اتریوم مورد نظر خود را خریداری کرده یا به فروش برساند. 

البته لازم به ذکر است که در این روش سرمایه گذاری، ریسک زیادی وجود دارد. زیرا افراد سودجوی بسیاری هستند که از طریق وب سایت ها وکانال ها اقدام به کلاهبرداری میکنند. پس برای انجام این روش خرید و فروش، لازم است حتما از معتبر بودن سایت و کانال اطمینان حاصل نمایید. 

فروش اتریوم
فروش اتریوم

چگونگی اقدام به خرید یا فروش اتریوم 

 

همانطور که پیش از این بیان نمودیم، بهترین روش خرید و فروش اتریوم برای مراجعه حضوری به صرافی است. اما برخی از صرافی ها از سایت های اینترنتی برخوردار می باشند، که این سایت فرایند خرید و فروش را برای سرمایه گذاران آسان نموده است. دیگر لزومی ندارد به صورت مستقیم به صرافی مراجعه شود. می توان در منزل و با استفاده از اینترنت، در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به فروش یا خرید اتر نمود. 

اما نکته ای که باید پیش از انتخاب این روش خرید و فروش اتریوم در نظر بگیرید، نصب کیف پول مناسب بر روی سیستم شخصی یا گوشی همراه شما است. اصولا کیف پول های نرم افزاری اتریوم رایگان می باشند. اما اگر به دنبال آن هستید که کیف پول شما از امنیت بالایی برخوردار باشد، بهتر است اقدام به خرید کیف پول های سخت افزاری نمایید. 

البته بیشتر صرافی های معتبری که در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتالی فعالیت دارند، کیف پول مناسبی را به سرمایه گذاران معرفی می کنند. اما اگر بر روی کیف پول شخصی خود اتریوم داشته باشید، می توانید بهتر و بیشتر بر روی دارایی های خود کنترل داشته باشید. زیرا امنیت و حریم خصوصی شما در استفاده از این کیف پول ها بیشتر است. 

اگر کلمه خرید اتریوم را در گوگل جستجو کنید، می توانید با سایت های مختلفی مواجه شوید. اما بهتر است پیش از اقدام به ثبت نام و خرید و فروش اتریوم از طریق وب سایت ها، از معتبر بودن آنها اطمینان کسب کنید. 

خرید و فروش ارزهای دیجیتالی
خرید و فروش ارزهای دیجیتالی

مراحل خرید و فروش رمز ارز اتریوم 

 

برای ان که بهتر با مراحل خرید و فروش این ارز دیجیتالی آشنا شوید، بهتر است با ما همراه گردید. برای این که هر گونه فعالیت های سرمایه گذاری یا خرید و فروش اتریوم را آغاز کنید، باید بدانید که مراحل خرید یا فروش این ارز ها تقریبا مشابه است. از این رو می توانید نه تنها با گذراندن این مراحل اتریوم خریداری کنید، بلکه می توانید ارزهای دیجیتالی دیگر نیز خریداری نموده و پس از آن اقدام به تبدیل به اتر نمایید. 

1. انتخاب کیف پول مناسب برای خرید یا فروش ارز دیجیتالی

شما برای ان که بتوانید ارزهای فیات همچون ریال، دلار، یورو، پوند و ... خرید و فروش نمایید، نیاز دارید که به یک محل خاص مراجعه نمایید. اما از آنجایی که ارزهای دیجیتالی وجود خارجی ندارند، باید از طریق سیستم های دیجیتال این ارزهای را خرید و فروش نمایید. پس برای آنکه بتوانید پس از خرید و فروش اتریوم، این ارز دیجیتالی را نگهداری کنید، نیاز به کیف پول خواهید داشت. 

کیف پول ها که به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند، بسیار برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی حائز اهمیت می باشند. از سوی دیگر انجام تراکنشهای مالی از طریق کیف پول ها، از امنیت بیشتری نیز برخوردار است. 

وب سایت خرید اتریوم
وب سایت خرید اتریوم


2. یافتن صرافی معتبر و ثبت نام در آن 

شاید یکی از سخت ترین مراحل برای خرید و فروش اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتالی، یافتن صرافی معتبر باشد. اما باید بگوییم صرافی چنج پاندا یکی از معتبرترین صرافی ها در ایران به شمار می رود، که می توانید از طریق آن به راحتی اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی نمایید. این صرافی از تمامی ارزهای دیجیتالی معتبر در جهان پشتیبانی می کند، و کیف پول تراست را در اختیار سرمایه گذاران خود قرار داده است. 

کافیست به وب سایت چنج پاندا مراجعه نموده، و پس از ثبت نام به راحتی اقدام به انجام معامله در این صرافی با کیف پول مناسب نمایید. کارمزد این صرافی نیز نسبت به صرافی های دیگر پایین تر بوده و خدمات دهی و پشتیبانی آن به صورت تمام وقت است. از این رو در هر زمان که به مشکل برخوردید، می توانید از پشتیبانی صرافی کمک بگیرید. 

3. شارژ کردن حساب کاربری 

آخرین مرحله برای انجام معامله و خرید و فروش اتریوم، شارژ کردن حساب کاربری است. کافیست با استفاده از کارت های بانکی خود، حساب کاربری را شارژ نموده و پس از آن برای خرید و فروش هر نوع ارز دیجیتالی که مورد نظرتان است، اقدام نمایید. 

کیف پول ارزهای دیجیتالی
کیف پول ارزهای دیجیتالی

کیف پول‌های معتبر برای ذخیره اتریوم

 

کیف پول های بسیاری وجود دارند که برای خرید و فروش اتریوم و ارزهای دیجیتال دیگر مناسب هستند. از جمله این کیف پول ها باید به معروفترین آنها اشاره کنیم. 

• کیف پول سخت افزاری لجر 

شرکت لجر فرانسوی یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده کیف پول های سخت افزاری در جهان می باشد. این کیف پول از نظر ایمنی در شرایط بسیار عالی قرار دارد، و می تواند دارایی ها را به صورت افلاین نگهداری کند. کیف پول های لجر در دو مدل تولید می شوند که قادر به پشتیبانی ارزهای دیجیتالی مختلفی هستند. 

کیف پول لجر مدل نانو اس، و نانو ایکس دو مدل کیف پول های مناسب برای خرید و فروش اتریوم هستند. این کیف پول از ارز اتر پشتیبانی می کند و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای انجام معامله خواهد بود. 

• کیف پول مای اترولت 

یکی دیگر از کیف پول های معتبر که برای خرید و فروش اتریوم مورد استفاده قرار می گیرد، کیف پول مای اترولت است. این کیف پول نرم افزاری بوده و بر روی سیستم های دارای اینترنت نصب می شود. می توان به راحتی با استفاده از آن اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مختلف نمود. بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که این کیف پول تحت وب نبوده و کلید خصوصی فرد را بر روی سرور های خاص ذخیره نمی کند. 

یکی از راحت ترین نرم افزارهای کیف پول اتر که می توانید با آن اقدام به انجام معامله نمایید، کیف پول مای اترولت خواهد بود. 

خرید و فروش اینترنتی اتریوم
خرید و فروش اینترنتی اتریوم

• کیف پول سخت افزاری ترزور

ایم کیف پول را باید بهترین کیف پول برای خرید و فروش اتریوم و ذخیره این ارز دیجیتالی به شمار آوریم. شرکت ترزور که در کشور چک قرار دارد، اولین سازنده کیف پول های سخت افزاری برای بیت کوین بوده است و در این زمینه کیف پول های مناسبی به بازار عرضه کرده است. البته در چند سال اخیر شرکت لجر موفق شده است به عنوان رقیب سرسخت این شرکت وارد عرصه شود. 

می توانید با استفاده از این کیف پول ها به راحتی اقدام به خرید و فروش اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال در جهان نمایید.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://