آموزش خرید و فروش بیت کوین

آموزش خرید و فروش بیت کوین
1399/10/13
| 2318

بیت کوین، نامی که شاید در مدت کوتاهی موفق شده است ذهن افراد زیادی را به خود درگیر کند. آیا شما هم نام بیت کوین را شنیده اید؟ آیا می دانید این ارز چه نوع ارزی می باشد؟ خرید و فروش بیت کوین به چه صورت است؟ برای این که بیشتر در مورد این ارز دیجیتالی اطلاعات به دست بیاوریم، لازم است ابتدا در مورد آن تحقیق کنیم. 

ارز دیجیتالی بیت کوین، یکی از گران ترین ارز هایی است، که برای اولین بار در دنیا از آن رونمایی شد. این ارز امروزه موفق شده است بیش از 70 درصد در معاملات دیجیتالی مورد استفاده قرار بگیرید. نام اختصاری که برای بیت کوین در نظر گرفته شده است، BTC می باشد. از این رو اگر در هر کجا این نام اختصاری را مشاهده کردید، بدانید که اطلاعاتی در مورد خرید و فروش بیت کوین و معامله با این ارز دیجیتالی برای شما ارائه گردیده است. 

ارز های دیجیتالی بسیاری در دنیا وجود دارند، اما از این میان بیشتر مردم ترجیح می دهند از این ارز برای معاملات خود استفاده کنند. بیت کوین اولین بار توسط یک شخص ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو ساخته شد و پس از مدت کوتاهی موفق شد در سطح جهان بسیار معروف شود. این ارز دیجیتالی امروزه برای انجام معاملات اینترنتی زیاد استفاده می شود. 

خرید و فروش بیت کوین
خرید و فروش بیت کوین

آیا خرید و فروش بیت کوین در ایران قانونی است؟

 

سالهای زیادی مردم برای خرید این ارز دیجیتالی تلاش کردند. زیرا افرادی که موفق شده بودند در سالهای ابتدایی رونق این ارز، بر روی آن سرمایه گذاری کنند، پس از مدت کوتاهی به سود بالایی دست یافتند. اما برخی از کشورها همچنان این ارز دیجیتالی را به رسمیت نمی شناختند. ایران با تمام تلاش ها و کش و قوس ها، بالاخره در سال 98 خرید و فروش بیت کوین در ایران را به رسمیت شناخت. 

پس می توانیم در ایران نیز به صورت قانونی اقدام به خرید یا فروش این ارز دیجیتالی نماییم. حتی برخی از افراد که تمایل دارند این ارز دیجیتالی را خودشان استخراج کنند نیز، می توانند پس از گذراندن چندین مرحله قانونی، به راحتی اقدام به استخراج بیت کوین نمایند. البته استخراج، خرید، فروش و به طور کلی هر نوع معامله که با این ارز دیجیتالی بخواهید انجام دهید، لازم است از کیف پول استفاده کنید. اما بهترین نوع کیف پول کدام است؟ 

ارز دیجیتالی بیت کوین
ارز دیجیتالی بیت کوین

نصب کیف پول برای خرید بیت کوین 

 

یکی از مهمترین مراحل خرید و فروش بیت کوین، نصب کیف پول است. زیرا تنها از این طریق می توان به راحتی معاملات را انجام داد. کیف پول ها که محلی مناسب برای ذخیره و نگه داشتن پول های دیجیتالی هستند، به سرمایه گذاران این اجازه را می دهند که با استفاده از آنها بتوانند اقدام به انجام معامله نمایند. در اصل برای خرید یا حتی فروش بیت کوین، لازم است حتما از یک کیف پول مناسب استفاده شود.

کیف پول های ارز دیجیتالی به سه دسته نرم افزاری، کاغذی و سخت افزاری تقسیم می شوند. برخی از آنها قابلیت نصب بر روی سیستم داشته و برخی دیگر را می توان بر روی گوشی های هوشمند نصب کرد. اما کیف پول های سخت افزاری معمولا با استفاده از فلش مموری ها انجام می شود. 

در ایران کیف پول های بسیاری وجود دارند که می توان از آنها برای خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی استفاده کرد. اما یکی از بهترین و محبوب ترین این کیف پول ها، کیف پول تراست می باشد. می توان با استفاده از این کیف پول به راحتی از ارز های دیجیتالی خود نگهداری نمود، و برای انجام معامله در بازار جهانی از آنها استفاده کرد. 

کیف پول بیت کوین
کیف پول بیت کوین

کیف پول تراست از چه ارزهایی پشتیبانی می‌کند؟

 

برنامه نرم افزاری تراست، یک برنامه کیف پول برای گوشی های هوشمند به شمار می رود، که می توان از آن برای خرید و فروش بیت کوین، ذخیره ارز های دیجیتالی، دریافت و ارسال آنها استفاده کرد. این کیف پول در اصل ظاهری بسیار ساده دارد و به همین دلیل حتی افرادی که تاکنون از کیف پول های دیجیتالی استفاده نکرده اند نیز، می توانند به راحتی از این کیف پول استفاده کنند. 

کیف پول تراست نیازی به وارد کردن ایمیل و شناسه کاربری ندارد و از این رو مناسب ترین کیف پول برای افراد تازه کار به شمار می رود. زیرا ظاهر پیچیده کیف پول ها همیشه سرمایه گذاران ارزهای دیجیتالی را درگیر میکند. اما زمانی که شما از این کیف پول برای خرید و فروش بیت کوین استفاده کنید، می توانید شاهد روند ساده ان باشید. 

حتی لازم است بیان کنیم که کیف پول تراست تنها مناسب برای بیت کوین نمی باشد. بلکه می توان با استفاده از این کیف پول، دیگر ارزهای دیجیتالی را نیز معامله کرد. از جمله ارز های دیجیتالی معروف دنیا همچون تتر، اتریوم، بیت کوین کش، ترون، دش و ... 
کیف پول تراست

کیف پول تراست

کیف پول تراست

آموزش نصب کیف پول تراست

 

برای آنکه بتوانید از این نرم افزار جهت خرید و فروش بیت کوین استفاده کنید، ابتدا لازم است بدانید چگونه آن را بر روی سیستم خود نصب کنید. در اولین قدم بهتر است این برنامه را از بهترین سایت دانلود نمایید. حتما در زمان دانلود به سیستم عامل گوشی خود توجه کنید و برنامه مناسب با سیستم عامل خود را دانلود کنید. بهترین روش برای دانلود کیف پول تراست، مراجعه به گوگل پلی و اپل استور بر روی گوشی خود می باشد. 

پس از دانلود كردن کیف پول تراست، آن را بر روی گوشی خود نصب کنید. کاربرانی که قبلا بر روی این برنامه کیف پول داشته اند، نیازی نیست حساب کاربری جدید ایجاد کنند. می توانند از حساب قبلی خود استفاده نمایند. منظور از این گزینه" create a new wallet”، ایجاد کیف پول جدید می باشد. اگر از حساب قبلی برخوردار هستند، بهتر است گزینه “I already have a wallet” را لمس کنید. 

در مرحله بعد نصب کیف پول تراست جهت خرید و فروش بیت کوین، لازم است قوانین آن را پذیرفته و گزینه" Continue" را لمس کنید. پس از آن باید 12 کلمه ای که در تصویر نشان داده شده است را برای بازیابی کیف پول یادداشت کنید. این 12 کلمه بسیار مهم هستند و بهتر است آنها را در محلی امن نگهداری نمایید. 

در مرحله بعدی نصب کیف پول تراست، شما باید 12 کلمه مرحله قبلی را به ترتیب وارد کنید تا سیستم به شما اجازه ورود دهد. پس از آن که تمامی کلمات وارد شده تایید شدند، می توانید وارد کیف پول شوید و اقدام به استفاده از آن برای خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی نمایید. 

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

خرید بیت کوین از صرافی چنج پاندا 

 

صرافی های معتبر بسیاری در ایران وجود دارند، که در حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتالی فعالیت می کنند. از جمله معتبرترین این صرافی ها، باید به صرافی چنج پاندا اشاره کنیم. این صرافی از ارزهای دیجیتالی بسیاری پشتیبانی می کند. پس می توانید به راحتی برای خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی از آن استفاده کنید. 

بهترین قیمت بازار برای خرید و حتی فروش ارزهای دیجیتالی در این صرافی برای سرمایه گذاران به نمایش در می اید. از سوی دیگر قادر خواهید بود به صورت آنی اقدام به خرید و فروش بیت کوین از طریق این صرافی نمایید. البته لازم است بدانید که خریدن و فروختن ارزهای دیجیتالی مراحل خاصی دارد که بهتر است در مورد آنها اطلاعات لازم را داشته باشید. 
مثلا برای آنکه بتوانید اقدام به خرید ارزهای دیجیتالی نمایید، باید آدرس رمز ارز خود را از کیف پول تراست دریافت نموده و در سایت چنج پاندا وارد کنید. اما آیا می دانید چگونه می توانید آدرس بیت کوین را از برنامه تراست خارج کرده و در صرافی چنج پاندا وارد کنید؟ 

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

آموزش خارج کردن و وارد کردن آدرس بیت کوین 

 

برای آنکه بتوانید اقدام به خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی نمایید، لازم است ادرس ارز مربوطه را برای فرستنده ارسال نمایید. زمانی که کیف پول تراست را نصب کردید، مشاهده می کنید که موجودی بیت کوین شما صفر است. در صورتی که از صرافی چنج پاندا اقدام به خرید بیت کوین نموده اید، به راحتی می توانید آن را به کیف پول تراست خود منتقل نمایید. 

برای این کار کافیست آدرس بیت کوین خود در کیف پول تراست را به چنج پاندا وارد کنید. تمام ارزهای دیجیتالی در کیف پول های مختلف، دارای آدرس منحصر به فردی می باشند. برای آنکه بتوانید این آدرس را مشاهده کنید، کافیست مراحل زیر را طی کنید. اولین قدم باز کردن کیف پول تراست بر روی گوشی هوشمند است. 

پس از آن لازم است بر روی بخش بیت کوین کلیک نموده، و وارد کیف پول بیت کوین خود شوید. در این قسمت با سه گزینه Send ,Receive ,Copy مواجه می شوید. برای آنکه بتوانید آدرس بیت کوین را دریافت کنید، باید بر روی گزینه Receive کلیک نمایید. در این قسمت ادرس طولانی که از اعداد و حروف تشکیل دشه است، برای شما نشان داده می شود. آدرس را کپی نموده و آن را برای فرستنده ارسال کنید. 

این فرایند منجر می شود تا بیت کوین های شما به کیف پول تراست منتقل شود. پس از آن برای خرید و فروش بیت کوین آماده هستید. در نهایت بر روی کیف پول تراست خود شاهد میزان بیت کوین موجود در حساب خود خواهید بود. 

معامله با ارزهای دیجیتالی
معامله با ارزهای دیجیتالی

هدف از سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین 

 

افرادی که بر روی ارز دیجیتالی بیت کوین سرمایه گذاری می کنند، مسلما به دنبال اهداف خاصی هستند. برخی از آنها قصد دارند این ارز را در کیف پول خود ذخیره نمایند و پس از مدت زمان مشخصی اقدام به فروش ان نمایند. تا از این سرمایه گذاری، سود مناسبی به دست آورند. اما برخی دیگر از افراد قصد دارند از خرید و فروش بیت کوین برای دستیابی به برخی از خدمات در سطح جهانی دست یابند. 

زیرا کشور های مختلف جهان از این ارز پشتیبانی می کنند، و مردم ایران می توانند بدون نگرانی نسبت به مسئله تحریم، اقدام به خرید خدمات و یا دستیابی به برخی از خدمات مناسب نمایند. پس لازم است پیش از سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز، از هدف سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل نمایید. این که به دنبال چه هدفی هستید و با خرید و فروش بیت کوین قصد دارید به چه هدفی برسید. 

با تعیین کردن هدف خود بهتر می توانید از این ارز دیجیتالی، و ارزهای دیجیتالی دیگر در سطح جهانی استفاده کنید. به طور کلی استفاده از ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، قادر است ارزش پول و طلا را در سطح جهان کاهش دهد. که این مسئله دست بسیاری از افراد سودجو در این حوزه را کوتاه می کند. مردم در سطح جهانی می توانند بدون هیچ نگرانی و واسطه ای با یکدیگر معامله کنند، و اقدام به جمع آوری سرمایه نمایند. پس هدف از سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و خرید و فروش بیت کوین در هر شخصی متفاوت است. 

کارمزد خرید بیت کوین
کارمزد خرید بیت کوین

محاسبه میزان کارمزد ارسال بیت کوین 

 

یکی از سوالاتی که بیشتر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتالی را درگیر خود نموده است، کارمزدی است که برای خرید و فروش بیت کوین و دیگر رمز ارز ها، از معامله گران دریافت می شود. افرادی که استخراج کننده بیت کوین می باشند، تمامی معاملات سرمایه گذاران با ارز های دیجیتالی را بررسی می کنند. از این رو در ازای این بررسی، کارمزدی دریافت می نمایند که در اصل برای ان ها نوعی پاداش به شمار می رود. 

در حال حاضر هر معامله ای که توسط سرمایه گذاران با استفاده از ارزهای دیجیتالی انجام می شود، کارمزد مشخصی دارد. هر چه میزان معامله ای که انجام می شود افزایشی باشد، کارمزد بیشتری نیز برای ان دریافت خواهد شد. اما در صورتی که تعداد معامله خرید و فروش بیت کوین کم باشد، کارمزد آن نیز به طبع کمتر می شود. 

هیچ قانون خاصی برای تعیین میزان کارمزد در بیت کوین وجود ندارد. اما نمی توانیم بیان نماییم که انجام معاملات کم حجم از طریق این ارز دیجیتالی ممکن نخواهد بود. برای آنکه بخواهید هزینه و کارمزد خرید و فروش بیت کوین را تعیین کنید، نیازی به انجام فرایند دشواری نخواهید داشت. شما می توانید با مراجعه به قسمت کارمزد در کیف پول خود، با حداقل میزان کارمزد مواجه شوید. 

صاحبان کیف پول در کیف پول های ارز دیجیتالی خود، حداقل مبلغی را به عنوان کارمزد برای سرمایه گذاران خود تعیین نموده اند. می توانید از این طریق نیز به میزان کارمزد دسترسی داشته باشید.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://