آموزش خرید و فروش بیت کوین در بازار جهانی

آموزش خرید و فروش بیت کوین در بازار جهانی
1399/10/09
| 2468

در طی چند سال اخیر بسیار نام بیت کوین را شنیده اید. اما آیا می دانید چگونه می توانید اقدام به خرید و فروش بیت کوین در بازار جهانی نمایید؟ این ارز دیجیتالی که بسیار ارزش بالایی دارد را تنها باید از طریق صرافی های معتبر به صورت انلاین یا فروشنده خریداری کرد. 

شاید از خودتان بپرسید در شرایط خاص همچون زمان انتشار ویروس کرونا چگونه می توان این ارز دیجیتالی را خرید و فروش نمود؟ در چنین حالتی راهکار ساده ای پیش روی شما قرار گرفته است. می توانید با استفاده از یک کارت بانکی یا کارت اعتباری به صرافی های انلاین مراجعه کنید و اقدام به خرید و فروش بیت کوین نمایید. 

البته برای این کار لازم است یک فرایند کلی را در نظر بگیرید. ما قصد داریم در این مطلب روش مناسب خرید و فروش این ارز دیجیتالی را به شما معرفی کنیم. 

خرید و فروش بیت کوین
خرید و فروش بیت کوین


فرایند کلی خرید و فروش بیت کوین

 

اولین قدم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، نصب کیف پول است. کیف پول های بسیاری برای این ارز وجود دارند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. پس از آن می توانید به یک فروشنده معتبر همچون صرافی های انلاین یا یک شخص حقیقی مراجعه کنید. 

برای خرید بیت کوین لازم است ابتدا با استفاده از کارت اعتباری یا کارت بانکی خود، به حساب فروشنده پول واریز کنید. پس از آن ادرس کیف پول خود را ارسال می کنید و بیت کوین مورد نظر خود را دریافت خواهید کرد. برخی از سایت های خرید و فروش بیت کوین خود کیف پول دارند و می توانید از آنها استفاده کنید. 

در نهایت نیز بیت کوین خریداری نموده خود را منتقل کنید. حتما به یاد داشته باشید که در زمان خرید و فروش ارزهای دیجیتالی، از شما درخواست احراز هویت خواهد شد. از این رو نیاز به مدارک شناسایی خواهید داشت. این مسئله به دلیل جلوگیری از کلاهبرداری و پولشویی می باشد. 

خرید بیت کوین از صرافی
خرید بیت کوین از صرافی

مراحل خرید بیت کوین از صرافی معتبر

 

برای خرید و فروش بیت کوین از صرافی ها تنها کافی است چند مرحله را طی کنید. 


1. نصب کیف پول بیت کوین

 

کیف پول ها در اصل همچون حساب بانکی هستند که محلی برای ذخیره و ارسال ارزهای دیجیتالی می باشند. این کیف پول ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که برخی از آنها بر روی گوشی های هوشمند نصب می شوند و برخی دیگر سیستم عامل ویندوز دارند. 

علاوه بر آن کیف پول هایی نیز وجود دارند که تحت وب می باشند. می توانید از طریق مرورگرهای اینترنتی به راحتی ب انها متصل شوید. اما در این میان کیف پول های سخت افزاری از نظر امنیتی شرایط بهتری دارند. بهترین کیف پول ها برای خرید و فروش بیت کوین را باید نرم افزار های تراست والت و اتمیک والت به شمار آوریم.  

می توانید از این نرم افزار هم بر روی گوشی و هم بر روی سیستم استفاده کنید. البته غیر از این دو نرم افزار، کیف پول های معتبر دیگری نیز وجود دارند که می توانید از آنها برای خرید بیت کوین استفاده کنید. 

 

2. یافتن صرافی معتبر

 

می توانید هم از صرافی های ایرانی و هم از صرافی های خارجی بیت کوین خریداری کنید. صرافی های ایرانی قابلیت خرید و فروش بیت کوین با ریال و از طریق کارت بانکی را دارند. در حالی که صرافی های خارجی نیاز به استفاده از کارت های اعتباری بین المللی همچون مستر کارت، پرفکت مانی، وبمانی، پی پال و ... خواهند داشت. 

از طرف دیگر به دلیل تحریم هایی که برای ساکنان ایران در نظر گرفته شده است، امکان خرید بیت کوین به صورت مستقیم برای ایرانیان وجود ندارد. لازم است برای این کار از واسطه کمک بگیرید که این مسئله نیز می تواند هزینه خرید و فروش بیت کوین شما را افزایش دهد. 

پس بهترین راهکار مراجعه به صرافی های معتبر ایرانی برای خرید بیت کوین است. صرافی چنج پاندا یکی از بهترین و معتبرترین صرافی های ایرانی است، که می توانید از طریق ان ارزهای دیجیتالی خریداری کنید. 

یافتن صرافی معتبر
یافتن صرافی معتبر

3. احراز هویت با مدارک شناسایی

 

بیشتر صرافی های ایرانی برای ان که فرایند خرید و فروش ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین را آسان نمایند، در مرحله ای پس از ثبت نام، احراز هویت انجام می دهند. خریدار می تواند با ارسال مدارک شناسایی خود به صرافی معتبر، احراز هویت نموده و پس از آن ارز دیجیتالی خریداری کند. 

برای بیشتر صرافی های خرید و فروش بیت کوین تنها ارسال مدرک شناسایی همچون کارت ملی یا کارت بانکی کافی خواهد بود. اما برخی دیگر از شما تقاضای عکس سلفی نیز خواهند نمود. 


4. انتقال پول به صرافی برای خرید بیت کوین

 

صرافی های ایرانی در اصل واسطه هایی برای خرید و فروش بیت کوین به شمار می روند. پس از آن نیز از کاربران کارمزد اندکی دریافت می کنند. اما برخی از صرافی ها وجود دارند که فرایند خرید بیت کوین یا فروش آن را به کاربر می سپارند. می توانید با استفاده از کیف پول های موجود به راحتی ارز دیجیتالی خریداری کنید یا آنها را به فروش رسانده و تبدیل به پول کشور مورد نظر خود نمایید. 

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

بهترین و ارزان ترین روش خرید بیت کوین 

 

انتخاب بهترین روش برای خرید و فروش بیت کوین کاملا سلیقه ای است. یعنی هر فردی بسته به شرایط خود می تواند اقدام به خرید یا فروش ارز دیجیتالی نماید. اما به طور کلی به دلیل وجود تحریم ها در کشور های مختلف همچون ایران، بهترین روش مراجعه به صرافی های ایرانی است. 

بسیاری از افراد برای ان که هزینه خرید بیت کوین برای آنها ارزان تر تمام شود، مستقیما از ماینر ها و استخراج کننده ها بیت کوین خریداری می کنند. این روش منجر می شود تا خریداران دیگر نیازی به پرداخت هزینه و کارمزد به صرافی ها نداشته باشند. 

 

خرید بیت کوین بدون احراز هویت 

 

برای این که بدون احراز هویت و دردسرهای آن اقدام به خرید و فروش بیت کوین نمایید، می توانید از افراد حقیقی در شبکه های اجتماعی همچون تلگرام استفاده کنید. اما این کار نوعی جرم تلقی می شود و از ریسک بالایی برخوردار است. در صورتی که گیر بیفتید از شما با نام مجرم یاد خواهد شد.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://