مهم‌ترین کاربرد سیستم وب مانی چیست؟

مهم‌ترین کاربرد سیستم وب مانی چیست؟
1399/09/25
| 2478

آیا می دانید سیستم وب مانی چیست؟ این سیستم چه کاربردی در سطح جهان دارد، و به چه منظور از آن استفاده می شود؟ WebMoney را باید در اصل یک سیستم پرداخت جهانی به شمار آوریم، که تمامی امکانات لازم برای انجام فعالیت های مالی آنلاین را در بر می گیرد. 

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از اینترنت، بسیاری از مشاغل و کسب و کارها فعالیت های اینترنتی خود را رونق بخشیدند. که این مسئله آنها را با یک مشکل مواجه ساخت. آن هم ارسال و دریافت پول بود. زمانی که ارزهای دیجیتالی ساخته شدند، کسب و کارهای اینترنتی نیز رونق بیشتری یافتند.

زیرا با استفاده از این ارزها، هر کسب و کاری می تواند در هر کجای کره زمین، اقدام به ارسال و دریافت پول نماید. وب مانی که از سال 1998 فعالیت اصلی خود را آغاز نموده است، در کشور روسیه واقع می باشد. این شرکت بیش از 39 میلیون کاربر دارد و به تمام دنیا خدمات ارائه می نماید.

تمامی کسب و کارهای آنلاینی که از سیستم وب مانی استفاده می کنند، قادر هستند خدمات و کالاهای مورد نیاز مردم را به راحتی در دسترس آنها قرار دهند. خرید و فروش با WebMoney به ساده ترین شکل ممکن انجام می شود. حتی بسیاری از کسب و کار ها، از خدمات اصلی این سیستم برای انتقال آنلاین پول نیز استفاده می کنند.

سیستم وب مانی
سیستم وب مانی

سیستم وب مانی (WebMoney) چه کاربردی دارد؟

 

سیستم های انتقال آنلاین پول بسیاری در سطح جهانی وجود دارد. که از میان این سیستم ها، سیستم پی پال معروف ترین به شمار می رود. می توانیم میان این دو سیستم PayPal و WebMoney مشابهت های بسیاری بیان کنیم. از این رو بسیاری از کاربران در دنیا از این دو سیستم خدماتی استفاده می کنند.

تنها تفاوتی که می توانیم میان سیستم وب مانی و پی پال بیان نماییم، روسی بودن WebMoney می باشد. از این رو تمامی کشورهایی که تحت تحریم قرار دارند نیز، قادر به استفاده از این سیستم خواهند بود. بسیاری از مردم ایران در خصوص استفاده از این سیستم اطلاعات کافی ندارند. 

به همین دلیل هنوز نسبت به استفاده از این نوع سیستم های انتقال انلاین، تمایل چندانی در آن ها مشاهده نمی شود. در حالی که می توان با استفاده از سیستم وب مانی به راحتی از تمامی وب سایت های فروشگاهی و خدماتی، خرید نمود.

البته لازم به ذکر است که هنوز فروشندگانی که پذیرنده سیستم WebMoney هستند، به میزان نامحدودی نرسیده اند. اما برای کشورهایی همچون ایران که تحت تحریم بین المللی قرار دارند، خرید و انجام خدمات با استفاده از این سیستم، بسیاری از مشکلات آنها را برطرف نموده است. 

برای خرید و فروش انواع ارز های دیجیتالی، می توان از سیستم وب مانی استفاده نمود. ارز های دیجیتالی همچون بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و موارد دیگر، از این سیستم پشتیبانی می کنند. هر  WebMoney با قیمت 1 دلار به کاربران ارائه می شود، و این مقدار تاکنون تغییری را مشاهده نکرده است. 

خرید و فروش ارزهای دیجیتالی
خرید و فروش ارزهای دیجیتالی

کیف پول‌های موجود در سیستم WebMoney

 

برای ان که کاربران قادر به انجام معامله در دنیای کسب و کار اینترنتی نمایند، بهتر است از کیف پول های مناسب استفاده کنند. کیف پول های آنلاین به کاربران این اجازه را می دهند تا با ساده ترین روش اقدام به انجام معامله نمایند. 

سیستم وب مانی تقریبا از 10 نوع کیف پول برای ارائه خدمات به کاربران خود استفاده می کند. هر یک از این کیف پول ها، ارز دیجیتالی مشخصی را تحت پوشش خود دارند، و به کاربر اجازه می دهند تا از طریق آن، اقدام به انجام معامله نماید. برای انجام خدمات خرید و فروش، لازم است این کیف پول ها بر روی سیستم یا تلفن هوشمند نصب شود. 

از جمله پرکاربردترین کیف پول هایی که در سیستم وب مانی مورد استفاده قرار می گیرند، باید به دلار، بیت کوین و روبل اشاره کنیم. که در اصل در کشور ایران بیشتر کیف پول دلاری کاربرد دارد و استفاده می شود. بهتر است با انواع کیف پول های سیستم WebMoney آشنا شویم، و ارز دیجیتالی پرداختی توسط آنها را نیز بشناسیم. 

انواع کیف پول سیستم WebMoney
انواع کیف پول سیستم WebMoney

• WMV: این کیف پول از واحد پولی دانگ کشور ویتنام پشتیبانی می کند. 

• WMH: کیف پول ویژه برای پشتیبانی از ارز دیجیتالی بیت کوین کش. 

• WMG: این کیف پول برای حساب هایی با موجودی طلا ساخته شده است. 

• WML: کیف پول ویژه ارز دیجیتالی لایت کوین. 

• WMX: کیف پول مناسب برای ارز دیجیتالی محبوب در دنیا، بیت کوین.

• WMB: کیف پول سیستم وب مانی مخصوص واحد پولی روبل بلاروس.

• WMR: کیف پول مخصوص برای واحد پول روبل کشور روسیه.

• WMU: کیف پول مخصوص برای واحد پول گریونا کشور اوکراین.

• WMZ: کیف پول دلاری سیستم وب مانی که در آن هر واحد معادل 1 دلار آمریکا می باشد. 

• WME: کیف پول مخصوص برای واحد پولی یورو. البته این کیف پول در دسترس مردم ایران نمی باشد، و قادر به استفاده از آن نیستند. 


برای استفاده از هر یک از این کیف پول ها، ادرس ویژه ای در اختیار کاربر قرار می گیرد. تا در زمان انجام معامله، آن را در اختیار فرستنده قرار دهد و وجه خود را دریافت نماید. 

معامله با سیستم وب مانی
معامله با سیستم وب مانی

نحوه کار با سیستم پرداخت آنلاین WebMoney به چه صورت است؟ 

 

برای آنکه بتوانید با سیستم وب مانی خرید و فروش انجام دهید، دو روش وجود دارد. کاربران قادر هستند با نصب اپلیکیشن مخصوص این سیستم بر روی گوشی های هوشمند خود، از خدمات وب برخوردار شوند. یا آن که وارد سایت این سیستم شده و پس از دریافت کد اختیاری، اقدام به انجام خدمات مورد نیاز خود نمایند. 

تمامی کاربرانی که از سیستم وب مانی استفاده می کنند، دارای حساب هستند. که این سیستم به هر حساب کاربری، یک شناسه یا WMID ارائه می نماید. تا از این طریق با اطمینان بیشتر و روش آسان تری معاملات خود را انجام دهند. با استفاده از این سیستم می توان با سرعت بالا و هزینه کم تراکنش ها را انجام داد. 

علاوه بر آن امنیت استفاده از سیستم WebMoney بسیار بالا بوده، و معاملات از طریق این سیستم برگشت ناپذیر می باشند. شما قادر هستید با نصب سیستم وب مانی از طریق سایت ما (چنج پاندا)، به صورت آنی و با کمترین هزینه اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی نموده، و معامله انجام دهید.   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://