منظور از عرضه اولیه سکه (ICO) در بازار ارزهای دیجیتالی چیست

منظور از عرضه اولیه سکه (ICO) در بازار ارزهای دیجیتالی چیست
1399/09/24
| 1396

مدت کمی است که از هر طرف نامی از ارزهای دیجیتالی به گوش می رسد. اما آیا شما با این دسته از ارزها آشنا هستید؟ عرضه اولیه سکه (ICO) یکی از مباحثی است که برای خریداران ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین و اتریوم آشنا می باشد. البته بهتر است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر در مورد این مبحث از اطلاعات مناسبی برخوردار نباشید، ممکن است مشکلات زیادی بر سر راه سرمایه گذاری شما پیش آید. 

ما قصد داریم در این مطلب به تعریف مفهوم عرضه اولیه سکه (ICO) بپردازیم، تا بدانیم به چه میزان بر روی این ارزهای دیجیتالی می توان سرمایه گذاری نمود. آیا می توان اطمینان حاصل کرد که سرمایه گذاری در حوزه عرضه اولیه سکه می تواند از خطرات کلاهبرداری دور باشد؟ به طور کلی این مفهوم چیست و توسط چه افرادی توسعه داده می شود؟

عرضه اولیه سکه (ICO)
عرضه اولیه سکه (ICO) 

منظور از عرضه اولیه سکه (ICO) چیست؟

 

عرضه اولیه سکه در اصل یک عرضه بین المللی و عمومی می باشد، که توسعه دهنده های ارز دیجیتالی برای جذب کردن سرمایه های عمومی برای پروژه های ارز دیجیتالی ارائه می نمایند. در این عرضه اولیه سکه، تمامی سرمایه گذاران می توانند با استفاده از ارزهای معمولی همچون دلار، یورو، پوند و .... در کنار ارز های دیجیتالی همچون اتریوم، بیت کوین و ... اقدام به سرمایه گذاری نمایند. 

در قبال این سرمایه گذاری نیز، توکن دریافت می کنند. یکی از مهمترین ویژگی هایی که میتوانیم برای عرضه اولیه سکه (ICO) بیان نماییم، عدم وجود تشریفات در خرید آن است. تنها کافیست به اینترنت دسترسی داشته باشید، تا بتوانید ICO خریداری کنید. 

آنگونه که بررسی شده است، عرضه اولیه سکه، در اصل توکن هایی می باشند که مبتنی بر بلاک چین هستند. این توکن ها در صورتی از ارزش بالایی برخوردار خواهند شد، که در آینده پروژه ارزهای دیجیتالی با موفقیت همراه شود. به طور کلی باید بگوییم عرضه اولیه سکه، به عرضه اولیه سهام شباهت فوق العاده زیادی دارد. 

 ارزهای دیجیتالی
ارزهای دیجیتالی

سرمایه‌گذاری موفق شرکت با خرید ICO

 

سرمایه گذاری هایی که در سال های 2017 و 2018 میلادی بر روی عرضه اولیه سکه (ICO) صورت پذیرفته است، بسیار قابل توجه می باشد. شرکت های بسیاری که در حوزه ارزهای دیجیتالی فعالیت داشتند، در سال 2017 موفق شدند با فروش ICO بیش از 5.6 میلیارد دلار سرمایه اولیه جذب کنند.

این عدد شاید برای شما تعجب آور باشد. اما اگر بدانید که این شرکت ها در سال 2018، و تنها در عرض چهار و نیم ماه، موفق شدند حدود 6.3 میلیارد دلار سرمایه اولیه به دست آورند، تعجب شما بیشتر نیز خواهد شد. یکی از ساده ترین روش هایی که توسعه دهنده های ارز دیجیتالی می توانند به سرمایه اولیه دست یابند، عرضه اولیه سکه (ICO) می باشد. 

به این صورت که هر شخصی می تواند با خرید این سکه های عرضه اولیه، بر روی برنامه ها و پروژه های مختلف غیر متمرکز سرمایه گذاری نماید. اولین بار در ماه جولای سال 2014، عرضه اولیه سکه (ICO) مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت. 

در این تاریخ ارز دیجیتالی اتریوم موفق شد با عرضه اولیه سکه های خود، بیش از 18.4 میلیون دلار سرمایه به دست آورد. همین امر موج جدید از عرضه های اولیه سکه دیگر ارزهای دیجیتالی را به بار آورد. امروزه شاهد این مسئله هستیم که تمامی افرادی که اقدام به خرید اتریوم نمودند، موفق شدند به میزان قابل توجهی سود به دست آورند. 

از طرف دیگر نیز توسعه دهنده های این ارز دیجیتالی، نیاز های مالی پروژه خود را تامین کردند، و در قبال این تامین نیاز های مالی، به سرمایه گذاران خود توکن عرضه نمودند. البته لازم است این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که کلاهبرداری در عرضه اولیه سکه (ICO) نیز ممکن است رخ دهد. زیرا این سرمایه گذاری تا حدودی با ریسک بالا همراه است. 

عرضه اولیه سکه
عرضه اولیه سکه

ریسک سرمایه‌گذاری بر روی عرضه اولیه سکه 

 

شاید برای بسیاری از ما سرمایه گذاری بر روی عرضه اولیه سکه (ICO) یک ایده جالب و سودآور باشد. اما متاسفانه در بیشتر موارد این ارزهای دیجیتالی اولیه درگیر مشکلاتی همچون کلاهبرداری می شوند. ایده ای جاه طلبانه، که به موفقیت و نتیجه مطلوبی نیز نمی رسد. 

حتی باید بدانید که خرید این سکه ها، بسیار ریسک بالایی دارد، و در صورت درگیر شدن به کلاهبرداری، به هیچ عنوان سرمایه گذاران از سوی توسعه دهندگان پاسخی دریافت نخواهند کرد. در سال 2017 افراد زیادی بودند که با سرمایه گذاری بر روی عرضه اولیه سکه (ICO) یک شبه به ثروت بالایی دست یافتند. اما سرمایه گذاران زیادی نیز به نابودی رسیدند. 

در بیشتر کشورهای دنیا، قوانین خاصی در خصوص ICO ها وجود ندارد. همین مسئله نیز مشکلات و خطرات زیادی را برای سرمایه گذاران این ارزهای دیجیتالی به همراه می اورد. خرید و فروش عرضه اولیه سکه (ICO) نیازی به حضور در محل خاصی نداشته و تماما به صورت آنلاین انجام می شود. 

یک روش عالی برای رسیدن توسعه دهنده های ارز های دیجیتالی به سرمایه اولیه. اما امروزه شاهد این مسئله هستیم که این عرضه های اولیه، ایده ای برای کلاهبرداری شده است. تمامی سرمایه گذاران این مسئله را می دانند که وجهی که در قبال خرید عرضه اولیه سکه (ICO) پرداخت می کنند، دیگر بازگشت پذیر نیست. پس به نوعی خرید این ارزها ریسک بسیار بالایی را در بر دارد. 

 عرضه اولیه صرافی و سکه
عرضه اولیه صرافی و سکه

شباهت‌ها و تفاوت‌های عرضه اولیه صرافی و سکه 

 

عرضه اولیه صرافی یا IEO، دقیقا شبیه به عرضه اولیه سکه (ICO) می باشد. با این تفاوت که برخلاف عرضه اولیه سکه، برای عرضه اولیه صرافی باید به صرافی ها مراجعه نمود. یعنی به طور کلی در این خرید و فروش عرضه های اولیه، تیم یک پروژه برگزار کننده آن می باشند. 

این عرضه های اولیه صرافی به وسیله نمایندگی جمع آوری شده و در ازای آن نیز به سرمایه گذاران توکن می فروشد. یکی از بزرگترین صرافی هایی که در حال حاضر در سطح جهان به این شکل عرضه اولیه انجام می دهد، صرافی بایننس است. این صرافی مدت هاست اقدام به پذیرش IEO در سطح بین المللی نموده است. 

یکی از مهمترین مزایایی خرید عرضه اولیه از صرافی ها، کاهش خطر و ریسک کلاهبرداری در این دسته از معاملات می باشد. اگر قصد خرید و فروش این ارز های دیجیتالی را دارید، می توانید از طریق وب سایت چنج پاندا در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام به خرید یا فروش عرضه اولیه سکه نمایید.    • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://