آینده تتر: افزایش یا کاهش قیمت؟

آینده تتر: افزایش یا کاهش قیمت؟
1399/09/24
| 1427

در این مطلب قصد داریم آینده تتر را طبق بررسی های انجام شده برای شما بازگو کنیم تا بیشتر برای سرمایه گذاری در این نوع ارز دیجیتالی که در واقع یک نوع استیبل کوین (Stable-coin) یا ارز دیجیتال با ثبات محسوب می شود، فکر کنید.

ارز دیجیتال با ثبات عملا پلی بین ارز دیجیتال و ارز فیات است که به عنوان مثال در مورد تتر، ارزش آن وابسته به دلار می باشد. چنین ارزهایی برای محافظت در برابر نوسانات سایر ارزهای دیجیتالی طراحی شده اند که ارز دیجیتالی ما در این مقاله، ارزش برابر با دلار آمریکا دارد. 1USD=1Tether

در ظاهر چنین ارز دیجیتالی عالی به شمار می رود چرا که امکان تبادل بسیار راحت یک ارز دیجیتال با ارز فیات بسیار معتبری مثل دلار فراهم است. اما از ابتدای سال 2020 تاکنون بحث و سر و صداهای زیادی پیرامون آن وجود داشته که در این مقاله بررسی می کنیم.

بررسی آینده تتر در سال 2020
بررسی آینده تتر در سال 2020

- نام کوین: Tether

- نماد: USDT

- نوع الگوریتم: SHA-256

- قابل استخراج: خیر

- تاریخ رونمایی: 2014

 

نحوه کارکرد تتر

 

این ارز دیجیتالی، ارزش برابری با دلار آمریکا دارد یعنی نسبت 1:1 برقرار است. هدف از طراحی و معرفی چنین ارز دیجیتالی برای حفظ ارزش خود است صرف نظر از اینکه سایر ارزهای دیجیتالی موجود در بازار نوسانات شدیدی را تجربه کنند. به همین دلیل برای ارزش این ارز دیجیتالی سؤال خاصی پیش نخواهد آمد چرا که همیشه ارزش آن کم و بیش نزدیک به 1 دلار است.

هر توکن از این ارز دیجیتالی با ذخیره ای از ارزهایی که در حساب های کاربری مختلف نگهداری می شوند، تحت کنترل شرکت Tether Limited می باشد. این توکن ها معمولا ارزشی برابر با دلار دارند (USDT)، اما توکن هایی هم هستند که ارزش برابر با یورو دارند (EURT) و یا ارزش برابر با یِن ژاپن دارند.

پس در کل ارزهای دیجیتالی با ثباتی مثل تتر هم برای تأثیر نپذیرفتن از نوسانات سایر ارزهای دیجیتالی موجود در بازار هستند و هم اینکه خریداران بتوانند در زمان مناسب به راحتی ارز دیجیتالی خود را به ارز فیات مربوطه با ارزش برابر تبدیل کنند.

تتر با ارزهای فیات هم ارزش
تتر با ارزهای فیات هم ارزش است مثل دلار، یورو و ین ژاپن

 

پیش‌بینی قیمت تتر در آینده؛ راهنمای جامع برای سرمایه‌گذاری

 

وقتی می خواهید تصمیم بگیرید که به خرید تتر بپردازید یا خیر، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید چون از دسته ارزهای دیجیتالی با ثبات یا استیبل کوین محسوب می شود. 

 

چه عواملی می توانند سبب رشد قیمت تتر شوند؟

 

عوامل زیر نکات مثبتی هستند که نوید بخش خریداران برای افزایش قیمت تتر در آینده خواهند بود و می توانند این افراد را ترغیب به سرمایه گذاری کنند:

- در دسترس بودن یا Availability: این ارز دیجیتالی با ثبات با ارزهای دیجیتالی زیادی به صورت جفت ارز وجود دارد و اکثر صرافی ها نیز از آن پشتیبانی می کنند. این یعنی دسترسی به آن برای خرید و فروش راحت است و حتی از نقطه نظر خریداران، باعث افزایش اعتبار دلار نیز می شود.

- مرتبط بودن با ارز فیات: خیلی از صرافی های ارز دیجیتال ارز فیات را پشتیبانی نمی کنند اما صرافی که از تتر پشتیبانی کند خودبخود از ارزهای دیجیتالی هم پشتیبانی کرده است چون مثل پلی بین ارز دیجیتالی و ارز فیات است.

- نوسانات زیاد در سایر ارزهای دیجیتال: وقتی سایر ارزهای دیجیتالی موجود در بازار دچار نوسانات دوره ای یا آنی شدید و یا حتی کم می شوند، استیبل کوین هایی مثل Tether از این اتفاق مصون می مانند. به همین دلیل در این مواقع که بازار روند نزولی و نوسانی در ارزهای دیجیتالی نشان می دهد، اکثر خریداران سرمایه خود را از سایر ارزهای دیجیتالی به تتر تبدیل می کنند تا سود و سرمایه ای که جمع کرده اند بیشتر از این از ارزش نیفتد.

- نوسانات بیت کوین: افزایش در میزان حجم معاملات USDT با نوسانات بیت کوین مرتبط است. به عنوان مثال تحقیقی که برای کل سال 2019 انجام شد نشان داد که معاملات بین USDT و بیت کوین بسیار بیشتر شده به نحوی که از کمتر از 1% در سال 2018 به بیش از 14.2% در سال 2019 رسیده است.

- ذخیره: تا زمان نگارش این مطلب طبق گزارشی که توسط CoinMarketCap منتشر کرده، موجودی در حال گردش USDT حدود 2217140814 است و مقدار کل آن 2580109970 است. تنها در ماه مارس 2019، 300 میلیون توکن USDT آزاد شد که پس از آزادسازی 86 میلیون EURT و 61.1 میلیون USDT در سال قبل بود. این مورد نشان دهنده این است که گردش مالی تتر بسیار بالاست چرا که افراد بیشتری تصمیم به سرمایه گذاری و تبدیل ارز دیجیتالی یا ارز فیات خود نسبت به آن می گیرند.


چه عواملی می توانند سبب کاهش قیمت تتر شوند؟

 

عواملی هم هستند که شاید باعث کاهش رشد قیمتی تتر شوند که با یکدیگر بررسی می کنیم:

• Bitfinex و تتر: مدیریت تتر بر عهده شرکتی به نام Tether Limited است که صاحب اصلی آن صرافی ارز دیجیتال Bitfinex می باشد به همین دلیل اغلب اوقات، Bitfinex را مالک تتر می نامند. برخی آنالیزها حاکی از این هستند که در واقع این نوع ارز دیجیتالی با ثبات را برای دستکاری ارزش بیت کوین ایجاد کرده اند چرا که طبق یک گزارشی مشخص شد دقیقا 2 ساعت بعد از عرضه جدید توکن های تتر در Bitfinex، حدودا 50% به ارزش بیت کوین در طی یک بازه زمانی اضافه شد. شاید Tether صرفا برای این مورد طراحی شده باشد و موقتی است.

• نبود ذخیره ارزی کافی: برخی منتقدان ادعا می کنند که اگر اکنون در شرکت سازنده و طراح Tether، حدود 2.3 میلیارد USDT وجود دارد پس باید ذخیره ارز فیات آن نیز حدود 2.3 میلیارد دلار باشد و مطمئن هستیم که چنین ذخیره ای وجود ندارد. البته برخی مطالعات نشان داده اند که چنین نیست و این صرافی به معنای واقعی چنین ذخیره ای دارد و صرافی Bitfinex اعلام کرده که علیه چنین منتقدانی شکایت خواهد کرد.

• هک: در نوامبر سال 2017، گزارش شد که حدود 3095001000 توکن USDT بخاطر هک شدن دزدیده شده است که البته هیچ کدام از ذخایر ارزی مشتریان دزیده نشده بود اما وجه و اعتبار این ارز دیجیتالی را خدشه دار کرد هر چند این شرکت قول داده که دیگر چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

جمع‌بندی مطالب

در این مطلب سعی کردیم پیش بینی قیمت خوبی از آخرین گزارشات به شما عزیزان ارائه کنیم و تصمیم نهایی مبنی بر سرمایه گذاری در تتر بر عهده شماست.

تاثیر متقابل ارزش تتر و بیت کوین
تاثیر متقابل ارزش تتر و بیت کوین

منبع:

1- https://www.finder.com.au/tether-usdt-price-prediction   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://