فروش بیت کوین به 4 روش مختلف!

فروش بیت کوین به 4 روش مختلف!
1399/09/24
| 1369

در مطلب پیشین در مورد خرید بیت کوین (Bitcoin) در طی 7 مرحله ساده آموزش بسیار جامعی به شما عزیزان دادیم و در این قسمت قصد داریم به فروش بیت کوین بپردازیم که به سادگی خرید آن نیست. برای فروش بیت کوین روش های مختلفی هست که در این مطلب تمامی این موارد را بررسی می کنیم و توجه داشته باشید که اولویت شما بخاطر وجود تحریم ها صرافی های داخلی مثل چنج پاندا باشد که به راحتی هر چه تمامتر تمامی معاملات شما امکان پذیر است.

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که زمانی به خرید بیت کوین پرداختید تا در آینده و با افزایش رشد بسیار خوب آن قصد فروش آن را کرده اید، بهترین مطلبی است که می توانید از آن کمک بگیرید هر چند شما را به خواندن مطلب ارزهای دیجیتالی آینده دار در همین وب سایت توصیه می کنیم شاید تصمیم گرفتید که بیشتر صبر کنید و روی این ارز دیجیتالی یعنی بیت کوین، که پادشاه ارزهای دیجیتالی است بیشتر سرمایه گذاری کنید.

البته در نظر داشته باشید که هر زمان قصد فروش بیت کوین را داشته باشید این روش ها ثابت هستند و در هر زمان می توانید از این مطلب استفاده کنید. با ما همراه باشید.

فروش بیت کوین به 4 روش مختلف
فروش بیت کوین به 4 روش مختلف امکان‌‌پذیر است

روش‌های مختلف فروش بیت کوین

 

همانطور که گفتیم روش های مختلفی برای فروش بیت کوین وجود دارند که هر مورد را نام برده و توضیحاتی ارائه می کنیم:


1- صرافی‌ها

 

صرافی ها اولین گزینه ای هستند که به ذهن افراد خطور می کند و البته روش بسیار امنی است که صرافی های بسیار متنوعی در دنیا وجود دارند که برخی از آنها برای کاربران ایرانی امکان دسترسی وجود ندارد و برخی هم شاید از بیت کوین پشتیبانی نکنند (بسیار بعید است!)، در هر صورت صرافی داخلی چنج پاندا انتخاب معقولی است.

هر صرافی مزایا و معایب خاص خود را دارد و موقع فروش یک ارز دیجیتالی مثل فروش بیت کوین، به عنوان واسطه ای برای سرمایه خریدار و فروشنده است. اولین کار این است که در صرافی انتخابی خود یک حساب کاربری بسازید و حساب بانکی خود را هم به آن وصل کنید تا امکان برداشت از حساب وجود داشته باشد و یا اینکه وقتی بیت کوین خود را می فروشید بتوانید آن را به ارز فیات مثل دلار یا ارز رایج کشور تبدیل کنید.

پس از این مرحله باید سفارش فروش بیت کوین را بگذارید و سپس نوع ارزی که قصد تبادل دارید را مشخص کنید مثلا بیت کوین به یک نوع ارز دیجیتالی دیگر یا ارز دیجیتالی به ارز فیات. سپس ارز دیجیتالی یا ارز فیات خود را می توانید از کیف پول دیجیتالی خود به حساب بانکی منتقل کنید که مقداری زمان می برد که در این موقع صرافی ها مقداری کارمزد دریافت می کنند که این علاوه بر کارمزد فروش است (این کارمزد بسیار کم است یا اصلا کارمزدی دریافت نمی شود).

ضمن اینکه برخی کاربران عنوان می کنند چه نیازی است که پس از فروش بیت کوین، ارز معادل گرفته شده را به حساب بانکی منتقل کنیم؟ بخاطر اینکه صرافی های مختلف سقف نگهداری خاصی دارند که البته با انجام تراکنش های بیشتر این محدودیت کمتر می شود.


2- انجام معاملات مستقیم

 

روش دیگر فروش بیت کوین به صورت معامله مستقیم با افرادی است که قصد خرید بیت کوین دارند. این خدمات در وب سایت هایی قابل دسترسی است که با صرافی ها در ارتباط بوده و به عنوان واسطه ای برای تسهیل ارتباط شما با خریدار عمل می کنند.

ابتدا شما باید به عنوان یک فرد خریدار، در این وب سایت ها عضو شوید و اطلاعات هویتی خود را به صورت کامل درج نمایید. وقتی عضویت خود را تکمیل کردید، پیشنهاد خود را برای فروش مقدار مورد نظر بیت کوین خود ثبت کنید. وقتی خریدار برای مقدار ثبت شده پیدا شود، از طریق وب سایت برای شما اطلاعیه ای ارسال می گردد.

برخی از وب سایت های خارجی که چنین کاری را انجام می دهند شامل، BitBargain، Bittylicious، Coinbase، Openbitcoins، Bitsquare و LocalBitcoins.

 

3- معاملات نظیر به نظیر (P2P) آنلاین

 

این شیوه فروش بیت کوین نسبتا جدید بوده و به تازگی وارد دنیای بیت کوین شده است. در این روش که برخی وب سایت ها به عنوان پلتفرم کار می کنند، هیچ مبادله مستقیم سرمایه یا وجه صورت نمی گیرد. در این وب سایت کسانی که می خواهند با کارت اعتباری خود بیت کوین بخرند و کسانی که می خواهند با بیت کوین از جاهایی که ارز دیجیتالی را پشتیبانی نمی کنند، کالای مدنظر خود را بخرند، نفع خواهند برد.

مثلاً شما کالایی ارائه می کنید که با ارز دیجیتالی قابل خریداری است و در حالت عادی کاربران نمی توانند با ارز دیجیتالی مثل بیت کوین آن را بخرند، از طرفی هم کاربرانی هستند که نیاز به چنین کالایی داشته و می خواهند از طریق بیت کوین آن را خریداری کنند که به نحو متفاوتی، بیت کوین خود را هم فروخته باشند.

در این شرایط فرد خریدار که قصد فروش بیت کوین را دارد، آن را با کالای مورد نظر خود معاوضه می کند و پس از دریافت کالا، پول آن را که قبلا پرداخت کرده، اتوماتیک توسط وب سایت به حساب فرد فروشنده واریز می گردد. وب سایت هایی مثل Purse، Brawker و OpenBazaar از این قبیل وب سایت ها هستند.

 

4- دستگاه های خودپرداز بیت کوین

 

دستگاه های خودپرداز یا ATM بیت کوین نیز فقط در برخی نقاط دنیا وجود دارند با این حال یکی از روش های فروش بیت کوین محسوب می شود که البته روشی است که در آن کارمزد انجام معاملات بسیار بالاست و به 7% هم می رسد. 

این نوع خودپردازها مثل خودپردازهای بانکی نیستند چون به جای اتصال به حساب مالی افراد به اینترنت و شبکه بلاک چین وصل هستند. شما می توانید مبلغ مورد نظر خود را وارد کرده (مثلا 1 میلیون تومان وارد کنید و در عوض بیت کوین بخرید یا برعکس) و سپس رسید خرید یا فروش خود را به شکل یک برگه با کد QR درج شده بر روی آن دریافت نمایید.

در این مطلب کلیه روش های فروش بیت کوین را برای شما عزیزان شرح دادیم و با توجه به شرایط کنونی بهترین روش، استفاده از صرافی داخلی چنج پانداست که توانسته با نرخ کارمزد کم، سرعت بسیار بالا و امنیت عالی، خود را به جایگزین بسیار عالی برای کاربران ایرانی تبدیل کند.

فروش بیت کوین با صرافی چنج پاندا
فروش بیت کوین با صرافی چنج پاندا


منابع:

1- https://cointelegraph.com/bitcoin-for-beginners/how-do-i-sell-bitcoins  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://