آینده ارز دیجیتال و فعالیت صرافی‌ها مخصوصاً بعد از پاندمی کرونا چگونه خواهد بود؟

آینده ارز دیجیتال و فعالیت صرافی‌ها مخصوصاً بعد از پاندمی کرونا چگونه خواهد بود؟
1399/09/22
| 2394

ارز دیجیتال از زمان پیدایش بیت کوین تاکنون مسیر زیادی را طی کرده و انواع ارزهای دیجیتال یا رمز ارزها پدید آمده اند که به تناسب آن صرافی‌های ارزهای دیجیتالی زیادی نیز در سراسر دنیا پا به عرصه ظهور گذاشتند. اما همیشه این سؤال در ذهن همه افراد حتی کسانی که هنوز در این حیطه سرمایه گذاری نکرده اند و در حال برنامه ریزی برای آن هستند این است که آینده ارز دیجیتال چگونه خواهد بود؟

حتی در دوران کنونی که پاندمی کرونا رخ داد و ابتدا باعث سقوط شدید ارزش بیت کوین و برخی دیگر از رمز ارزها شد و دوباره در حال افزایش است، این سؤال پدید آمده که آیا پس از کرونا که از آن به عنوان عصر جدید یا شروع جدید (New Start) یاد می شود، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین، اتریوم و غیره کار درستی است یا خیر؟ در این مطلب صرافی چنج پاندا در کنار شماست تا حقایقی در مورد آینده این نوع از ارزها در اختیار شما بگذارد.

 

1- همه از ارزهای دیجیتالی استفاده خواهند کرد که شاید از آن مطلع هم نباشند

 

در آینده کسب و کارهای از این ارزها برای پرداخت خدمات خود استفاده خواهند کرد و با حذف فرایند و افراد واسطه هزینه خدمات آنها نیز ارزان تر خواهد شد و شاید در شرایطی باشد که افراد حتی از آن مطلع هم نباشند لذا قطعا آگاهی عمومی و استفاده جهانی از آن بیشتر خواهد شد و کم ارزهای فیات مثل دلار، یورو و غیره از دور خارج می شوند، سرمایه گذاری ها شکل جدیدتری به خود خواهند گرفت و صرافی های فیزیکی و آنلاین ارزهای دیجیتالی نیز گسترده تر خواهند شد.

 

2- بیت کوین تا انتهای 2020 از مرز 1 میلیون دلار هم خواهد گذشت

 

پیش بینی شده تا انتهای سال 2020 ارزش هر بیت کوین از 1 میلیون دلار هم خواهد گذشت و ارزش سایر ارزهای دیجیتالی نیز افزایش پیدا خواهد کرد چرا که قابل اعتمادترین نوع ارز و سیستم مالی هستند. در کنار افزایش ارزش این نوع ارزها، تقاضای جهانی بیشتر شده و کم کم ارزهای فیات بی ارزش خواهند شد.

 

3- تمایل بیشتر افراد نسبت به ارز دیجیتال

 

در آینده افراد بیشتری با اطلاعات کامل یا ناقص به سمت ارزهای دیجیتال خواهند رفت همانطور که امروزه چندان اطلاعی از بورس و نحوه سرمایه گذاری با طلا ندارند ولی طلا می خرند در مورد ارزهای دیجیتالی نیز چنین اتفاقی رخ خواهد داد و جایگزین ارزهای فیات می شوند. در کنار این محبوبیت صرافی ارزهای دیجیتالی نیز جای بانک ها را خواهند گرفت و به گزینه اول مورد اعتماد مردم تبدیل خواهند شد.

ارز دیجیتال

در آینده‌ای نزدیک ارز دیجیتال پادشاه ارزهای معاملاتی خواهد شد

 

4- در 10 سال آینده ارزهای دیجیتالی وارد نهادهای دولتی خواهند شد

 

کشورهایی که دستورالعمل های کمیسیون بورس و اوراق بهادار یا SEC داشته باشند ارزهای دیجیتال را برای دولت های خود انتخاب خواهند کرد. در حال حاضر نهادهای دولتی در اکثر کشورهای دنیا داده پایگاه مجزایی دارد و هر نهاد وابسته به دیگری برای فرایندهای خود است که کاری بسیار زمانبر و خسته کننده شده است. وقتی فناوری بلاک چین گسترده تر از الان شود، مدیریت داده های مالی سریعتر و ساده تر خواهد شد.

لذا در طی 10 سال آینده رقابت بین رمز ارزها بیشتر خواهد شد تا به عنوان ارزهای قدرتمند وارد بدنه سازمان های دولتی و کشورها شوند. در حال حاضر کشور استونی فناوری بلاک چین به نام X-Road را وارد کرده که اعتبارات همه شهروندان در آن ذخیره می شود و در سایر کشورها نیز مراحل ابتدایی آن در حال استارت خوردن است.

 

5- ارز دیجیتال در آینده با اینترنت اشیاء یا (IoT Internet of Things) پیوند خواهد خورد

 

در حال حاضر اینترنت اشیاء وجود دارد و وقتی در آینده نزدیک با فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال ترکیب شود، شاهکاری در عرصه پیشرفت تکنولوژی رخ خواهد داد که نتیجه آن ایجاد بستری بسیار امن برای ارتباط بین دستگاه های IoT و با ثبات کردن سرمایه گذاری های میکرو برای دستگاه های هوشمند است. 

 

6- ظهور و گسترش روزافزون صرافی‌های قدرتمند ارز دیجیتال

 

علاقه‌مندان به تجارت وقتی پیشرفت عظیم در ارزش رمز ارزها را ببینند تمایل به معامله و تجارت از طریق صرافی های ارز دیجیتال پیدا خواهند کرد و با توجه به ظهور ارزهای دیجیتالی جدید در آینده ای نزدیک و افزایش ارزش ارزهای فعلی، معاملات محدود به یک نوع ارز دیجیتال نخواهد شد.

پیش بینی می شود که در کنار بیت کوین، ریپِل، اتریوم، لایت کوین و استِلار (Stellar) آینده بسیار درخشانی خواهند داشت و اکثر صرافی های ارز دیجیتال به سمت افزایش خدمات خود در این حوزه ها خواهند بود که در این زمینه صرافی ارز دیجیتال چنج پاندا گسترده ترین خدمات را در چشم انداز فعالیت خود دارد.

جایگزین شدن ارز دیجیتال به جای ارز فیات

آینده شاهد جایگزین شدن ارز دیجیتال به جای ارز فیات خواهد بود

 

7- صنایع مالی و بانکی مختل خواهند شد

 

بلاک چین و رمز ارزها باعث خواهند شد تا در آینده سیستم های بانکی آنها را بپذیرند و در نتیجه:

- مردم بجای افتتاح حساب بانکی، حساب ارز دیجیتال در صرافی های این نوع ارزها باز خواهند کرد

- صرافی های ارز فیات به صرافی های رمز ارزها تغییر کاربری خواهند داد

- کارت های اعتباری ارزهای دیجیتالی خیلی رایج خواهند شد

- از طریق دستگاه های خودپرداز نیز امکان برداشت و انتقال ارزهای دیجیتالی وجود خواهد داشت

- بانک ها به جای دادن وام با ارز فیات، وام با ارزهای دیجیتال داده خواهد داشت

 

8- ارسال مبالغ بسیار سریع و حذف سیستم بروکراسی

 

با توجه به اینکه سیستم ارز دیجیتال غیرمتمرکز است وابسته به هیچ نهاد یا سازمانی است و لذا شما علاوه بر اینکه ارسال پول و حواله ها به سایر افراد در کشورهای دیگر نهایتا 5 ثانیه طول خواهد کشید، سیستم بروکراسی و کاغذ بازی هم حذف خواهد شد.

توجه داشته باشید که در کنار پیش بینی های انجام شده در مورد رمز ارزها و پیشنهاداتی که در مورد سرمایه گذاری بر روی آنها از همین الان انجام می گیرد باید دقت کافی داشته باشید که کدام صرافی را انتخاب می کنید که در عین اعمال کارمزدهای کم، امنیت و سرعت بالایی هم داشته باشد چرا که انتخاب این نوع ارزها باید در کنار انتخاب صحیح صرافی ارز دیجیتال باشد. 

صرافی چنج پاندا با آگاهی از ترند و گرایش جهانی به سمت این نوع ارزها با جدیت تمام در مسیر پیشرفت و ارائه خدمات قدم گذاشته و در آینده که این ارزها بر دنیا و تمامی سیستم ها تسلط کامل داشته باشند، بهترین و جامع ترین خدمات را ارائه خواهد داد و نه تنها در زمان کنونی بلکه در آینده نیز با ارائه خدمات گسترده و کارمزدهای پایین و امنیت بسیار بالا رضایت شما را جلب خواهد کرد.

آینده ارز دیجیتال

آینده ارز دیجیتال بسیار روشن است

منابع:

1- https://readwrite.com/2019/08/05/10-fabulous-predictions-for-the-future-of-cryptocurrencies

2- https://aboutmanchester.co.uk/what-is-the-future-of-cryptocurrency-going-to-look-like

3- https://www.investopedia.com/articles/forex/091013/future-cryptocurrency.asp

4- https://online.stanford.edu/future-for-cryptocurrency  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://