راهنمای صفر تا صد فروش اتریوم

راهنمای صفر تا صد فروش اتریوم
1399/09/16
| 2431

در صورتیکه از طریق خرید توکن یا استخراج، مقداری اتر بدست آورده باشید احیاناً بعد از مدتی قصد دارید زمانی که قیمت فروش خوبی پیدا کرد به فروش اتریوم بپردازید. البته باید خدمت شما عرض کنیم که اتریوم در حال حاضر بعد از بیت کوین دومین ارز دیجیتالی قدرتمند در دنیا محسوب می‌شود پس دست روی ارز دیجیتالی بسیار خوبی گذاشته‌اید. 

روش کلی خرید و فروش اتریوم از طریق صرافی‌های معتبری است که از این ارز دیجیتالی پشتیبانی می-کنند و این قابلیت را دارند که هم آنها را به ارزهای فیات یا بدون پشتوانه تبدیل کرد و هم اینکه بتوان اتریوم را به ارز دیجیتالی دیگری تبدیل نمود.

 

فاکتورهایی که قبل از فروش اتریوم باید در نظر داشت

 

چنانچه نسبت به فروش اتریوم خود مصمم هستید ابتدا توصیه می‌کنیم عجله نکنید، نکاتی که در این بخش گفته شده را حتما مطالعه کنید تا پس از آن به سراغ پروسه فروش برویم.

1- کارمزد معاملات: کارمزد یا مالیات معاملاتی که در خرید و فروش ارزهای دیجیتالی از افراد دریافت می‌شود بین صرافی‌های مختلف متفاوت است که خود بستگی به سرعت انتقال، مقدار خرید و فروش، متد و غیره دارد. و اینکه حتما چک کنید که آیا کارمزد گفته شده برای فروشنده و خریدار یکسان است یا خیر.

2- کارمزدها و شیوه‌های برداشت از حساب: موقع انتخاب یک پلتفرم برای فروش اتریوم، حتما کارمزدهای برداشت از حساب خود در صرافی را چک کنید، ضمن اینکه روش‌های مختلف برداشت از حساب را نیز چک کرده و اینکه چقدر طول می‌کشد تا این تراکنش انجام شود.

3- محدودیت معاملاتی: آیا صرافی مورد نظر مقادیر حداقلی و حداکثری در مورد فروش اتریوم تعیین کرده است؟ آیا محدودیت برداشت روزانه دارید یا خیر؟

4- نوع پلتفرمی که استفاده خواهید کرد: آیا قصد دارید از صرافی متمرکز استفاده کنید که کار با آن راحت‌تر است یا صرافی غیرمتمرکز که معمولا امنیت بیشتری دارند؟ آیا تمایل دارید به صرافی‌های عامل شخص ثالث اعتماد کنید یا در معامله نظیر به نظیر شرکت کنید که مستقیماً شما را به کاربران دیگر وصل می‌شود تا به فروش اتریوم بپردازید؟

5- تایید ID: برخی صرافی‌ها از شما می‌خواهند که اطلاعات شخصی خود را وارد کنید تا تأیید شود و برخی صرافی‌های دیگر هم نیازی به آن ندارند که برای افرادی که به امنیت اطلاعات خود خیلی حساس هستند گزینه‌ی عالی است.

6- پشتیبانی از مشتریان: حتماً در انتخاب صرافی برای فروش اتریوم در نظر داشته باشید که چطور می‌توانید با تیم پشتیبانی مشتریان در تماس باشید و اینکه آیا خدمات خوبی ارائه می‌دهند و پاسخگویی سریعی دارند یا خیر. در این شرایط خیالتان از بابت برخی مسائل راحت می‌شود.

فروش اتریوم

صرافی چنج پاندا، همراه اول امن شما در فروش اتریوم

روش‌های فروش اتریوم

 

به طور کلی فروش اتریوم به دو طریق ممکن صورت می‌گیرد که بستگی به هدف شما دارد:

فروش اتریوم به منظور تبدیل آن به ارز فیات مثل دلار، یورو و غیره

فروش اتریوم به منظور تبدیل آن به یک ارز دیجیتالی دیگر مثل بیت کوین (BTC) و غیره

توجه داشته باشید که در حال حاضر صرافی چنج پاندا معتبرترین و بهترین صرافی داخلی است که تمامی تراکنش‌ها و معاملات شما با حداکثر سرعت، نهایت امنیت و با کمترین میزان کارمزد یا مالیات صورت می‌پذیرد. ضمناً در این صرافی می‌توانید ارز دیجیتالی اتریوم خود را به ریال تبدیل کنید یعنی فروش اتریوم به ریال میسر است.

 

مراحل فروش اتریوم و تبدیل آن به یک ارز رایج فیات

 

1- ثبت نام در صرافی چنج پاندا: ابتدا باید در صرافی ثبت نام کنید که از اتریوم پشتیبانی کرده و همچنین امکان فروش اتریوم به ریال هم وجود دارد. سپس وارد مراحل ثبت نام شده و با وارد کردن آدرس ایمیل و پسورد و برخی اطلاعات دیگر و تأیید هویت به فعال کردن احراز هویت 2 عاملی یا 2FA بپردازید.

2- انتقال اتریوم به حساب کاربری: در این مرحله باید برای فروش اتریوم، ابتدا میزان سپرده اتریوم خود را به کیف پول صرافی منتقل کنید که ارتباط با اتریوم دارد و سپس از آدرس کیف پول خود برای انتقال توکن‌ها از کیف پول خارجی خود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر کاربری صرافی Coinbase را انتخاب کرده باشد در این مرحله باید به تب Wallets برود و کیف پول اتریوم را انتخاب کرده و روی گزینه Generate Deposit Address کلیک کند تا آدرس این کیف پول برای انتقال اتریوم به شما داده شود.

3- فروش اتریوم: پس از اینکه اتریوم را انتقال دادید به بخش خرید و فروش و معامله بروید و جفت ارزی که مایل هستید را انتخاب کنید، مثلا اتریوم به ریال و سپس مقدار اتریوم را مشخص کنید مثل یک ETH. 

4- برداشت پول: پس از اتمام فروش، کافیست حساب بانکی خود را به کیف پول متصل کنید تا معادل ریالی حاصل از فروش ارز دیجیتالی را به حساب بانکی منتقل کنید.
مراحل فروش اتریوم و تبدیل آن به یک ارز دیجیتالی دیگر:

1- ثبت نام در صرافی مورد نظر: چنانچه قصد دارید از صرافی چنج پاندا استفاده کنید که نیازی به انجام این مرحله ندارید چرا که قبلا حساب کاربری ایجاد کرده‌اید در غیر این صورت مرحله 1 از آموزش قبلی را مطالعه کنید.

2- انتقال اتریوم: در این مرحله نیز قبل از فروش اتریوم باید ابتدا توکن‌های اتری که قصد فروش آنها را دارید به کیف پول صرافی منتقل کنید که از طریق همان آدرس کیف پولی است که توضیح دادیم.

3- فروش اتریوم: در این مرحله برای فروش باید دقت کنید که تبدیل اتریوم به بیت کوین و یا ارز دیجیتالی مدنظر خود را انتخاب کرده و سپس مقدار مورد نظر را وارد کنید.

4- انتقال ارز دیجیتالی جدید به کیف پول ایمن خارجی: اکنون که ارز دیجیتالی جدیدی مثل بیت کوین در اختیار دارید می‌توانید برای امنیت بیشتر و اطمینان خاطر خودتان آنها را به یک کیف پول امن خارجی منتقل کنید که قبلا تمامی انواع کیف پول‌های اتریوم به همراه مزایا و معایب هر کدام را توضیح داده‌ایم.

صرافی چنج پاندا از معتبرترین و ایمن‌ترین صرافی‌های داخلی برای خرید و فروش اتریوم است که با خیالی راحت و بدون نگرانی بابت نحوه برقراری ارتباط و کار کردن با صرافی‌های خارجی و یا مسائل امنیتی و نرخ کارمزد معاملاتی از آن استفاده کنید و به هر طریق که مایل بودید به فروش اتریوم بپردازید. 

فروش اتریوم از طریق صرافی چنج پاندا

فروش اتریوم به دو طریق از طریق صرافی چنج پاندا امکان پذیر است

منابع:

1- https://www.finder.com/how-to-sell-ethereum

2- https://cointelegraph.com/ethereum-for-beginners/how-to-sell-ethereum-guide-for-beginners  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://