راهنمای صفر تا صد خرید اتریوم

راهنمای صفر تا صد خرید اتریوم
1399/09/15
| 2405

خیلی از افراد از ما سؤال می‌کنند که برای خرید اتریوم دقیقاً باید از کجا شروع کنند؟ چطور این کار را انجام دهند؟ فرض کنید شما پول یا ارز خارجی مثل دلار و یورو در اختیار دارید و می‌خواهید آن را معامله کرده و سپس پس از تبدیل آن را به حساب بانکی خود بریزید. ابتدا به صرافی مراجعه می‌کنید، پولی که در اختیار دارید را داده و سپس ارز مورد نظر را دریافت می‌کنید یا درخواست می‌کنید مستقیماً آن را به حساب بانکی شما واریز کند. دقیقاً برای ارز دیجیتالی اتریوم هم باید همین کار را بکنید.

یعنی وقتی می‌خواهید برای خرید اتریوم اقدام کنید باید به صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید چون اتریوم یک نوع ارز دیجیتال است اما همین ابتدای کار یک تفاوت بزرگ دیده می‌شود و آن هم اینکه صرافی ارز دیجیتال یک وب سایت یا برنامه است که بر روی کامپیوتر و گوشی قابل نصب است و به شکل فیزیکی نیاز به مراجعه حضوری نیست. سپس به کمک صرافی که ارز داخلی ریال را به رسمیت شناخته اتریوم می‌خرید و آن را به حساب بانکی خود منتقل می‌کنید اما در این مرحله هم با یک تفاوت بزرگ و مهم دیگر برخورد خواهید کرد.

حساب بانکی ارزهای دیجیتالی مثل اتریوم متفاوت است و شما نیاز به استفاده از کیف پول ارز دیجیتال که در اینجا کیف پول اتریوم است خواهید داشت تا بتوانید برای خرید اتریوم اقدام کنید چون بالاخره باید اتریوم را در یک جایی کاملا امن و مخصوص به خود نگهداری کنید. در مطالب قبلی در مورد آموزش نصب و راهنمای استفاده و همچنین مقایسه انواع کیف پول اتریوم به همراه مزایا و معایب صحبت کرده‌ایم که می‌توانید از این مقالات استفاده کنید.

بهترین شیوه خرید اتریوم
بهترین شیوه خرید اتریوم انتخاب صرافی معتبر داخلی، چنج پانداست

 

به عنوان یک ایرانی چه راه‌هایی برای خرید اتریوم پیش روی ماست؟

 

به دلیل تحریم‌ها متأسفانه استفاده مستقیم و خرید و فروش اتریوم آن با تمامی صرافی‌های خارجی وجود ندارد و حتی اگر با تغییر IP نیز حساب کاربری بسازید و وارد شوید چون در هر بار IP تغییر می کند احتمالاً مسدود شدن و از دست رفتن کل پول شما وجود دارد پس چکار کنیم؟ صرافی ارز دیجیتالی معتبر داخلی را انتخاب کنید.

بهترین سایت در حال حاضر که امنیت آن تضمین شده باشد و تمام اطلاعات کاربری شما مخصوصاً که کلید خصوصی کاملاً ایمن و محفوظ باشد و به هیچ وجه امکان سوء استفاده و هک در آن وجود ندارد صرافی چنج پانداست که به کمک آن هم خیلی سریع ارز مورد نظر را با ریال ایران و کارت بانکی خود بخرید و بفروشید و هم با کمترین کارمزد تراکنش خود را انجام دهید. با یک مقایسه چند دقیقه‌ای متوجه خواهید شد که صرافی چنج پاندا کمترین کارمزد تراکنش را در بین صرافی‌های معتبر داخلی برای خرید اتریوم دارد.

اما برویم سراغ اصل مطلب؛ سه راه کلی برای خرید اتریوم پیش روی شما عزیزان وجود دارد که ابتدا دو مورد را بررسی می‌کنیم و سپس به این می‌پردازیم که چطور در صرافی چنج پاندا اتریوم بخرید:

1- از وب سایت صرافی ایرانی چنج پاندا استفاده کنید؛ با ریال و کارت بانکی خرید و فروش کنید

2- از وب سایت صرافی خارجی استفاده کنید و با تتر و بیت کوین و غیره به خرید اتریوم بپردازید

3- از وب سایت صرافی خارجی و به کمک حساب بین‌المللی حاوی دلار و غیره، خرید اتریوم انجام دهید

روش دوم: در خرید اتریوم به این شیوه و شرایطی که بیت کوین و تتر داشته باشید باید به یک صرافی بی‌ المللی معتبر مثل بایننس مراجعه کنید و از طریق آن به خرید اتریوم بپردازید که در واقع آنها را به یکدیگر تبدیل کرده‌اید. این کار را زمانی انجام دهید که خرید اتر در صرافی داخلی بسیار پر هزینه باشد یا نداشته باشد و هم دائما قصد داشته باشید به معامله بپردازید، البته ریسک مسدود شدن حساب کاربری خود را نیز بپذیرید چون با IP ایران تحریم هستیم.

روش سوم: در این روش باید یک کارت اعتباری بخرید که در آن مقدار مشخصی دلار یا یورو و غیره وجود دارد سپس به خرید اتریوم بپردازید که چندان منطقی نیست چرا که هزینه خرید این کارت‌های اعتباری از سایت‌های داخلی پرهزینه است و باید سهمی هم به سایت بدهید.

 

روش اول و پیشنهادی چنج پاندا:

 

بهترین روش برای خرید اتریوم همان استفاده از صرافی داخلی معتبر است. اما چطور بخریم؟ ابتدا یک کیف پول بسازید که قبلا در مورد کیف پول اتریوم کاملا توضیح داده‌ایم. سپس در سایت چنج پاندا، یک حساب کاربری بسازید و اطلاعات خود را وارد کرده و احراز هویت نیز انجام دهید تا مطمئن شویم شخصی به جز شما قصد خرید اتریوم و یا فروش آن را ندارد.

بعد از اینکه حساب کاربری خود را ساختید وارد بخش مربوطه برای خرید و فروش ارز دیجیتالی شده، اتریوم را انتخاب کنید و سپس مقداری که قصد خرید دارید را هم مشخص کنید (توجه داشته باشید که هر مقداری قابل خریداری است مثلاً 0.01 اتر)، سپس فاکتور صادر شده را تأیید نموده و پس از واریز وجه بین 2 تا 10 دقیقه منتظر بمانید تا تراکنش شما تأیید شده و اتر خریداری شده وارد کیف پول اتریوم گردد.

توجه داشته باشید که برای خرید اتریوم حتماً از کیف پول اتریوم باید استفاده کنید در غیر این صورت هرچقدر ارز دیجیتالی خریده باشید از دست خواهد رفت و اصطلاحاً در شبکه گم خواهد شد.

 

چرا قیمت خرید اتریوم و فروش آن متغیر است؟

 

با توجه به اینکه ارزهای دیجیتالی مثل اتریوم، غیر متمرکز یا Decentralized هستند و تحت نظارت هیچ نهاد خصوصی و دولتی نیستند پس هیچ تصمیم‌گیری سیاسی و اقتصادی روی آنها اثرگذار نیست اما فاکتورهای مخصوصی وجود دارند که در تعیین قیمت خرید اتریوم و فروش آن اثرگذار است مثلاً:

- عرضه و تقاضا: به هر میزان مقدار عرضه و تقاضای خرید اتریوم و فروش در شبکه بیشتر بوده و افراد بیشتری فعالیت داشته باشند قطعاً تأثیرگذار خواهد بود.

- گم شدن اتر: با اینکه هیچ سقفی برای عرضه اتر وجود ندارد اما گم شدن‌های بی دلیل این ارز دیجیتالی مثل مواقعی که آدرس کیف پولی را وارد می‌کنید که سازگار با ارز دیجیتالی انتخابی نیست باعث گم شدن آن می‌شود.

- شایعات: اخبار و شایعات بی‌اساس مثل انتشار خبر فوت ویتالیک بوترین، موسس اتریوم، در یک روز، 20% ارزش آن را کاهش داد.


برای خرید اتریوم دیر نشده؟

 

اتریوم پروژه‌ای که جا برای پیشرفت، زیاد دارد و اگر هدف سازندگان آن که دستیابی به یک کامپیوتر جهانی محقق شود که مجموعه معاملاتی بدون مرز و بدون نیاز به اعتماد کردن در کسری از ثانیه در هر جای دنیا در آن اتفاق می‌افتد، قطعاً برای خرید اتریوم و سرمایه‌گذاری در آن دیر نشده است.

اتریوم هم اکنون دومین ارز دیجیتالی بسیار معتبر پس از بیت کوین در دنیاست و ارزش آن شیب صعودی دارد اما پیش‌بینی هر ارز دیجیتالی برای 10 تا 15 سال آینده بسیار سخت است. با این حال هنوز فرصت زیادی مانده و با خرید اتریوم سرمایه‌گذاری خود را شروع کنید.

راهنمای صفر تا صد خرید اتریوم

خرید اتریوم از طریق بستر امن صرافی چنج پاندا

منابع:

1- https://cointelegraph.com/ethereum-for-beginners/how-to-buy-ethereum

2-https://blog.coinnik.com/how-to-trade-ethereum

3-https://xc98.cash/blog/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%88%D9%85-%D8%A8%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%85  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://