راهنمای گام به گام استفاده از کیف پول Mist اتریوم

راهنمای گام به گام استفاده از کیف پول Mist اتریوم
1399/09/15
| 2325

همانطور که از سری مطالب قبلی ارز دیجیتالی اتریوم به یاد دارید به معرفی انواع کیف پول اتریوم پرداختیم و مشخص کردیم که کیف پول Mist اتریوم تنها کیف پول رسمی و بسیار معتبر اتریوم است که توسط سازندگان این شبکه ارز دیجیتالی ساخته شده است و لذا نیازی به نگرانی در مورد امنیت آن نیست و در مورد آپدیت‌های بهبود قابلیت‌ها می‌توانید کاملاً مطمئن باشید که پشتیبانی کاملی از آن خواهید داشت.

کیف پول Mist اتریوم با طراحی منحصر بفرد خود و بهبود رابط کاربری، به افراد امکان کنترل کامل بر روی سرمایه‌ی خود را داده، ضمن اینکه ثبت نام آن مستقیم است و نیازی به ثبت اطلاعات شخصی ندارید. کیف پول Mist  اتریوم برای نگهداری سایر توکن‌هایی که توسط اتریوم پوشش داده می‌شوند هم کاربرد دارد و بیش از 16 زبان زنده دنیا را پشتیبانی می‌کند.

کیف پول Mist اتریوم را می‌توان بر روی تمامی سیستم عامل‌های نسخه دسکتاپ نصب کرد، اما اگر حتما می‌خواهید کیف پول اتریوم را بر روی موبایل استفاده کنید نسخه‌های متامسک و Trust Wallet نیز رقیبان خوبی برای این کیف پول هستند. با این حال در این مطلب به آموزش گام به گام کیف پول Mist اتریوم خواهیم پرداخت که با توجه به قابلیت‌های گفته شده و رسمی بودن آن، گزینه‌ی عالی به شمار می‌رود.

آموزش گام به گام کیف پول Mist

آموزش گام به گام کیف پول Mist اتریوم به همراه دلایل انتخاب آن

مراحل نصب کیف پول Mist اتریوم

 

کیف پول Mist اتریوم در نسخه‌های ویندوز (32 و 64 بیت)، مک و لینوکس (32 و 64 بیت) برای دانلود وجود دارد.

1- به سایت https://github.com/ethereum/mist/releases رفته و در بخش ابتدای سایت آخرین ورژن منتشر شده از این کیف پول را مشاهده می‌کنید که در زمان نگارش این مطلب 0.11.1 است و در بخش زیرین آن یعنی Assets ورژن‌های مختلف را مشاهده خواهید کرد. 

2- سپس با کلیک بر روی نسخه مناسب، پنجره جدیدی باز خواهد شد که به شما اطلاعات امنیتی مهمی را خواهد گفت تا مسئولیت حفاظت اطلاعات را بپذیرید چرا که گفتیم می‌توانید اطلاعات را بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید و اگر کامپیوتر شما هک شود یا اطلاعات آن از بین برود مسئولیت آن بر عهده شخص شماست. در این مرحله بر روی Sure I UNDERSTAND AND AGREE کلیک کنید.

کیف پول Mist اتریوم
 

3- پس از اتمام دانلود، فرمت نصب کننده یا installer کیف پول Mist اتریوم را اجرا کنید. طبق معمول هر نصبی با شرایط و ضوابط موافقت کرده و فولدر محل نصب را انتخاب کنید. ضمناً توجه داشته باشید که به اندازه‌ی مقدار گفته شده باید فضای کافی داشته باشید.

کیف پول Mist اتریوم

4- کیف پول Mist اتریوم را اجرا کنید. کمی صبر کنید تا مقداری به آپدیت هسته مرکزی نرم افزار بپردازد و سپس از شما می‌پرسد که کدام بلاک چین را می‌خواهید استفاده کنید و شما Main Network را انتخاب کنید.

نرم افزار کیف پول Mist اتریوم

5- در این مرحله در صورتی که قبلا نرم افزار کیف پول Mist اتریوم را نصب کرده باشید می‌توانید فایل آن را در قسمت کادر مانندی که مشخص شده قرار دهید در غیر این صورت این مرحله را Skip کنید تا اتریوم کیف پول میست جدیدی برای شما درست کند.

اتریوم کیف پول میست

6- در این مرحله در شرایطی که کیف پول جدیدی ساخته باشید باید رمز عبور تعیین کنید.

کیف پول Mist اتریوم

7- در این مرحله منتظر بمانید تا کیف پول Mist اتریوم شروع به دانلود بلاک چین کند که شاید چندین ساعت طول بکشد. در این مدت می‌توانید متن‌های آموزشی که اتریوم برای شما نشان می‌دهد (از طریق LEARN THIS RECIPE) را بخوانید تا زمان بگذرد.

کیف پول Mist اتریوم

8- در صورتی که مایل نیستید تا برای دانلود شدن کل بلاک چین صبر کنید می‌توانید این مرحله را رد کنید تا در دفعات بعدی اجرای برنامه از جایی که قطع شده شروع به دانلود کند.

کیف پول Mist اتریوم


دریافت اتر یا توکن از کیف پول میست اتریوم چگونه است؟

 

کیف پول Mist اتریوم نیز همانند هر کیف پول ارز دیجیتالی دیگر برای دریافت اتر یا توکن نیازی نیست که همیشه باز باشد بلکه بلاک چین اتریوم دفتر کلی از هر تراکنشی را نگه می‌دارد که به کیف پول شما وارد شده باشد.

برای اینکه آدرس کیف پول عمومی بسازید یا آن را پیدا کنید مراحل زیر را باید طی کنید:


1- ابتدا برنامه کیف پول Mist اتریوم را باز کرده و بر روی بخش Accounts Overview کلیک کنید.

کیف پول Mist اتریوم

2- بر روی اکانتی که مایل هستید آدرس عمومی دریافت کنید کلیک کنید. 

برنامه کیف پول Mist اتریوم

3- آدرس عمومی یک رشته کاراکتر است که با 0x شروع می‌شود. برای اینکه از کسی اتر یا توکن دریافت کنید باید به این آدرس واریز کند. دقیقاً مشابه با شماره حساب بانکی وقتی اتر خریداری می‌کنید این آدرس را می‌دهید تا به این حساب واریز شود. در نظر داشته باشید که کلید خصوصی برای ورود به حساب است و به هیچ وجه نباید در اختیار کسی قرار گیرد.

کیف پول Mist اتریوم


چطور از طریق کیف پول Mist اتریوم برای کسی اتر بفرستیم؟

 

1- نرم افزار میست را اجرا کرده و از کیف پولی که مایل هستید اتر ارسال کنید آن را انتخاب نمایید.

کیف پول Mist اتریوم

2-  گزینه‌ی Send را بزنید.

ارسال اتر از طریق کیف پول Mist اتریوم

3- اطلاعات فرد گیرنده را در قسمت To وارد کنید، دقیقا مشابه وقتی که می‌خواهید اتر دریافت کنید و باید آدرس کیف پول عمومی را به فرد فرستنده بدهید دقیقا الان برعکس است. در قسمت AMOUNT مقداری که قصد واریز کردن دارید را مشخص کنید.

واریز اتریوم

4- در این بخش مشخص می‌کنید که در عرض چند ثانیه تراکنش انجام شود. به هر میزان که زمان آن کمتر باشد مقدار بیشتری اتریوم بابت انجام تراکنش خواهید پرداخت که در قسمت TOTAL مجموع اتریومی که قصد واریز دارید به همراه اتریومی که بابت ارسال باید بپردازید را نشان می‌دهد. در این قسمت نوشته شده که 0.00042 اتر بابت انجام تراکنش در طی 30 ثانیه خواهید پرداخت که با مبلغ 0.234856 اتریوم ارسالی جمع زده خواهد شد.

کیف پول Mist اتریوم

5- در این بخش کادر محاوره‌ای باز خواهد شد که برای ارسال تراکنش باید رمز عبور خود را که در مراحل راه اندازی مشخص کردید وارد کنید و سپس SEND TRANSACTION را بزنید.

کیف پول Mist اتریوم


توجه داشته باشید که از طریق کیف پول Mist اتریوم می‌توانید توکن هم دریافت کرده و واریز کنید اما به دلیل پیچیدگی بیش از حد فرایند نرم افزار MyEtherWallet را پیشنهاد می‌کنیم که رابط کاربری بسیار راحت‌تری برای انجام این کار دارد. 

ضمناً توجه داشته باشید که کیف پول Mist اتریوم از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و افراد حرفه‌ای برای انتقال توکن آن را ترجیح می‌دهند، اما به دلیل پیچیدگی فرایند برای افراد مبتدی گزینه مناسبی نیست.

کیف پول Mist اتریوم نسخه رسمی کیف پول ارز دیجیتالی Ethereum

کیف پول Mist اتریوم نسخه رسمی کیف پول ارز دیجیتالی Ethereum

منابع:

1- https://github.com/ethereum/mist/releases

2- https://medium.com/@attores/step-by-step-guide-getting-started-with-ethereum-mist-wallet-772a3cc99af4

3- https://www.chainbits.com/wallets/how-to-use-ethereum-mist-wallet

4- https://www.cryptowisser.com/wallet/ethereum-mist-wallet

5- https://coinswitch.co/news/ethereum-mist-wallet-step-by-step-beginners-guide

6- https://arzdigital.com/ethereum-for-beginners-ethereum-wallets  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://