معرفی بهترین انواع کیف پول اتریوم: آپدیت 2020

معرفی بهترین انواع کیف پول اتریوم: آپدیت 2020
1399/09/12
| 2301

در مباحث قبلی به طور کامل با ارز دیجیتالی اتریوم و کاربردهای آن آشنا شدید. اکنون در ادامه مباحث قبلی قصد داریم به معرفی انواع کیف پول اتریوم بپردازیم و سپس در مطالب بعدی به مزایا و معایب هر کدام و سپس آموزش ساخت حساب کاربری بهترین کیف پول اتریوم را توضیح خواهیم داد.

اما قبل از اینکه انواع کیف پول اتریوم را معرفی کنیم ابتدا لازم است تا با مفهوم آن آشنا شوید. درست مانند پول فیزیکی و یا دیجیتالی رایج مثل ریال که نیاز به کیف پول و حساب بانکی برای نگهداری آن هست، ارز دیجیتالی اتریوم نیز بسته به انتخاب و شرایط نیاز به یکی از انواع کیف پول اتریوم به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری دارد تا بتوان آن را نگهداری کرد و در مواقع لزوم بتوان آن را مبادله نمود و سرمایه گذاری کرد.

در هنگام انتخاب یکی از انواع کیف پول اتریوم باید ویژگی‌های زیر را در ذهن داشته باشید تا براساس آن تصمیم بگیرید:

1-امکان کنترل کلید خصوصی

2- رابط کاربری بسیار خوب و ساده‌ای داشته باشد تا افراد مبتدی نیز مشکلی نداشته باشند

3- پشتیبانی قدرتمند برای بهبود معایب و پیشرفت ویژگی‌ها

4- امکان گرفتن نسخه پشتیبان و ریکاوری

5- سازگاری با تمامی سیستم عامل‌ها و یا حداقل با سیستم عامل محبوب و رایج مورد استفاده شما

6- سازگار با قرارداد هوشمند یا Small Contract

7- سازگاری با سایر ارزهای دیجیتال

8- امنیت بسیار زیاد مثل پشتیبانی از تایید دو مرحله‌ای، کدهای یکبار مصرف و غیره

کیف پول اتریوم

کیف پول اتریوم در نسخه‌های مختلف برای نگهداری اطلاعات و کلید خصوصی و مشاهده تراکنش‌ها

معرفی بهترین انواع کیف پول اتریوم

 

انواع کیف پول اتریوم در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرند که در هر دسته بهترین گزینه را مثال می‌زنیم تا در نهایت هر کدام را که مایل بودید استفاده کنید.


1-ورژن کیف پول سخت افزاری اتریوم


این مدل از انواع کیف پول اتریوم دارای چندین گزینه برای انتخاب است که ما برحسب تجربه و ویژگی‌های گفته شده مدل Ledger Nano S را پیشنهاد می‌کنیم که اتفاقاً قیمت مناسبی هم دارد. سازگار با انواع ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و لایت کوین نیز هست.

قابلیت جالب این کیف پول اتریوم این است که صفحه نمایش لمسی بر روی آن قرار گرفته که با لمس صفحه تراکنش‌ها با ریز جزئیات نشان داده می‌شوند و امنیت بالای آن خیال مشتریان را راحت کرده است.

2- ورژن دسکتاپ از انواع کیف پول اتریوم

 

منظور از کیف پول دسکتاپ یعنی اینکه می‌توانید این نوع کیف پول را به شکل نرم افزاری بر روی کامپیوتر و لپ تاپ نصب کنید که در زمینه انواع کیف پول اتریوم در نسخه دسکتاپ نیز گزینه‌های زیادی وجود دارند که ما کیف پول Mist را پیشنهاد می‌کنیم.

میست از انواع کیف پول اتریوم نسخه رومیزی است که خود شرکت اتریوم آن را ساخته و عرضه کرده است. رابط کاربری بسیار راحت و به دور از هرگونه پیچیدگی دارد و هیچ‌گونه مراحل ثبت نامی خاصی نیز ندارد و لذا ملزم به واردسازی اطلاعات شخصی نیستید و به صورت پرتابل می‌توان آن را نصب نمود. بر روی تمامی سیستم عامل‌ها نیز قابل نصب است. ضمنا با داشتن قابلیت ShapeShift تمامی ارزها را می‌توان تبدیل کرد.

3- نسخه آنلاین انواع کیف پول اتریوم

 

یکی دیگر از انواع کیف پول اتریوم نسخه آنلاین است و همانطور که از اسم آن مشخص است یعنی باید برای استفاده از آن دائما به اینترنت متصل باشید که از طریق وب نیز می‌توان آن را کنترل کرد. در این بین ما کیف پول MyEtherWallet را پیشنهاد می‌کنیم و برای آن دلیل داریم. در بین انواع کیف پول اتریوم نسخه آنلاین تنها این کیف پول است که هم می‌توانید کلیدهای خصوصی را در سیستم خود ذخیره کنید و کاری به سرورهای برنامه نداشته باشید و هم اینکه از طریق آن کیف پول سخت افزاری لِجِر را هم کنترل کنید.

ضمناً مراحل ثبت نامی خاصی نداشته و اطلاعات شخصی را وارد نمی‌کنید. ضمناً با گوگل کروم نیز سازگار بوده و قرارداد هوشمند نیز به وسیله‌ی آن قابل کنترل بوده و می‌توان مدیریت کرد.

4- نسخه مالتی پلتفرم انواع کیف پول اتریوم

 

در بین انواع کیف پول اتریوم نسخه‌های مالتی پلتفرم نیز محبوبیت زیادی دارند چرا که می‌توان از آنها بر روی گوشی هوشمند، کامپیوتر خانگی و لپ تاپ و وب نیز استفاده کرد و به همین دلیل به آن چند منظوره یا مالتی پلتفرم گفته‌اند. از بین انواع کیف پول اتریوم در این دسته، Guarda را پیشنهاد می‌کنیم.

دلیل پیشنهاد ما این است که علاوه بر قابلیت شاخص و متمایز کننده گفته شده، نیاز به سرور بیرونی برای ذخیره سازی اطلاعات و کلیدهای خصوصی ندارید و می‌توانید از سیستم خود استفاده کنید که به این انواع کیف پول اتریوم، non-custodial هم می‌گویند. 

رابط کاربری به حدی عالی طراحی شده که با کمترین آشنایی با نرم افزار هم می‌توان با آن کار کرد، ضمن اینکه نصب آن مستقیم و بدون ذخیره سازی و درج اطلاعات شخصی است. خبر خوش دیگر در مورد آن پشتیبانی از سایر ارزهای دیجیتال مثل زی کش، بیت کوین و آلت کوین است که آن را در دسته‌ی بسیار محبوب انواع کیف پول اتریوم قرار داده است.

5- سخه کاغذی انواع کیف پول اتریوم

 

از انواع کیف پول اتریوم که عملکرد آنها به شکل آفلاین است و تا زمان انجام تراکنش و آنلاین شدن از طریق اینترنت نمی‌توان کاری انجام داد و از این حیث شبیه به کیف پول‌های سخت افزاری است اما هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. از انواع کیف پول اتریوم به شکل کاغذی می‌توان به نوع معروف ETHaddress اشاره کرد.

در این نوع امکان ذخیره سازی کلید خصوصی و عمومی به شکل پرینت شده وجود دارد و برای داشتن آن هیچ پولی پرداخت نمی‌کنید و کاملاً Free است. برای ثبت نام اطلاعات شخصی از شما خواسته نمی‌شود و می‌توانید بر روی کلید خصوصی رمز بگذارید.

در هر مورد از انواع کیف پول اتریوم گزینه‌های دیگری نیز وجود داشتند اما برحسب تجربه و فیدبک کاربران و همچنین ویژگی‌های نام برده شده ترجیح دادیم بهترین مورد را اشاره کنیم که نیاز به تست نداشته باشید. در هر صورت هر مورد از انواع کیف پول اتریوم مزایا و معایب خاص خود را دارد و در نهایت اینکه از کدام یک استفاده کنید کاملاً به نظر شخصی شما برمی‌گردد. در مطلب بعدی به مزایا و معایب انواع کیف پول اتریوم خواهیم پرداخت.

کیف پول اتریوم با قابلیت ذخیره‌سازی ارز دیجیتالی

کیف پول اتریوم با قابلیت ذخیره‌سازی ارز دیجیتالی اتریوم و حتی سایر ارزها به شیوه‌ای کاملاً امن و مطمئن

 

منابع:

1- https://www.dummies.com/personal-finance/different-types-of-ethereum-wallets

2- https://www.bourseiness.com/41674/ethereum-wallets

3- https://cointelegraph.com/ethereum-for-beginners/ethereum-wallets

4- https://arzdigital.com/top-ethereum-wallets

5- https://www.buybitcoinworldwide.com/ethereum/wallets

6-https://xc98.cash/blog/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D9%81-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%88%D9%85

7-https://isignal.ir/tutorial/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D9%81-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%88%D9%85-%D9%88-%D8%AA%D9%88%DA%A9%D9%86-erc20

8- https://www.ircryptocurrency.com/landing/the-best-ethereum-wallets-in-2020  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://