خرید و فروش اتریوم

خرید و فروش اتریوم
1399/09/11
| 2399

خرید و فروش اتریوم چگونه انجام می شود؟ پیش از اینکه بخواهیم به این موضوع بپردازیم این پرسش پیش خواهد آمد اتریوم چیست؟ برای آشنایی بیشتر با این ارز دیجیتال با ما همراه باشید.

اتریوم چیست؟

 

اتریوم در سال 2014 ساخته شده است و اهداف راه اندازی آن به صورت قابل ملاحظه ای با بیت کوین تفاوت دارد. هدف از تولید بیت کوین این بود که به عنوان جایگزین پول نقد باشد، اما هدف از تولید اتریوم با نشان اختصاری اتر (Ether)، تامین مالی قراردادهای همتا به همتا و توسعه ی برنامه ها به وجود آمده است. اتریوم و بیت کوین هر دو ارزهای دیجیتالی هستند که به روش های مختلفی عمل می کنند. یک سوال وجود دارد که آیا اتریوم به بیت کوین شبیه است پاسخ می تواند هم مثبت باشد هم منفی، در واقع کاربرد های Ethereum بسیار متفاوت است، این ارز دیجیتال به شکل یک بلاک چین توزیع شده ی عمومی عرضه شده است که طراحی آن برای اجرای کدهای برنامه نویسی و برنامه های غیر متمرکز ایجاد شده است. 

تاریخچه اتریوم

تاریخچه اتریوم

اتریوم توسط یک جوان برنامه نویس اهل کشور روسیه با نام ویتالیک باترین است. این ارز دیجیتال در اواخر سال 2013 راه اندازی شده و به شکل رسمی در ژانویه 2014 معرفی شد. در حقیقت دلیل ساخته شدن Ethereum این بود که بتواند کارهایی را که بیت کوین نتوانست انجام بدهد را انجام دهد. ممکن است این تصور پیش بیایید که این ارز دیجیتال به عنوان رقیب بیت کوین عرضه شده است اما در حقیقت هدف اصلی از ساخت این ارز دیجیتال به وجود آوردن یک محیط برای تبادلات مالی بود که بدون دخالت انسان انجام شود. اگر بخواهیم به زبان ساده تر این موضوع را بیان کنیم باید بگوییم که ارزهای اتر و اتر کلاسیک فقط برای کمک به اجرای پلتفرم Ethereum  به وجود آمده اند. 

ارز دیجیتالی اتریوم

 

در ادامه ی بحث خرید و فروش اتریوم به کاربرد های این ارز دیجیتال می پردازیم. در شبکه Ethereum دو مدل ارز وجود دارد. توکن شبکه اتریوم اتر (Ether) نامیده می شود که با علامت اختصاری ETH شناخته می شود کاربرد این ارز دیجیتال برای خدمات محاسباتی در شبکه Ethereum و پرداخت کارمزدها است. اتریوم کلاسیک که با علامت اختصاری ETC است که توسط بلاک چین جدا شده ای در نتیجه ی هاردفورک ایجاد شده است.

ماشین مجازی اتریوم چیست؟

ماشین مجازی اتریوم

EVM  یا ماشین مجازی Ethereum ، نرم افزاری که کاملا تورینگ بوده و قابلیت اجرا بر روی شبکه اتریوم را دارد. از ویژگی های این سیستم این است که علاوه بر زبان برنامه نویسی به هر اندازه زمان و حافظه که کاربر نیاز داشته باشد را در اختیار او قرار می دهد. این ماشین مجازی روند ایجاد برنامه های بلاک چین را بسیار ساده کرده است. دیگر نیازی نیست  برای هر برنامه یک بلاک چین بسازید  با استفاده از بلاک چین اتریوم می توانید برای صدها برنامه بهره بگیرید.

کاربرد اتریوم چیست؟

 

در حقیقت اتریوم به شکل غیر متمرکز به اجرای برنامه هایی مانند پوشش دادن و پشتیبانی تراکنش های قابل برنامه ریزی، همچنین انجام قراردادها و نرم افزارهای غیر مستقل بدون واسطه بدون دخالت انسان به فراهم کردن موقعیت ها برای گسترش و ساخت برنامه های غیر متمرکز می پردازد.

در واقع Ethereum نوعی ارز دیجیتال است که قابلیت این را دارد که تبادلات مالی را بدون نیاز به دخالت انسان به شکل مستقل انجام دهد. این عملکرد دقیقا برخلاف بیت کوین است که تنها در جهت انتقال ارز مورد استفاده قرار می گیرد. عملیات پرداخت Ethereum  از طریق اینترنت پرداخت می شود.

مزایای پلتفرم غیر متمرکز اتریوم چیست؟

 

اتریوم به عنوان یک ارز دیجیتال برنامه های غیر متمرکز خود را در بلاک چین اجرا کرده و این قابلیت را دارد که از تمام ویژگی های بلاک چین نهایت استفاده را ببرد.

از مزایایی این ارز دیجیتال می توانیم به غیر قابل تغییر بودن آن اشاره کنیم به این ترتیب که واسطه ها و افراد ثالث توانایی اعمال هیچ تغییراتی را در آن نخواهند داشت.

غیرقابل نفوذ و دستکاری: فعالیت برنامه ها توسط اجماع شبکه انجام می گیرد بنابراین امکان نفوذ به شبکه و سانسور یا حذف داده ها وجود نخواهد داشت. 

امنیت: اتریوم بدون نهاد مرکزی بوده و توسط رمز نگاری تضمین شده است. 

فناوری بلاک چین در اتریوم: معمولاً بیشتر شبکه ها برای تصمیم گیری نهایی به یک مرکز یا نهاد نیاز دارند که تابع آن باشند اما بلاک چین نوعی شبکه غیر متمرکز است که توانایی ایجاد توافق در کل شبکه را دارد. این فرایند بدون نظارت یا کنترل نهاد، مرکز یا فردی انجام می گیرد. 

خرید و فروش اتریوم در ایران چگونه انجام می‌شود؟

 

در واقع اتریوم به عنوان یکی از با ارزش ترین و قابل اعتماد ترین ارزهای دیجیتالی در دنیا محسوب می شود. این ارز دیجیتالی به عنوان رقیب اصلی بیت کوین شناخته می شود و توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. بعد از آشنایی افراد با این ارز دیجیتال و پی بردن به ارزش آن خرید و فروش اتریوم در حال حاضر چندین برابر شده است. برای خرید اتریوم در ایران می توانید به سایت چنچ پاندا مراجعه کنید برای ذخیره کردن این ارز دیجیتال نیاز به یک نرم افزار به نام کیف پول Wallet خواهید داشت این نرم افزار قابلیت نصب بر روی موبایل و کامپیوتر را خواهد داشت.

هر کیف پول اتریوم دارای یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی است. کلید عمومی به عنوان شماره حساب شما محسوب می شود که می توانید آن را برای دریافت اتریوم در اختیار دیگران قرار دهید. Private Key  یا کلید خصوصی به منزله ی همه کیف پول شما است و نباید آن را در اختیار هیچ فردی قار بدهید. کاربران با استفاده از کلید خصوصی این توانایی را دارند که مبلغ موجود داخل کیف پول را به کیف پول دیگری انتقال دهند. با توجه به اینکه ارزش این ارز دیجیتال به نسبت بیت کوین یک سوم است اما همچنان به عنوان یکی ارز ارزهای رمز پایه در دنیا شناخته می شود. در حال حاضر این ارز به عنوان یکی از ارزهای مرجع در ترید ارزهای دیجیتال محسوب می شود. 

منبع:

https://blockgeeks.com/guides/ethereum

https://ethereum.org/what-is-ethereum  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://