خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین
1399/09/11
| 1463

ممکن است واژه بیت کوین را شنیده باشید و بخواهید بدانید که معنای آن چیست و چه کاربردهایی دارد؟ بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک ارز دیجیتال و مجازی در دنیایی اینترنتی محسوب می شود که سال های اخیر مورد توجه علاقه مندان به ارزهای دیجیتالی قرار گرفته است. حال این پرسش ها بوجود خواهد آمد که این ارز دیجیتال از کجا می آید؟ آیا یک ارز قانونی است؟ از کجا باید آن را تهیه کنیم؟ نحوه خرید و فروش این ارز رمز نگاری شده چگونه است؟ چرا به دو ارز مختلف با نام بیت کوین و بیت کوین کش تقسیم می شود؟ برای آشنایی و پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

بیت کوین به عنوان اولین ارز رمز نگاری شده

 

لازم است در همین ابتدا بدانید که ارزهای رمز نگاری شده تنها یک سری کد کامپیوتری هستند که در خود ارزش پولی را نگه داری می کنند. این کدها توسط کامپیوترهایی با میزان توان و قدرت بالا و البته صرف انرژی به مقدار بسیار زیاد تولید می شوند.

ارز های رمز نگاری شده به عنوان ارزهای دیجیتال شناخته می شوند. لازم به ذکر است بدانید که ارزهای دیجیتال و ارزهای رمز نگاری شده هر دو نوعی پول هستند که با فرایند بسیار پیچیده ی رایانشی تولید می شوند صحت و درستی این ارزها توسط میلیون ها کاربر کامپیوتری که با عنوان ماینر یا استخراج کننده شناخته می شوند تحت نظارت قرار می گیرد. 

منظور از واژه رمز نگاری شده در ارز دیجیتال فرایندی است که برای امنیت و حفاظت از تراکنش های صورت گرفته با این مدل ارز دیجیتال است. در حال حاضر از این فرایند برای تولید سکه های جدید نیز بهره می گیرند. البته توجه کنید که در ارز دیجیتال منظور از سکه معنای واقعی آن نیست بلکه به مقدار مشخصی از کدهای رایانه ای اطلاق می شود.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین به عنوان اولین ارز رمز نگاری شده شناخته می شود که برای نخستین بار در دنیا بوجود آمده است. تاکنون مشخص نشده است که چه کسی این ارز دیجیتال را برای اولین بار خلق کرده است. دلیل این امر نیز این است که ارز های رمز نگاری شده در اساس برمبنای پوشیده نگه داشتن هویت کاربران عمل می کنند. در عین حال اختراع بیت کوین برای نخستین بار در یک مقاله توسط یک برنامه نویس با نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) که این نام به احتمال زیادی مستعار است معرفی و منتشر شد.

با توجه به این که بیت کوین اولین ارز دیجیتال یا رمز نگاری شده در جهان محسوب می شود به ارزهای دیجیتالی که پس از آن ایجاد شده اند واژه آلت کوین (Altcoin) را که به معنای سکه ی جایگزین است اطلاق می کنند.

 

روش نگهداری از بیت کوین

 

کاربران برای حفظ و نگهداری از بیت کوین باید از ابزاری که در اصطلاح  کیف پول (wallet) بیت کوین نام دارد استفاده کنند این کیف پول شکل های مختلفی دارد، یک نوع ذخیره ی این ارز به شیوه ذخیره سرد (Cold Storage)وجود دارد که به شکل آفلاین و سخت افزاری ذخیره می شود مزیت این روش این است که کاربر می تواند بیت کوین را از گزند هک و سواستفاده دور نگه دارد. یکی از محبوب ترین کیف های پول در نوع ذخیره سرد لجر نانو اس نام دارد. در صورتی که ارز دیجیتال را در اینترنت ذخیره کنند به آن ذخیره ی گرم می گویند که در این روش دسترسی به این نوع ارز دیجیتال یا هر مدل ارز دیجیتال دیگری از هر نقطه امکان پذیر است البته در این روش درصد احتمال به سرقت رفتن آن بسیار بالا است.

عملکرد بیت کوین چگونه است؟

عملکرد بیت کوین

پیش از خرید و فروش بیت کوین باید با نحوه عملکرد آن آشنایی داشته باشید. لازم است بدانید که این ارز دیجیتال برخلاف پول های معمولی که ارزش آن ها بستگی به پشتوانه شان دارد است. بیت کوین برخلاف پول رسمی است و بدون هیچ پشتوانه ای بوده و ارزشش به خود آن بستگی دارد. برای خرج کردن آن می توانید خیلی ساده آن را از کیف پول خودتان به کیف پول دیگری انتقال بدهید. 

نحوه ثبت تراکنش‌های بیت کوین

 

هر بیت کوین یک فایل کم حجم در دفتر کل دارد که اطلاعات مربوط به تراکنش ها را به ثبت می رساند. در اصطلاح به این فایل بلاک چین می گویند. هر کاربر بلاک چین منحصر به خود را دارد همچنین در کنار آن کیف پول مخصوص به خود که با بلاک چین های دیگر متفاوت است. همه ی تراکنش های انجام شده در یک دفتر کل توزیع شده و غیر متمرکز به ثبت خواهد رسید. به این ترتیب امکان تشخیص تراکنش صورت گرفته وجود دارد و می شود مانع کلاهبرداری شد. در حقیقت دیگر امکان ندارد کسی از یک بیت کوین دوباره استفاده کند.

نکته‌ی مهمی که در اینجا وجود دارد این است بیت کوین آدرس دیجیتالی کیف پول صاحب خود را در بلاک چین ثبت می کند اما اطلاعات صاحب را ثبت نمی کند. به سخنی دیگر با توجه به اینکه صحت و درستی تراکنش های بیت کوینی به صورت دیجیتال تعیین می شود؛  این تراکنش اطلاعات فرستنده و گیرنده ای را که ارز را انتقال داده اند را فاش نمی کند. با توجه به این که کاربران نمی توانند هویت شما را مشاهده کنند شما قادر خواهید بود که تاریخچه ی کیف پول تان را چک کنید این موضوع از این جهت مفید است که باعث امنیت و شفافیت بیشتر می شود.

 

خرید و فروش بیت کوین به روش امن

 

همان طور که تاکنون متوجه شده اید بیت کوین به عنوان یک سیستم پرداختی نوآورانه پولی است که با بهره گیری از فناوری همتا به همتا بدون هیچ مرجع یا بانک فعالیت کند، تراکنش ها را مدیریت و بیت کوین را صادر می کند. کاربران ارز دیجیتال عقیده دارند که به علت متن باز بودن آن و امکان طراحی عمومی و عدم وجود مالک یا کنترل کننده و همچنین امکان مشارکت همه در آن کاربردهای هیجان انگیزی دارد که در هیچ کدام از سیستم های پرداخت مشاهده نشده است شما می توانید برای خرید و فروش بیت کوین به شیوه امن و بسیار راحت از چنچ پاندا استفاده کنید.

منبع:

https://money.cnn.com/infographic/technology/what-is-bitcoin/index.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://