قوانین

قوانین
1398/11/30
| 8597

متن زیر مربوط به قوانین و مقررات سایت چنج پاندا می باشد،چنج پاندا سایت صرافی آنلاین رمزارزها(ارزهای دیجیتال) و مجازی است و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و بنا بر بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عمل کرده تا مانع بروز برخی مشکلات شود.

 

الزامات عمومی صرافی ها (بخشنامه بانک مرکزی ) :

• هیچگونه تضمینی از سوی بانک مرکزی در زمینه تایید اصالت رمزارزها وجود ندارد و بانک مرکزی برای مدیریت و ثبات قیمت آنها هیچ گونه مکانیزمی اعمال نمیکند. 

• ریسک تمامی معاملات و خطرات ناشی از سرمایه گذاری در این حوزه تماما با خود سرمایه گذاران خواهد بود.

• صرافی های دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پس از احراز شرایطی که توسط بانک مرکزی اعلام میگردد، مجاز به ارائه خدمات صرافی رمزارزی میباشند. 

• بانک مرکزی امکان اعطای مجوزهای جدید صرافی رمزارزی را (در زمان مقتضی) بررسی نموده و نتایج آن را به اطلاع عموم خواهند رساند. 

• مسئولیت صحت عملکرد پلتفرم صرافی ها و تضمین ملاحظات امنیتی آن بر عهده مالکان صرافی خواهد بود و در صورت هرگونه نقض امنیتی پلتفرم، صرافی مذکور موظف به پرداخت خسارت به کاربران میباشند.

• فهرست رمزارزهای قابل مبادله در صرافی های رمزارزی، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و در بازههای سه ماهه به صرافیهای رمزارزی ابلاغ خواهد شد.

• صرافی های رمزارزی ملزم به رعایت قوانین مبارزه با پولشویی و شناسایی مشتریان (KYC )خواهند بود. خرید و فروش رمزارز به صورت فردی تنها در صورت احراز کامل هویت و ردوبدل شدن اطلاعات هویتی و اسناد و اطلاعات مربوط به منشأ منابع مالی یا رمزارز مجاز است. 

• صرافی های رمزارزی موظف هستند تا کلیه اطلاعات مربوط به خریدوفروش، مشتریان و همچنین دلایل و منشأ معاملات را ثبت و در صورت درخواست در اختیار بانک مرکزی قرار دهند.

• سقف تبدیل ریال به رمزارزها و بالعکس، در صرافیهای مجاز تابع مقررات عمومی قوانین ارزی کشور خواهد بود.

 

منبع (سایت بانک مرکزی) : الزامات و ضوابط حوزه رمزارزها - بانک مرکزی  www.cbi.ir › pag

 

قوانین :

 

۱- سن کاربر باید ۱۸ سال تمام باشد در غیر اینصورت احراز هویت انجام نخواهد شد.

۲- برای ثبت نام در سایت چنج پاندا باید از شماره تلفن همراه ،اطلاعات هویتی و حساب های بانکی خودتان استفاده کنید و به هیچ عنوان اطلاعات حساب کاربری خود را در اختیار شخص ثالث قرار ندهید.توجه داشته باشید عواقب ناشی از این کار بر عهده خود کاربر بوده و سایت چنج پاندا هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. 

۳- بعد از احراز هویت و تایید حساب های بانکیتان شما موظف هستید فقط برای خودتان در سایت چنج پاندا  رمزارز بخرید یا بفروشید و عواقب ناشی از خرید یا فروش رمزارز  برای شخص ثالث بر عهده خود کاربر بوده و سایت چنج پاندا هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

۴- سایت چنج پاندا میتواند به صلاح دید خود شخصی را احراز هویت کند و یا شخصی را احراز هویت نکند ثبت نام در سایت لزوما به معنای احراز هویت نمی باشد.

۵- مراقب اطلاعات حساب کاربری خود باشید چرا که در قبال به سرقت رفتن آن و یا اجاره دادن اطلاعات حساب کاربری خود به دیگران، سایت چنج پاندا هیچ مسئولیتی نخواهد داشت و تمامی عواقب ناشی از این کار برعهده خود کاربر میباشد.

۶- تاقبل از احراز هویت نمیتوایند هیچگونه تراکنشی در سایت انجام دهید .

۷- بعد از احراز هویت شما میتوانید در سایت چنج پاندا خرید یا فروش داشته باشید،برای خرید از سایت چنج پاندا حتما باید با کارت بانکی که در سایت چنج پاندا تایید شده است از سایت خرید کنید در غیر اینصورت بعد از پرداخت از طریق درگاه بانکی، پول شما ظرف حداکثر ۷۲ ساعت به حساب بانکیتان برمیگردد و هیچ رمزارزی به حساب شما منتقل نمیشود همچنین اگر قصد فروش رمزارز یا ارزهای مجازی به سایت چنج پاندا را دارید حتما توجه داشته باشید که آدرس کیف پولتان را به درستی در فیلد مربوطه وارد کنید در غیر اینصورت سایت چنج پاندا هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

۸- برای خرید یا فروش در سایت چنج پاندا هزینه های جانبی و کارمزدها بر عهده کاربر میباشد.

۹- در هنگام خرید یا فروش در سایت چنج پاندا توجه داشته باشید که در هنگام خرید یا فروش اطلاعات را به درستی وارد کنید چنج پاندا هیچ مسئولیتی در قبال اشتباهات شما در پر کردن فاکتور  ندارد و عواقب ناشی از این عمل بر عهده خود کاربر می باشد.

۱۰- خسارت های ناشی از قطع خدمات ارتباطی ،شبکه بانکی، وضعیت اظطراری و یا عوامل طبیعی بر عهده سایت چنج پاندا نیست و هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

۱۱ - عواقب ناشی از هرگونه اشتباه از سوی کاربر بر عهده خود کاربر بوده و سایت چنج پاندا هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

۱۲- تمامی اطلاعات هویتی کاربران که به صورت عکس به سایت چنج پاندا ارسال شده است نزد سایت چنج پاندا محفوظ می باشد و در اختیار هیچ شخص یا نهاد ثالثی جز بانک مرکزی و پلیس فتای جمهوری اسلامی ایران آن هم با درخواست نامه رسمی قرار نخواهیم داد.

۱۳- وقتی کاربر در سایت ثبت نام کرده و عضو سایت میباشد یعنی این مقررات را قبول کرده و موافق همه قوانین سایت می باشد.

۱۴- این متن ممکن است متناسب با قوانین جمهوری اسلامی تغییر کند و یا بندهایی به آن اضافه شود.

   • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید
http://